Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Jak wyj±æ schowek pasa¿era w celu naprawy si³ownika? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=165991)

lukasambasador 19-09-2012 13:59

Jak wyj±æ schowek pasa¿era w celu naprawy si³ownika?
 
Przegl±da³em tematy o schowkach przed pasa¿erem i nigdzie nie znalaz³em jak wyj±æ ca³y schowek.U³ama³ mi siê si³ownik i po otwarciu schowek opada si³± przyci±gania ziemskiego.
Próbowa³em go wyj±æ tak jak schowek pod w³±cznikiem ¶wiate³ (czyli poci±gaj±c) ale ten du¿y nie chce mi wyskoczyæ wiêc chyba trzeba co¶ odkrêciæ.Jednak oglêdziny nie da³y ¿adnych pomys³ów.
Proszê wiêc o pomoc, jak wyj±æ schowek przed pasa¿erem?

rednaxelA 19-09-2012 14:28

Odp: Jak wyj±æ schowek pasa¿era w celu naprawy si³ownika?
 
Ja wyjmuje tak:
- odpinam silownik
- sciskam schowek po bokach tak zeby przeskoczyc blokady na koncu schowka - zeby sie otworzyl bardziej niz mu na to pozwalaj±
- wyciagam schowek z prawego zawiasu do ty³u samochodu a z lewego wyciagam go w bok

Kiedys u kolegi wyciagalem go bez punktu drugiego - schowek byl otwarty na tyle ile blokady pozwalaj± i wyrwa³em zawias z deski przy tym :-)

tlopuc 19-09-2012 20:44

Odp: Jak wyj±æ schowek pasa¿era w celu naprawy si³ownika?
 
Cytat:

Napisa³ rednaxelA (Post 1878599)
i wyrwa³em zawias z deski przy tym :-)

To kolega by³ wniebowziety :)
A tak na powa¿nie to ¿eby nie wyrwaæ zawiasów z deski to wystarczy pomiêdzy czpieñ a zawias w³o¿yæ p³aski niewielki ¶rubokrêt(delikatnie rozgina siê zawias) i wtedy schowek wychodzi bez problemu :)

criav 31-05-2013 18:26

Odp: Jak wyj±æ schowek pasa¿era w celu naprawy si³ownika?
 
Muszê wyci±gn±æ schowek, ¿eby ³atwiej mi by³o siê dostaæ do gniazda ¿arówki w schowku - poprzedni w³a¶ciciel u³ama³ ¿arówkê, spróbujê j± jako¶ wyd³ubaæ i wymieniæ... Niestety zatrzyma³em siê na wyci±gniêciu schowka - zupe³nie mi to nie wychodzi. Mo¿e kto¶ zrobiæ jak±¶ fotkê, albo szerzej wyt³umaczyæ? I nie ma problemu z ponownym w³o¿eniem go? :)

benio 31-05-2013 19:59

Odp: Jak wyj±æ schowek pasa¿era w celu naprawy si³ownika?
 
Znalezione na zaprzyja¼nionym Forum.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

criav 01-06-2013 12:38

Odp: Jak wyj±æ schowek pasa¿era w celu naprawy si³ownika?
 
A w jaki sposób mam odpi±æ ten amortyzator? ¯aden poradnik o tym nie mówi. Elementy schowka s± do¶æ s³abe, nie chcê niczego po³amaæ.

benio 01-06-2013 13:03

Odp: Jak wyj±æ schowek pasa¿era w celu naprawy si³ownika?
 
Zobacz na [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] jak on wygl±da. Grubsza czê¶æ si³ownika jest u góry.

criav 02-06-2013 08:58

Odp: Jak wyj±æ schowek pasa¿era w celu naprawy si³ownika?
 
Wielkie dziêki, zrobi³em :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
T³umaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
czê¶ci do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprê¿arek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Bia³ystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.