Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=101)
-   -   [Transit 2000-2006] Nagły wzrost spalania paliwa (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=165773)

kecajs 16-09-2012 08:30

Nagły wzrost spalania paliwa
 
Witam,

w Transicie 2,0 tddi z przebiegiem 244000 odnotowałem nagły wzrost spalania paliwa, co może być powodem wsrostu 100% ? palil koło 8l/100km a teraz skoczyło do 16l/100km, przegląd z wymianą filtrów poza paliwowym bym 12000km temu.

pozdr.
Jacek

wojtekjanus 16-09-2012 11:24

Odp: Nagły wzrost spalania paliwa
 
To prawie niemożliwe... Jeżeli by tak palił, to by dymił jak pancernik na wojnie...
Spokojnie jeszcze pojeździj - ale zmień stacje. Najbardziej prawdopodobny jest twój błąd, nieszczelność układu wtryskowego (zwłaszcza na powrocie) lub winna jest stacja. Ja kiedyś na markowej stacji zatankowałem do Transita 2,5D ponad... 90 litrów. A jego zbiornik ma... 70 litrów.

kecajs 16-09-2012 11:45

Odp: Nagły wzrost spalania paliwa
 
hmm stacja ciągle jest ta sama, dymienia brak, cena paliwa o 0,20zł do góry a wcześniej za 50zł robiłem 100km a od jakiegoś czasu za 100zł robie 100km, plam pod autem też brak, może jakaś mikroszczelina gdzieś się zrobiła, ciężko mi powiedzieć, teraz będzie przez tydzień stał i zobaczę czy ilość paliwa się zmniejszy w baku. Bo mówisz że malo realnym jest ze taki wzrost spowodowany brudnym jakimś filtrem lub cos w tym stylu ? a nieszczelnosc układy można jakoś sprawdzic samemu czy tylko na stacji ?

wojtekjanus 16-09-2012 15:02

Odp: Nagły wzrost spalania paliwa
 
Cytat:

Napisał kecajs (Post 1877110)
nieszczelnosc układy można jakoś sprawdzic samemu czy tylko na stacji ?

W ciepły dzień po prostu czuć zapach paliwa na postoju - jeżeli cieknie. Zajrzyj do komory silnika, obejrzyj pompę wtryskową (wskazana silna latareczka), filtr, przewody powrotne... Alle jeżeli tam cieknie i otworzysz maskę przy nagrzanym silniku - to zapach paliwa byłby bardzo silny.
Dwukrotny wzrost zużycia przy awarii pompy lub wtryskiwaczy skutkowałby silnym dymieniem na czarno. Coś tu jest nie tak...
Nic nie napisałeś o osiągach - są prawidłowe?

Transolot 17-09-2012 17:30

Odp: Nagły wzrost spalania paliwa
 
W zasadzie jest to mało realne przy braku objawów o których wspomina wojtek. Wtryski nawet jak leją to wzrost realny może być 20% ale piszesz, że nie dymi. Jeśli nie ma plamień, nie czujesz cięknącego paliwa (ciężko tego nie czuć przy takich ubytkach) to proponuję upewnić się czy w nocy ktoś Ci paliwka nie "podciąga" :027:

bksfuo 26-09-2012 12:59

Odp: Nagły wzrost spalania paliwa
 
Zmień zamek w baku albo kluczyki chowaj bo jedyna awaria jeżeli nie ma smrodu i dymu. To pompka na 2 nogach 


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.