Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1993-1996] Zużyta poduszka silnika, a trudności z biegami. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=155120)

marekb990 02-04-2012 20:44

Zużyta poduszka silnika, a trudności z biegami.
 
Mam problem z wrzuceniem pierwszego i wstecznego biegu. Bez względu czy ciepły czy zimny silnik. Generalnie nie nasila się to. Ale jest jeszcze jedno otóż zauważyłem, że przy odjęciu gazu lub gwałtownym dodaniu szarpie samochodem, a przy ruszaniu czasami podskakuje deska rozdzielcza. Zaglądałem pod samochód i poduszka silnika ta najbliżej kierowcy jest w fatalnym stanie. Czy poduszka, a raczej inne ułożenie silnika może mieć wpływ na wrzucanie skrajnych biegów?

majkel1318 02-04-2012 22:05

Odp: Zużyta poduszka silnika, a trudności z biegami.
 
Witam z tym rożnie bywa ale skoro podczas ruszania decha ci lata to na pewno poducha do wymiany, a ta tylnia jeżeli jest uszkodzona potrafią być problemy z biegami ale to tez nie zawsze, tak to ma wpływ na połorzenie silnika chodzi o to by silnika drgania nie przenosiły się na nadwozie po to własnie są poduszki

K!S!3L 06-04-2012 06:53

Odp: Zużyta poduszka silnika, a trudności z biegami.
 
Jeśli mowa o tej tylnej silnika/skrzyni (taka z okrągłymi otworami) to u mnie jej objawem był latający drążek zmiany biegów w czasie jazdy. Kupiłem sam wkład tej poduchy chyba Febiego. Jak coś to mam na sprzedaż z rozbiórki:)

eddek 06-04-2012 08:44

Odp: Zużyta poduszka silnika, a trudności z biegami.
 
Rozwalona poducha, to szarpanie przy zmianie biegów, odpalaniu i gaszeniu silnika. Do tego ciągły masaż pleców i skrzypienie plastików. Warto zainwestować w oryginał, bo zamienniki padają bardzo szybko.

Wojtek 06-04-2012 11:49

Odp: Zużyta poduszka silnika, a trudności z biegami.
 
Cytat:

Napisał K!S!3L (Post 1811269)
Kupiłem sam wkład tej poduchy chyba Febiego

Ja szukałem i nigdzie nie mogłem namierzyć samego wkładu.
Są wkłady , ale " chińskie ". Ale febi nie mogłem namierzyć.
Dałbyś jakiś link do jakiegoś sprzedającego ?

Z góry dzięki
Wojtek.

K!S!3L 06-04-2012 12:31

Odp: Zużyta poduszka silnika, a trudności z biegami.
 
w sklepie kupowałem ale w necie też kiedyś widziałem. Na allegro są marki krzak: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] W intercarcie jest najtańsza z całą obudową 107 zł a febi 237zł. Ja akurat zamówiłem wkład febi jakiś ponad rok temu to było. Musisz popytać w sklepach może ktoś ma kontakty z jakąś hurtownią.

Wojtek 06-04-2012 12:38

No właśnie te krzaki...
Przejrzałem Allegro i nic konkretnego nie ma. Nie chcę tego zmieniać po 3 miesiącach.
Kiedyś kupiłem taki wkład i był z tak twardej gumy , że wibracje silnika strasznie przenosiły się na karoserię.

Wojtek.

Znalazłem takie coś :
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Niby jest napisane , że pasuje do mojego Mondeo i cena jest jeszcze do zaakceptowania.

K!S!3L 06-04-2012 13:21

Odp: Zużyta poduszka silnika, a trudności z biegami.
 
Zapewne wiesz że nie można poduszki od razu dokręcać? Ja swoją delikatnie przykręciłem przejechałem kawałek i dopiero dokręciłem przez jakiś czas przy rozruchu była jakaś za sztywna ale potem się ułożyła i było ok. A może coś polskiej firmy? [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Ta co w linku podałeś cena okazyjna jak na Febi tym bardziej że Forda kosztuje 355zł a to już przegięcie.

Wojtek 06-04-2012 14:23

Odp: Zużyta poduszka silnika, a trudności z biegami.
 
Cytat:

Napisał K!S!3L (Post 1811440)
Zapewne wiesz że nie można poduszki od razu dokręcać?

O tym nie wiedziałem. Ale dzięki za cenną uwagę.
Ja chyba kupię tą Febi , bo to prawie jak oryginał , a 2 razy tańsza.

Pozdrawiam
Wojtek.

K!S!3L 06-04-2012 19:24

Odp: Zużyta poduszka silnika, a trudności z biegami.
 
Tak samo jak z tulejami wahacza też się ich od razu nie dokręca.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.