Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] 2,0 TDDi slaby powyzej 3000 obr/min (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=15245)

karolek 30-07-2006 22:37

2,0 TDDi slaby powyzej 3000 obr/min
 
Witam,

jestem swierzym uzytkownikiem Mondeo 2001 TDDI 115KM, praktycznie od tygodnia.

Zauwazylem następującą rzecz:

Samochod bardzo slabo sie zbiera powyzej 3200 obr/min a praktycznie osiągnięcie 4000 obr graniczy z cudem na 4 i 5 biegu (3 tez).

Zrobilem dwa testy porownawcze z samochodem takim samym i TDCI 130KM a mianowicie sprawdzilem przyspieszenie od 60-100km/h na 4 biegu oraz od 80-120 na 5 biegu.
Testy wypadly praktycznie identycznie:
od 60-100 - 9sec (TDCI - 10sec)
od 80-120 - 15sec (TDCI - 14sec)

ponadto pojechalem do jettronica na Opolskiej (wroclaw) zeby podlaczyc pod kompa. Diagnosta stowierdzil ze uklad dolotowy powietrza dziala prawidlowo (turbosprezarka tez), natomiast stwierdzil niedrozny uklad paliwowy. Zalecenia:
- wymiana filtra paliwa (1 krok) - nie podzialalo
- dolanie srodka STP do paliwa i przejezdzenie 2 do 3 baków - dla przeczyszczenia wtryskiwaczy (2 krok) - na razie przejechalem pol baku i jeszcze nic
- sprawdzenie pompy bosha w servsie bosha w Olawie pod wroclawiem (3 krok) tylko nie wiem jakiej: wtryskowej czy paliwowej ?

Czy ktos sie z czyms takim spotkal?

Samochod przyspiesza normalnie a powyzej 3200 obr jakby sie przymulal i nie pozwoli do czerwonego pola dojsc wskazowce obrotosciomierza (4500obr) a nawet 4000 ida mu ciezko i dlugo. Na czwartym biegu to moge jechac max 120 - 130km/h z bolem (ksiazka podaje 159km/h). Na 5 biegu jechalem 160 km/h (wiecej nie bylo sie gdzie rozpedzic), moze i by pojechal szsybciej ale to dosyc dlugo mu zajmuje.
Tak jakby nie reagowal przy wcisnieciu pedalu gazu do dechy. wydaje mi sie ze kiedy z dechy mu troche popuszcze to jakby troche obroty mu rosly szybciej - ale nie chce tu sugerowac bo to moze tylko moje odczucie a kogos moze zmylic

Silnik tez dziala dobrze tylko przy 2000-2100 obr/min jakby wydaje glosniejszy pomruk - czy to normalne?

Bardzo prosze o sugestie bo jestem zdesperowany i pojade do aso - a tego moja kieszen i rodzina nie chce :)

Garfield 31-07-2006 07:42

pewnie ci nie pomoge ale powiem tak: mam mondeo 90 konne, jeżdzę nim od miesiąca, jestem bardzo z niego zadowolony, i nawet przy różnych dziwnych wyprzedzaniach nie udało mi sie osiągnac 3200 obrotów :fcp15
dla mnie to jest diesle ciagnie w granicach 1800-3200 poniżej i powyżej nie ma prawa ciagnać! jest to mój trzeci diesel i w każdym było identycznie po przekroczeniu pewnej granicy samochód przestawał ciągnąc! dla mnie jest to poprostu sygnał że najwyższa pora zmienic bieg! i tyle uważam to za normalne! jeżeli sie przesiadłeś z benzyniaka to troche to potrwa az sie nauczysz... a jak z hondy to jeszcze dłużej... :-)

taju25 31-07-2006 09:10

Ja mam takie samo mondeo jak ty kolego[2,0 TDCI-115]
To co opisujesz nie występuje u mnie,obroty silnika dochodzą mi do czerwonego pola i auto żwawo reaguje.Ciężko mi jest ci pomóc,ale spytam się kolegi który pracuje w FORDZIE.Leję paliwo jak tylko go mam zawsze na BP ultimeita tylko na jednej stacji.Niewiem czy jest to istotne,ale dla mnie tak.

Garfield 31-07-2006 12:02

patrzac po opisach to masz troszke innego..... :-) :fcp4

karolek 31-07-2006 20:13

Cytat:

Napisał Garfield
pewnie ci nie pomoge ale powiem tak: mam mondeo 90 konne, jeżdzę nim od miesiąca, jestem bardzo z niego zadowolony, i nawet przy różnych dziwnych wyprzedzaniach nie udało mi sie osiągnac 3200 obrotów :fcp15
dla mnie to jest diesle ciagnie w granicach 1800-3200 poniżej i powyżej nie ma prawa ciagnać! jest to mój trzeci diesel i w każdym było identycznie po przekroczeniu pewnej granicy samochód przestawał ciągnąc! dla mnie jest to poprostu sygnał że najwyższa pora zmienic bieg! i tyle uważam to za normalne! jeżeli sie przesiadłeś z benzyniaka to troche to potrwa az sie nauczysz... a jak z hondy to jeszcze dłużej... :-)

Co do tego nie moge się zgodzic. Mamy w pracy dwa mondziaki
1. 2,0 TDDI 115
2. 2,0 TDCI 130

i w oby dwoch wskazowka dochodzi do czerwonego pola.Wczesniej jedzilem Focusem 1,8 TDDI 90KM i tez obracal wskazowka do konca. Oczywiscie przy koncu juz prawie nie ciągnal ale mimo to wskazowka obracala sie a tu nie chce.

Dodatkowo czuje ze mam spory zapas w pedale gazu ale on juz nie reaguje jak mu wcisne do dechy

Moze jakies inne uwagi?
Wielkie dzięki

Zaba287 14-08-2006 11:11

Witaj!
A ja sprawdziłbym czujnik doładowania turbiny i filtry (powietrza szczególnie)

Pozdrawiam

uzdrowiciel 14-08-2006 14:29

popieram zab287 czujnik MAP na dolocie i jeszcze skupił bym sie na EGR
A najlepiej zebys pojechal do ASO nie konieczni enaporawiac tylko diagnoze zrobic czy nie mam jakis bledów to przyspieszy wykrycie i usuniecie usterki
Ps diagnoza PCM(komputerem) ni epowoinna byc droższa niz 150 zl

karolek 17-08-2006 21:17

Witam,

tak jak pisalem bylem na kompie w Jetronicu we Wroclawiu (to nie ASO) i bledy zostaly wykasowane. Z ukladem dolotowym powietrza wszystko bylo w porzadku.

Dzisiaj testowalem go na predkosc maksymalną i wszystko co z niego wydusilem to 160 km/h z lekkiej gorki (marnie)

Przy tej predkości na piątym biegu mialem 3200 obr/min i wiecej nie chcialo pojsc a w pedale gazu bylo sporo do dechy i jak wciskalem to nic. Tak do 3000 obr/min dosyc ladnie sie zbiera a potem przestaje przyspieszac.

Diagnosta stwierdzil ze turbina jest w dobrm stanie i to na pewno nie ona a uklad paliwowy
Autko ma przejechane 85000 km (sprawdzone w niemieckim ASO) i nie sądze zeby juz turbina siadla (to jest ze zmienna czy stalą geometrią lopatek?? bo juz roznie slyszalem??)


Co to jest "czujnik MAP na dolocie i jeszcze skupił bym sie na EGR " - bo nie jestem zadnym specjalistą?

Slyszalem ze dobrze jest przeczyscic przeplywomierz ale go nie ma za filtrem powietrza (sa tylko otwory na sruby ale tam nie ma) czy jest on moze gdzies indziej umieszczony?

Na innym formum czytalem ze jedne modele mają a drugie nie - czy ktos wie moze od czego to zalezy?

Dzieki za odpowiedz :)

Basia 17-08-2006 21:20

może masz blokadę na zapłonie przy pewnej prędkości się odłancza i nie chce ciągnąć.

otanek99 15-03-2013 08:58

Odp: Mondeo 2001 2,0 TDDi slaby powyzej 3000 obr/min
 
Samochod przyspiesza normalnie a powyzej 3200 obr jakby sie przymulal i nie pozwoli do czerwonego pola dojsc wskazowce obrotosciomierza (4500obr) a nawet 4000 ida mu ciezko i dlugo. Na czwartym biegu to moge jechac max 120 - 130km/h z bolem (ksiazka podaje 159km/h). Na 5 biegu jechalem 160 km/h (wiecej nie bylo sie gdzie rozpedzic), moze i by pojechal szsybciej ale to dosyc dlugo mu zajmuje.
Tak jakby nie reagowal przy wcisnieciu pedalu gazu do dechy. wydaje mi sie ze kiedy z dechy mu troche popuszcze to jakby troche obroty mu rosly szybciej - ale nie chce tu sugerowac bo to moze tylko moje odczucie a kogos moze zmylic


Czy ktoś rozwiązał ten problem bo objawy idealnie pasują do mojego.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.