Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Diesel (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=139)
-   -   [1,8 TDCi] DENATURAT w TDCI I LETNIE PALIWO (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=148899)

slawekslik 24-01-2012 16:38

DENATURAT w TDCI I LETNIE PALIWO
 
Do baku dolano mi 100ml denaturatu oraz letnie paliwo około 20 litrów. Dotankowałem do pełna VERVĘ ale zastanawiam się czy coś się nie stanie z powodu mrozu, który właśnie idzie. Chciałem dolać jeszcze jakiegoś środka, który obniży temperaturę zamarzania, ale...
PYTANIE:
Czy taka ilość denatauratu może zaszkodzić silnikowi?
Czy mogę dolać jeszcze depresator jeśli jest wlany denaturat??

Silnik 1,8 TDCI

Damian 24-01-2012 16:50

Odp: DENATURAT w TDCI I LETNIE PALIWO
 
1. 100ml na cały zbiornik nie zaszkodzi.
2. Jak wyjeździsz aktualne paliwo to zalej depresator (przed mrozami) i zwykły ON.
Na przyszłość nie dolewać denaturatu.

Snajper_881 24-01-2012 16:53

Odp: DENATURAT w TDCI I LETNIE PALIWO
 
Do TDCI nie dolewaj denaturatu ! Tankuj dobre paliwo bo rozwalisz silnik zanim się zdąrzysz zorientować...Możesz dodać teraz depresatora typu STP ANTYŻEL lub coś innego.

AdamJ. 24-01-2012 19:03

Odp: DENATURAT w TDCI I LETNIE PALIWO
 
Cytat:

Napisał slawekslik (Post 1771202)
Do baku dolano mi 100ml denaturatu oraz letnie paliwo około 20 litrów. Dotankowałem do pełna VERVĘ ale zastanawiam się czy coś się nie stanie z powodu mrozu, który właśnie idzie. Chciałem dolać jeszcze jakiegoś środka, który obniży temperaturę zamarzania, ale...
PYTANIE:
Czy taka ilość denatauratu może zaszkodzić silnikowi?
Czy mogę dolać jeszcze depresator jeśli jest wlany denaturat??

Silnik 1,8 TDCI

Dykta zdecydowanie nie zaszkodzi ;)

Kolego nic sie nie stanie...zalej lepszej ropki i może juz lepiej nie dolewaj nic bo denaturat sam w sobie jest depresatorem :)

Snajper_881 24-01-2012 19:15

Odp: DENATURAT w TDCI I LETNIE PALIWO
 
Cytat:

Dykta zdecydowanie nie zaszkodzi
Zdecydowanie zaszkodzi, tym bardziej w TDCi, gdzie smarowanie wtryskiwaczy na polskim paliwie jest po prostu "super" a denaturat z pewnością go nie polepszy...Mówię tutaj o regularnym stosowaniu go jako dodatek do paliwa w zimę. Jednorazowo 100ml szkód na pewno nie zrobi...
Powtarzam, żadnego denaturatu do TDCi i każdego diesla na CR.
Tylko środki dostępne na stacjach, w sklepach a przede wszystkim dobre paliwo.

AdamJ. 24-01-2012 20:28

Odp: DENATURAT w TDCI I LETNIE PALIWO
 
Nie mówiłem żeby regularnie stosować, tylko w tym przypadku.

heko 25-01-2012 11:10

Odp: DENATURAT w TDCI I LETNIE PALIWO
 
...denaturat to ostateczność w benzynie...w dieslu absolutnie!!!, nie miesza się, nie absorbuje wody i powoduje jej rozdzielenie na frakcje!!!
tak to wyglada...i dopiero mogą być problemu z filtrem i ukł. wtryskowym!!!

http://img825.imageshack.us/img825/7797/dsc00377cw6.jpg

mjprzem 28-01-2012 13:46

Odp: DENATURAT w TDCI I LETNIE PALIWO
 
tylko jest jedno ale..jesli ma wode w baku i mu przymarzla to tylko denaturat w zimie moze pomoc.
Denaturat to aklohol i rozpuszcza wode a pozniej filterek i tak musi wymienic. to jest takie zlo konieczne.

ziemek56 29-01-2012 23:22

Cytat:

Napisał mjprzem (Post 1773187)
Denaturat to aklohol i rozpuszcza wode a pozniej filterek i tak musi wymienic

OK denat jako higroskopijny działa, ale przed mrozami. Ja już jest minus - po ptokach.
I PAMIĘTAJCIE do diesla z zasady alkoholu nie stosujemy (do kondensatu służy spust pod filtrem). jedynie do obniżenia temperatury krzepnięcia parafiny dodajemy 1 do 50 depresator.

Cytat:

Napisał mjprzem (Post 1773187)
jesli ma wode w baku i mu przymarzla to tylko denaturat w zimie moze pomoc.

Trochę za późno - bo to jest lód, nie woda i nici z higroskopii.

mjprzem 30-01-2012 07:20

Odp: DENATURAT w TDCI I LETNIE PALIWO
 
to zrob sobie doswiadczenie..nalej denata i kostke lodu do szklanki ..wystaw na zewnatrz i zobaczysz czy nici z higroskopi. Wiele osob w taki sposob uratowalo sie w silnych mrozach...i zamiast stac samochodem mogli pozniej pojechac. i niema znaczenia czy to benzyna czy diesel...gdyby cie do muru przyparlo to bys przy -20 nie chcial z filtrem paliwa sie bawic a pozniej uruchamiac zapowietrzony silnik. Wtedy to nikt sie nie zastanawia czy diesel czy benzyna tylko kazdy chce jakos dojechac.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.