Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Niskie cisnienie na cylidrach Remont silnika (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=148659)

Roberto36 21-01-2012 23:28

Niskie cisnienie na cylidrach Remont silnika
 
Witam
Mam taki problem
Skocza mi obroty i strasznie mi kopci na biało,jak jest zimny.Wiem ze silniki typu TDCI mogą kopcić ale ja puszczam zasłonę dymna,juz to wcześniej miałem przed mrozami ale nie az tak bardzo.Często bardziej daje białego dyma na begu wstecznym.
Byłem u siebie na warsztacie sprawdzić co go bali,sprawdzili mi świece(były wymieniane na nowe) akumulator(mowy) wtryskiwacze,sa dobre.i sprawdzali ciśnienie na cylindrach.Co sie niby okazało mam za niski ciśnienie na cylindrach i trzeba wymienić na pewno pierścienie nie wiadomo czy czegoś tam nie trzeba będzie szlifować.zawołali za to 2400zł.
Powiem ze prócz tego ze lekko falują mi obroty i daje dyma po odpaleniu i później tez do puki sie silnik nie rozgrzeje auto chodzi dobrze.Nie bierze oleju bo sprawdzałem.Pytanie czy to co oni mi powiedzieli załatwi sprawę?

matrog19 22-01-2012 00:12

Odp: Niskie cisnienie na cylidrach Remont silnika
 
Jakie masz poszczególne wartości na cylindrach? Chyba Cie chcą zrobić w bambusa bo nie słyszałem, żeby ktoś TDCi remontował aż tak tym bardziej, że poza białym dymem masz wszystko OK. Ile przebiegu?

jerzuu123 22-01-2012 09:06

Odp: Niskie cisnienie na cylidrach Remont silnika
 
Dokładnie, chyba frajera szukają.Skoro oleju nie bierze to dym nie jest spowodowany raczej złą kondycją silnika a raczej układu wtryskowego-któryś wtrysk leje.Wartość ciśnienia może być niska, ważne żeby nie było dużych różnic pomiędzy cylindrami.Jakie miał to ciśnienie?Powiedzieli w ogóle?

bolek-tarnow 22-01-2012 16:03

Odp: Niskie cisnienie na cylidrach Remont silnika
 
A moze poprostu uszczelka pod glowica wyzionela ducha i spala plyn chlodzacy. taka usterka daje efekt bialej chmury dymu i cisnienie na cylindrach tez moze byc przez to zanizone. przypadek z autopsji w audi a3 1,9 TDI

matrog19 22-01-2012 16:38

Odp: Niskie cisnienie na cylidrach Remont silnika
 
Bolek-tarnow może mieć racje. Przyjrzyj się olejowi, płynowi chłodniczemu.

Roberto36 22-01-2012 21:07

Odp: Niskie cisnienie na cylidrach Remont silnika
 
niby ciśnienie mam 24bary na wszystkich.przejechane mam 170tys
płyn chłodniczy ostatnio sprawdzałem stan to był na max.ale jeszcze jutro rano sprawdzę dokładnie czy nic nie ubyło.
tez sie zastanawiam czy może rozkodowuje sie jeden z wtryskiwaczy,miałem regenerowane 2 i 4 wtryskiwacz w sierpniu, juz po tym trochę dymił,ale ze to tez taka przypadłość to nic sobie z tego nie robiłem.co wy o tym Myślice?

Jakub 23-01-2012 11:23

Odp: Niskie cisnienie na cylidrach Remont silnika
 
Zrób test na obecność spalin w płynie chłodniczym, będzie wiadomo czy uszczelka głowicy jest ok. Sugerował bym jeszcze próbę przelewową zrobić.

mkolemba 23-02-2012 07:45

Odp: Niskie cisnienie na cylidrach Remont silnika
 
witam,
mam podobne objawy, silnik 2.0 TDCI 130KM. Na zimnym spore wahania obrotów i nierówna praca silnika oraz zasłona dymna (dymi na niebiesko). W czasie jazdy, w zakresie 2000-2500 obrotów przy jeździe jednostajnej, silnik mocno szarpie i również dymi. Z przyspieszaniem nie ma problemu. Sprawdziłem układ paliwowy, jest ok. Po sprawdzeniu ciśnienia na cylindrach, wyszły następujące wartości: 26, 26, 24, 20 barów. Dodatkowo stwierdzono wycieki oleju z turbiny...
Jak sądzicie, jaka może być przyczyna? W grę wchodzi remont silnika? Jaki może być tego koszt i czy jest sens się w to bawić?
Pozdrawiam.

matrog19 23-02-2012 08:14

Odp: Niskie cisnienie na cylidrach Remont silnika
 
Jaki przebieg kolego? Ciśnienie to kiepskie albo kiepski manomentr. Szczególnie na ostatnim cylindrze

Roberto36 23-02-2012 22:16

Odp: Niskie cisnienie na cylidrach Remont silnika
 
u mnie usterka juz usunięta,i objawów juz tez nie ma,zero dymienia i równa i dość cicha praca silnika.co sie okazało po rozebraniu silnika miałem krzywy korbowód i byl zapadnięty w stosunku do reszty o 24cale .został wymieniony + planowanie głowicy i wymiana pierścieni razem z robocizna wyszło mnie 2500zł.

co do ciebie mkolemba wydaje mi sie ze bez rozebrania silnika nie obejdzie sie.wiesz moze tylko uszczelka pod głowica jest to wymiany.oby...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.