Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   Zakup Focusa diesla kombi (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=147329)

lukasz0318 03-01-2012 17:51

Zakup Focusa diesla kombi
 
1 załącznik(i)
Witam wszystkich. chciałbym w niedalekiej przyszłości zakupić focusa mk1 tak z 2000-2002 roku. z silnikiem diesla. noi teraz nie wiem ktory silnik lepszy. czy ten tddi czy tdci?

przeczytałem ten temat ale jakoś mi to nie pomogło nadal jestem w kropce.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

do czego ma mi służyć samochód? zwyczajnie do jazdy ok. 15 tys km rocznie w tym dłuższe trasy czasami.
interesują mnie informacje co do silnika i eksploatacji. chciałbym tez wiedzieć jaka jest pojemność bagażnika w kombiaku w litrach i wymiary w cm jeśli ktoś może podać. z tego co czytałem gdzies tam to silniki tdci są bardzo awaryjne i nie nadają się na długie trasy bo siadają te kola dwu masowe czy coś takiego i wtryski i ze w razie cos nie naprawi tego zwykły mechanik z drugiej strony 90KM to chyba trochę mało jak na samochód który wazy około 1,5t?!

powiedzcie cos konkretnie. planuje kupic tak na przełomie marca kwietnia w granicach do 12 tysiecy zł ja się uda.

znalazłem cos takiego:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

ale zaniepokoiło mnie trochę to ogłoszenie bo wcześniej były dwa focusy jeden ten a drugi zdjęcia niby te same trochę inna sceneria ale silnik inny i wyposażenie tez inne trochę

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


poradźcie coś bo autko naprawdę mi się podoba a nie wiem już sam co wybrać :(

Uziu 03-01-2012 18:44

Odp: Zakup focusa.DIESLA kombi
 
co do auta z ogloszenia licznik napewno cofniety (magiczne granice 170 tys :mrgreen:)
ja polecam albo silnik TDDI 90KM(mozesz wrzucic czipa i bedzie ok 115KM) ktory to jest prosty w budowie i malo awaryjny albo TDCi 115 KM ( z czipem to pewnie kolo 130 KM :D )
silnik TDDI iTDCi bedzie mial podobne koszty eksploatacji ale za to w TDCi trzeba bardzo uwazac na paliwo (musi byc b. dobre) napewno tez w razie awari ukladu wtryskowego czy sprzegla bedzie droższy w naprawie po za tym reszta to jest wszystko to samo praktycznie

Fokus08 03-01-2012 20:35

Odp: Zakup focusa.DIESLA kombi
 
Jak masz zamiar robić ok 15k km rocznie poszukaj lepiej benzyny - mniejsze koszty w przypadku napraw i mniej czuła na jakość paliwa.

Pozdrawiam

lukasz0318 03-01-2012 22:24

Odp: Zakup focusa.DIESLA kombi
 
moze inaczej do ladnej ropy mam dostep za troche mniej niz obecnie na stcajach i raczej bede miał przez dłuższy okres, wiec dlatego tez patrze na diesla a po 2 benzyny mi zeżre 8l a ropy 5-6l :)

jrc_69 04-01-2012 08:52

Złudna oszczędność... Już to przerabiałem.Jeśli padnie Ci coś w dieslu to w oka mgnieniu zobaczysz jak całe oszczędności na paliwie pójdą w diabły. W benzynie jednak naprawy są sporo tańsze i większy spokój ducha gdy przyjdzie zima. Na razie jej nie ma ale gdy tylko przyjdą mrozy to zobaczysz ile przybędzie tematów typu: czemu mój Focus słabo odpala lub wcale. Skoro tylko czasami masz zamiar wypadać na dłuższe trasy a reszta głównie po mieście to raczej bym liczył przynajmniej koło 7-8l/100km (moje stare Mondeo 1.8 TD 90Km) a nie sześciu. W trasie benzynką zejdziesz do około 7l/100.

A jeśli chodzi o tego z ogłoszenia to na pierwszy rzut oka wygląda dosyć ładnie, ale:
-ma tylko 2 poduszki a nie 4 ( brak wszywek z boku foteli),
- dziwna antena na dachu, jeszcze takiej nie widziałem :-)
- "wielofunkcyjna kierownica", jeśli chodzi o sterowanie radiem (którego zresztą nie ma) jako wielofunkcyjność to brawo,
- podgrzewana przednia szyba, w tym akurat egzemplarzu jej nie znajdziesz bo nie ma włącznika. Czy jest klima, nie widać bo tak zdjęcie zrobione.
- jak to kiedyś ktoś napisał, obciążniki przy wyważaniu alusów to chyba powinny być od środka a nie na zewnątrz,
- no i najgorsze - dziura wypalona po fajce u mnie by go dyskwalifikowała!
Pozdrawiam.

kiceq 04-01-2012 09:30

Odp: Zakup focusa.DIESLA kombi
 
Kupuj diesla, tylko akurat nie tego. Będziesz musiał trochę poszukać konkretnej sztuki a o taką przy 10 latach będzie ciężko. Koledzy doradzają Ci benzynę ale spalanie zabija portfel, założysz podtlenek LPG i koszty ewentualnych napraw są takie same jak przy dieslu więc to wszystko się wyrównuje.

fordziak4971 04-01-2012 15:15

Odp: Zakup focusa.DIESLA kombi
 
Cytat:

Napisał jrc_69 (Post 1760738)
Złudna oszczędność... Już to przerabiałem.Jeśli padnie Ci coś w dieslu to w oka mgnieniu zobaczysz jak całe oszczędności na paliwie pójdą w diabły. W benzynie jednak naprawy są sporo tańsze i większy spokój ducha gdy przyjdzie zima. Na razie jej nie ma ale gdy tylko przyjdą mrozy to zobaczysz ile przybędzie tematów typu: czemu mój Focus słabo odpala lub wcale. Skoro tylko czasami masz zamiar wypadać na dłuższe trasy a reszta głównie po mieście to raczej bym liczył przynajmniej koło 7-8l/100km (moje stare Mondeo 1.8 TD 90Km) a nie sześciu. W trasie benzynką zejdziesz do około 7l/100.

Kolego, to nie jest silnik 1,8TD, tylko silnik 1,8TDDI ma bezpośredni wtrysk. Zapala idealnie zimą.

lukasz0318 04-01-2012 17:28

Odp: Zakup focusa.DIESLA kombi
 
dobra chlopaki juz mniej wiecej wiem na co mam patrzec. z tego co zrozumialem to bardziej sie opłaci kupić autko z silnikiem tddi. co do spalania i tej jazdy po mieści akurat po nim jezdze najmniej bo mam 20 pare km do pracy i jak jade to praktycznie nie stoje na zadnych swiatlach wiec raczej jest to ciagła jazda a nei wahlowanie biegami i hamowanie co dwie minuty. mam jeszcze takie pytanie bo szedlem sobie dzisaij i zauwazylem mondeo kombi z 2001 roku i tak zadzwonilem z ciekawosci jaka cena, no ale nie o tym chciałem mowic a mianowicie gościu mi powiedział ze w rozrządzie jest łańcuszek i takie miłe zaskoczenie i teraz pytanie czy w tych focusach tez rozrzad jes na łancuszku czy na pasku? to mondeo mialo silnik 2.0 tddi 115km.

jrc_69 04-01-2012 19:08

Łańcuszki były w benzyniakach HE. W dieslach pasek + rolki.
Skoro dłuższe odcinki to może się opłacać zwłaszcza, że masz "dojście" :-)

Zapala idealnie zimą.[/QUOTE]

...czego życzę wszystkim użytkownikom.

darrally 04-01-2012 20:55

Odp: Zakup focusa.DIESLA kombi
 
Na zdjeciach pokrzywione obie przednie felgi!!!


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.