Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Falujące obroty, kopci na biało (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=143538)

Sztendi 10-11-2011 09:09

Falujące obroty, kopci na biało
 
Witam wszystkich forumowiczów.

Na wstępie od razu powiem, że przeglądałem podobne tematy, nie musicie pisać, ze było x razy:)

A więc do rzeczy.. Stałem się "szczęśliwym" posiadaczem Mondeo mk3 Tddi 115km z 2000r jakiś miesiąc temu, auto oczywiście sprawdzone na stacji diagnostycznej wszystko wydawało się być w porządku. Problem objawia się w szczególności rano, zaraz po odpaleniu, obroty falują w przedziale 600-1100 do tego wypuszcza chmurę białego dymu.Gdy samochód rozgrzewa się wszystko ustaje,no prawie wszystko... nawet jeśli jest rozgrzany maksymalnie to lekko telepie nim na jałowym, ale już bez falujących obrotów. Panowie proszę o pomoc, może od czasu ostatnich wątków doszliście do jakiś nowych wniosków i skutecznych rozwiązań.

W poniedziałek podepnę jeszcze auto pod komputer i zobaczymy czy wyrzuca jakieś błędy.

Grumete 10-11-2011 10:06

Odp: Falujące obroty, kopci na biało
 
Cytat:

Napisał Sztendi (Post 1734944)
...może od czasu ostatnich wątków doszliście do jakiś nowych wniosków i skutecznych rozwiązań...

tak doszliśmy: wymień świece i zabierz się za czytanie forum używając funkcji SZUKAJ :)
poszukiwany mod?

Sztendi 10-11-2011 10:29

Odp: Falujące obroty, kopci na biało
 
Problem w tym, że świece są sprawne, a pomimo tego występują takie problemy jak wyżej. Nie denerwuj się kolego, bo napisałem, że wiem, że takie wątki były i świece nie stanowią tu problemu

Proszę o inne porady

pozdro

Grumete 10-11-2011 13:51

Odp: Falujące obroty, kopci na biało
 
Cytat:

Napisał Sztendi (Post 1734982)
Nie denerwuj się kolego, bo napisałem, że wiem, że takie wątki były i świece nie stanowią tu problemu

ja się nie denerwuje stary, zwłaszcza że u mnie tak jak u wielu innych kolegów z tego forum falowanie i białe dymienie ustało po wymianie świec, wyczyszczeniu kolektora dolotowego oraz....funkcja SZUKAJ :)

przykład:
Cytat:

Napisał wojtekjanus
Niesprawne świece to nierówne wolne obroty na zimnym silniku, białawe kopcenie, spalanie stukowe na zimnym...

Cytat:

Napisał corneliusk
macie rację z tymi grzałkami. Ja tylko mówię jak u mnie się skończyło dymienie i nierówna praca na zimno...

Cytat:

Napisał JARZAB777
szarpał silnik rano i dymił przez jakieś 5 min potem chodził jak żlertka sprawdził na kompie wymienił świece......... wpływało to na szarpanie silnika za wszystko z cześciami 550 zł i nawet dymku nie puści rano...

Cytat:

Napisał vladmir71
Jeśli chodzi o TDDi, to ten temat jest bardzo długi jesli chodzi o wałkowanie porannego falowania i lekkiego dymka...
Chyba nikt nie znalazł konkretnej przyczyny i rozwiązania tego problemu.
U mnie tak byłoi dolewałem różne środki, sprawdzałem wtryski szukałem przycxzyny i problem gdzieś po drodze zniknał...

nie chce mi się już wiecej używać funkcji SZUKAJ

Cytat:

Napisał Sztendi (Post 1734982)
Proszę o inne porady

funkacja SZUKAJ :)
poszukiwany mod?

AdamJ. 10-11-2011 18:26

Odp: Falujące obroty, kopci na biało
 
Kolego tak jak piszą...szukanie nie boli ;) a ten temat był przerabiany milion razy albo i więcej;)
wpisz w szukajkę falujące obroty i na pewno znajdziesz :)

Polecam wyczyszczenie dolotu powietrza ;)

AdamGaL 10-11-2011 18:50

Odp: Falujące obroty, kopci na biało
 
tak jak wyzej koledzy pisali, przyczyn jest wiele, w szukajce wszystko ogarniesz, u mnie ani swiece ani dolot tylko końcowki wtrysków poszły wpiz.....u, wymiana mnie czeka

luckmar 10-11-2011 21:12

Odp: Falujące obroty, kopci na biało
 
Cytat:

Napisał AdamGaL (Post 1735130)
tak jak wyzej koledzy pisali, przyczyn jest wiele, w szukajce wszystko ogarniesz, u mnie ani swiece ani dolot tylko końcowki wtrysków poszły wpiz.....u, wymiana mnie czeka

Jak to sprawdziłes że to akurat końcowki wtrysków (rozpylacze)?
Podziel sie spostrzeżeniami bo też z tym walcze ...

AdamJ. 10-11-2011 22:41

Odp: Falujące obroty, kopci na biało
 
Cytat:

Napisał AdamGaL (Post 1735130)
tak jak wyzej koledzy pisali, przyczyn jest wiele, w szukajce wszystko ogarniesz, u mnie ani swiece ani dolot tylko końcowki wtrysków poszły wpiz.....u, wymiana mnie czeka

A da się wymienić same końcówki...? :027:

TOMAS 10-11-2011 22:55

Odp: Falujące obroty, kopci na biało
 
Cytat:

Napisał Grumete (Post 1734971)
zabierz się za czytanie forum używając funkcji SZUKAJ

cenna rada


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.