Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] czy można wymienić szkło lampy przedniej ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=142099)

Sender 22-10-2011 10:47

czy można wymienić szkło lampy przedniej ?
 
witam.
Szukałem w wyszukiwarce i nie udało mi się napotkać na ten temat.
Mam w przednich lampach porysowane szkiełka. Czy mozna wymienić same szkiełka. Ostatnio ogladałem lampe i zauważyłem że są jakieś "zatrzaski" czy po ich zwolnieniu można zdemontować ten element. Czy nie grozi to uszkodzeniem uszczelki lampy (żeby później lampa nie parowała). Pozdrawiam wszystkich !

rav89 22-10-2011 16:43

Odp: czy można wymienić szkło lampy przedniej ?
 
nie da się wymienić samych szkieł ponieważ nie spotkałem sie jeszcze z nimi jako osobnymi częściami zamiennymi.

Najprostszą a zarazem najtańszą rzeczą jaką możesz ztobić to kup sobie pastę lekkościerną do lakieru np Automax lub Tempo i przejedź pare razy szmatką.

Sender 24-10-2011 08:00

Odp: czy można wymienić szkło lampy przedniej ?
 
dziękuję za odpowiedź i za poradę :wink:
pozdrawiam.

kawiecDIY 24-10-2011 14:14

Re: czy można wymienić szkło lampy przedniej ?
 
Lampa sa z tworzywa ( nie szklo ) i do ich polerowania sa odpowiednie preparaty jak np Meguiars Plast-X, Duraglos Plastic Lens Polish.
Ja bym matowil lampe wodnym papierem w zaleznosci od rys ( powiedzmy 2000 i w gore ) a nastepnie w/w produkty.
Za tempo nawet bym nie siegal, jesli jakas alternatywa to mozna sie pobawic systemem 3M lub Menzerna. ( polecam Menzerne )

pretorian2 24-10-2011 16:02

Odp: czy można wymienić szkło lampy przedniej ?
 
w tym sezonie polerowałem lampy, na pewno dobrze jest zmatowić tak jak napisał kolega wyżej. Ja użyłem pasty Farecla g3, uważam, że się sprawdziła w 100%, jest nie droga i polecana. Podstawa to robić to z użyciem bardzo dużej ilości wody i odpowiednią nakładką, nie za twardą nie za miękką.
Ja matowiłem papierem 2500. Papierem 2000 nie chciałem, ze względu, że lampa pokryta jest jakąś ochronna warstwą uv której nie chciałem za bardzo zdzeirać. Efekt jest, kwestia w jakim obecnie masz stanie lampy.

pascal 24-10-2011 21:42

Odp: czy można wymienić szkło lampy przedniej ?
 
Jeżeli niechcąco zedrze się warstwę ochronną jakie mogą byc tego skutki?

photoactions 24-10-2011 23:00

Odp: czy można wymienić szkło lampy przedniej ?
 
takie, że będziesz raził jadących z naprzeciwka.

Matych 24-10-2011 23:26

Odp: czy można wymienić szkło lampy przedniej ?
 
Cytat:

Napisał photoactions (Post 1726459)
takie, że będziesz raził jadących z naprzeciwka.

Bzdura-poliwęglan jest w tym przypadku powierzchniowo utwardzany nic się nie stanie poza tym że będzie się łatwo rysował.

makary 24-10-2011 23:44

Odp: czy można wymienić szkło lampy przedniej ?
 
Kolejna bzdura,.
Poliwęglan jest pokrywany warstwą przeciw UV aby nie następował proces "przyspieszonego " starzenia tworzywa,Po spolerowaniu będzie podatny na powstawanie "pajączków" , matowienie,itp samoczynne destrukcje,

Matych 25-10-2011 00:26

Odp: czy można wymienić szkło lampy przedniej ?
 
Cytat:

Napisał makary (Post 1726464)
Kolejna bzdura,.
Poliwęglan jest pokrywany warstwą przeciw UV aby nie następował proces "przyspieszonego " starzenia tworzywa,Po spolerowaniu będzie podatny na powstawanie "pajączków" , matowienie,itp samoczynne destrukcje,

Reflektory mimo tej warstwy i tak matowieją a skoro kolega ma zniszczone nic nie szkodzi je wypolerować,ja robiłem to dwukrotnie i dobry efekt utrzymywał się dwa-trzy lata bez wymienionych dolegliwości,potem nie śledziłem już zachowania tworzywa bo nie miałem z nim styczności(sprzedaż auta).


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.