Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2007-2010] Czytnik płyt DVD po krótkiej trasie robi się goracy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=138563)

marcinek25 31-08-2011 08:03

Czytnik płyt DVD po krótkiej trasie robi się goracy
 
Witam Posiadam navi Denso i mimo że jej nie używam to po krótkiej trasie z włączonym radiem lub cd czytnik robi się ciepły a nawet gorący.Czy to tak ma być?

colin barbazynca 31-08-2011 10:03

Odp: Czytnik płyt DVD po krótkiej trasie robi się goracy
 
A gdzie ten czytnik jest?
Zwykle jak cos dziala to sie grzeje :)

marcinek25 31-08-2011 10:06

Odp: Czytnik płyt DVD po krótkiej trasie robi się goracy
 
w schowku się znajduje, tylko ze nie ma w nim płyty z Navi wiec nie powinien się grzać.

SpEcMeN 31-08-2011 11:17

Odp: Czytnik płyt DVD po krótkiej trasie robi się goracy
 
Cytat:

Napisał marcinek25 (Post 1702609)
Witam Posiadam navi Denso i mimo że jej nie używam to po krótkiej trasie z włączonym radiem lub cd czytnik robi się ciepły a nawet gorący.Czy to tak ma być?

bo to nie jest czytnik tylko cała nawigacja, panael LCD to tylko wyświetlacz nawi.

colin barbazynca 31-08-2011 11:32

Odp: Czytnik płyt DVD po krótkiej trasie robi się goracy
 
Wiec nawigacja napewno dziala i jest gotowa aby jak najszybciej zaczac prace po wlaczeniu jej. Inaczej bylo by duze opoznienie zanim system wystartuje.
Teraz w wiekszosci aut radio zaczyna sie wlaczac juz przy otwieraniu drzwi :)

AC_62 06-09-2011 07:42

Odp: Czytnik płyt DVD po krótkiej trasie robi się goracy
 
To jest jedną z niedogodności naszych samochodów, po porostu zamontowanie urządzenia w schowku który nie jest klimatyzowany i nie jest przewietrzany było błędem. W okresie letnim przy wysokich temperaturach miałem przypadki zawieszania się nawigacji. Dlatego też zrobiłem pewne modyfikacje. Doprowadziłem nadmuch powietrza z rury wentylacyjnej która znajduje się nad schowkiem i dodatkowo przykleiłem radiator (taki od kompa ) który poprawił odprowadzanie ciepła. Teraz jak włączę nadmuch przy uruchomionej klimie mam dopływ chłodnego powietrza do schowka i obniżenie temperatury całej nawigacji do takiej która nie powoduje już jej zwieszania. W schowku w jego górnej części należy wywiercić kilka otworów do poprawy wymiany powietrza.

marcinek25 06-09-2011 14:41

Odp: Czytnik płyt DVD po krótkiej trasie robi się goracy
 
OK dzięki, bo myślałem ze tylko moja denso tak się grzeje i coś z nią nie tak.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.