Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Wymiana głośników (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=128029)

ice222 08-04-2011 20:24

Wymiana głośników
 
Witajcie

Czy orientujecie się jak można dostać się do przednich głośników w drzwiach ??
Czy trzeba demontować cały boczek, czy da się zdemontować samą osłonę na głośnik i wymontować głośnik ??

Z góry dzięki

spiczek 08-04-2011 20:27

Odp: Wymiana głośników
 
spróbuj tutaj na początek: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

robik5 26-11-2011 08:44

wymiana naglośnienia w MK4
 
witam,
Oryginalne radio plus domyslne glosniki to jakas pomylak w wykonaniu Forda
Prosze o wskazowki jakie glosnik zamontowoac w miejsce oryginalnych standardowych? Czy ktos posiada poradnik jak zdemontowac fabryczne glosniki?
Napiszcie prosze co montujecie u siebie i w jaki sposob?

szyru 27-11-2011 14:27

Odp: wymiana naglośnienia w MK4
 
Zamontowałem u siebie zestaw Hertz DSK 165 + fabryczne radio Sony 6 CD. Wcześniej miałem zwykłe 6000 CD z oryginalnymi głośnikami. Nie wygłuszałem drzwi ani nie wymieniałem okablowania bo mi się nie chciało. Wymiana radia i głośników jednak jest już zadowalająca.

Demontaż starych głośników jest bardzo prosty, wystarczy odkręcić boczek (jest instrukcja na forum) i odkręcić głośnik, który jest połączony z plastikowym kołnierzem. Aby zamontować inny głośnik trzeba kupić w sieci odpowiednie dystanse z mdf-u. Ewentualnie możne je wykonać samemu. Dystanse są już przygotowane do montażu - mają odpowiednio powiercone otwory i można je przykręcić oryginalnymi śrubami. Do dystansów przykręca się głośnik, trzeba tylko pokombinować z połączeniem. Nie chciałem obcinać oryginalnej kostki więc musiałem kombinować. Na moje potrzeby gra wszystko bardzo fajnie. Tyłu nie wymieniałem.

Z pewnością dodatkowy efekt da wygłuszenie drzwi. Robiłem to w poprzednim aucie, ale nie jest to łatwa sprawa. Nie trzeba do tego stosować specjalnych mat, wystarczy na amatorskie potrzeby taśma dekarska. Również daje bardzo dobre efekty. Ale tak jak napisałem - nie chciało mi się tego robić, gdyż efekt zadowala.

miszelos 02-06-2012 14:30

Wymiana głośników-czy będą pasować ?
 
Witam. Chciałbym wymienić fabryczne głośniki na Focal PS 165. Czy zmieszczą się w miejsce starych, czy będę musiał coś przerabiać?Co jeszcze będę potrzebował do wymiany?jakieś dystanse, końcówki na kabel ? Może ktoś z Was wie czy taki zestaw będzie dobrze grał z radiem Sony?tym standardowym co współpracuje z Convers?dzięki za wszelka pomoc. Michał

Holy 02-06-2012 19:13

Odp: Wymiana głośników-czy będą pasować ?
 
oryginalne głośniki mają 16,5 cm więc te będą pasować. Żeby je założyć będziesz potrzebował jeszcze dystansów bo firmowe mają 3 cm kołnierz.
Ja zamówiłem sobie JBL na allegro razem z dystansami i po niedzieli zamontuje je.
Poza tym jest dość obszerny temat odnośnie wymiany głośników ze zdjęciami. Poszukaj :)

szyru 03-06-2012 14:55

Odp: Wymiana głośników-czy będą pasować ?
 
Rok temu wymieniłem na Hertze DSK, ale dystanse są konieczne i trochę rzeźbienia z podłączeniem by nie zniszczyć fabrycznych wtyczek kabli idących z radia. Soniacz działa bez zarzutu z nimi.

miszelos 03-06-2012 15:06

Re: Wymiana głośników-czy będą pasować ?
 
No właśnie Hertze DSK miałem w megance i fajnie grały ale one są dedykowane pod wzmacniacz.
Zastanawiam się nad Gladenami lub focalami. Mam teraz dylemat...

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

cezarg1410 04-06-2012 21:05

Odp: Wymiana głośników-czy będą pasować ?
 
będzie grało, ale żeby pokazało pełny pazur to przydałby się jednak wzmacniacz.

polecam dołożyć parę złociszy i wziąć morel tempo 6 albo rainbow sax.
korzystam sam z tych drugich i są mega ;)

miszelos 04-06-2012 21:13

Re: Wymiana głośników-czy będą pasować ?
 
Witam,
Ja z kolei zamówiłem Gladen Audio RS165 i radio Sony. Oczywiście dam też maty wygłuszające. No i zobaczymy jak to będzie hulać.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.