Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   Lepsze paliwa (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=124562)

fiestafiesta 04-03-2011 15:01

Lepsze paliwa
 
Wiem,że są lepsze paliwa itp. ale ja mam obawy przed wlaniem "lepszego" diesela.wspomnieenie o micrze wlałem racinga to paliła potem na 95 12l ;p więc mam obawy prze tym jak wleje do mojej Heli (fiesty):mrgreen: możecie mi powiedzieć czy nie mieliśćie żadnych skutków ubocznych stosowania lepszego paliwa?? z góry thx.!!

heko 04-03-2011 18:46

Odp: Lepsze paliwa
 
odpuść sobie wszelakie super paliwa...to tylko odrobina "marketingowych" dodatków które nic nie dają, a kosztują śr. 5% więcej

p.s. 04-03-2011 19:41

Odp: Lepsze paliwa
 
paliwa premium mają dolane dodatki myjące które pomagają utrzymać silnik w czystości itp itd. Osiągów nie poprawią, może będzie trochę bardziej miękko pracował...

Ale generalnie to pic na wode, marketing itd. Wystarczy zwykłe paliwko ze sprawdzonej stacji

zbys24 04-03-2011 21:56

Odp: Lepsze paliwa
 
A ja mam taką spiskową teorie:
Ze te lepsze paliwa to są zbliżone bardzo do zachodnich, a te tzw. normalne
to produkt na rynek wschodni :diabel2: Zubożone ,bo ma być taniej. to samo dotyczy chemii domowej i budowlanej!!

p.s. 05-03-2011 09:01

Odp: Lepsze paliwa
 
zwykłe paliwa spełniają normy jakie przewidują producenci samochodów, więc raczej spiskowe teorie odpadają. A z tym, że wszystkie zachodnie rzeczy są lepsze, to chyba jakiś kompleks. Jak kupisz coś made in germany, to dzięki efektowi placebo, od razu wydaje ci się że jest lepsze.

Nie rozumiem podejścia, że co polskie to gorsze. Paliwa premium może i troche lepiej utrzymują silnik w czystości, ale to naprawdę małe różnice. A już na pewno stosowanie zwykłych paliw nie spowoduje awarii silnika.

duszek70 05-03-2011 10:04

Odp: Lepsze paliwa
 
Uważam, że nie warto stosować lepszego krajowego paliwa!
Wiem to swoim i nie tylko na swoim przykładzie, gdzie tankowałem paliwo ON Verva na jednej stacji, a mianowicie PKN Orlen.
O jakości tej Vervy przekonałem się kiedy na dworze panowała aura -18 st. C. Nie macie pojęcia jak byłem zaskoczony...ja, który przecież zalewam Vervę. Powie ktoś przypadek, a może co innego było przyczyną, itd., itp. Nic z tego nie tylko ja się o tym przekonałem, a wielu innych w tym moi znajomi, również tankujący na jednej stacji.

Po tym przypadku tankuję dalej na PKN Orlen, ale zwykłego EKODiesla. Dolewam tylko dodatek na mrozy i jak ręką odjął żadnych problemów po mimo mrozów, oczywiście kiedy one są.
Wniosek jest jeden...wystarczy tankować zwykłego DIESLA, a do niego dolewać raz na 5 tys. km dodatek-uszlachetniacz firmy STP. Mamy wtedy swoją Vervę, Premium czy jeszcze tam inne...do tego pewne i sprawdzone.
Z ciekawości podam wypowiedź kierowcy cysterny PKN Orlen... Verva to nie zawsze jest Verva...ja bym tego nie lał...

H0bbiT 05-03-2011 11:18

Odp: Lepsze paliwa
 
Zapal papierosa LM zakupionego w Polsce i takiego niby samego zakupionego w Niemczech i np. na Ukrainie - opakowanie takie same a różnica znacząca. Te ze wschodu to chyba produkowane z resztek tytoniu wszelkich rodzajów:)

A co do paliw to na tych upiększonych niech jeżdżą nowobogaccy bo ONI łykają wszystko co droższe i przereklamowane.

szmelcmax 05-03-2011 13:58

Odp: Lepsze paliwa
 
Cytat:

Napisał zbys24 (Post 1611427)
A ja mam taką spiskową teorie:

Ta "teoria " jest najczęściej niestety prawdą. Rynki są dzielone przez producentów (nie w 100%) i towar nie jest identyczny choć tak samo wygląda i się nazywa.

fiestafiesta 06-03-2011 11:00

Odp: Lepsze paliwa
 
hehe ja taki uszlachetniacz znalazłem pod samochodem mojej sąsiadki oryginalnie zamknięty chyba zgubiła ale dzięki za info ja zawsze leje z shella disel extra.a wogóle to macie racje to takie złodziejstwo jest z tym paliwami bo to jest tak

2.02-hurtownia+1.32skarb państwa+VAT+1.32 marża i teraz skarb państwa myśli bo jak mrozy idą to ludzie dużo jeżdża i auta bardzo dużo palą to podniosą ten swój podatek podobnie jest w lato.więc chyba pozostaje tylko rzepaczek ;p


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.