Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit i Tourneo Connect (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=182)
-   -   Nietypowe webasto - czy można je odłączyć?? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=120353)

vippitbull 19-01-2011 17:30

Nietypowe webasto - czy można je odłączyć??
 
witam koledzy
zamierzam kupic connecta 2005 r zastanawiam sie nad zamontowanym tam webastem !!!nie jest to typowe webasto ????
podobno zmia przez to urzadzonka autko duzo pali czy moze mozna to odlaczyc ????????
i tak szczerze zastanawiam sie do czego ono tam dokladnie jest
pozdrawiam i dziekuje za odpowiedz

wojtekjanus 19-01-2011 17:41

Odp: webasto w coonect
 
Dogrzewa silnik, który w duże mrozy jest - zwłaszcza w jeździe miejskiej - permanentnie niedogrzany. Wynika to z wysokiej sprawności silnika diesla (małe straty cieplne - nie ma co go ogrzewać...)
Zresztą nie tylko w Connectcie.

Ja tam zazdroszczę tym co mają webasto...

zzzbyś 19-01-2011 17:45

Odp: webasto w coonect
 
Nie wiem jak w connect ale webasto to nic innego jak ogrzewanie postojowe które sam sobie odpalasz lub nie miałem je w tranzolu z 94r fajna sprawa jeśli trza posiedzieć w zimie w autku co do spalania to pobiera śladowe ilości paliwa w porównaniu z silnikiem i silnik ciężko utrzymać na postoju w temperaturze która by ładnie ciepełko dawała

wojtekjanus 19-01-2011 17:55

Odp: webasto w coonect
 
Ale są też tzw webasta, które wbudowane w układ cieczy chłodzącej samoczynnie się włączają bez udziału kierowcy - i działają tak długo, aż silnik osiągnie właściwą temperaturę.
Ponieważ działają tylko podczas pracy silnika, nie muszą mieć programatora czasowego i własnej pompy przepływowej - są proste i tanie, a jednocześnie mają olbrzymią moc grzejną. Stosowane w podobnym celu grzałki elektryczne mają kilka-kilkanaście razy mniejszą moc.

Vippitbull-owi chyba o takie webasto chodzi.

zzzbyś 19-01-2011 18:21

Odp: webasto w coonect
 
Cytat:

Napisał wojtekjanus (Post 1580782)
Ale są też tzw webasta, które wbudowane w układ cieczy chłodzącej samoczynnie się włączają bez udziału kierowcy - i działają tak długo, aż silnik osiągnie właściwą temperaturę.
Ponieważ działają tylko podczas pracy silnika, nie muszą mieć programatora czasowego i własnej pompy przepływowej - są proste i tanie, a jednocześnie mają olbrzymią moc grzejną. Stosowane w podobnym celu grzałki elektryczne mają kilka-kilkanaście razy mniejszą moc.

Vippitbull-owi chyba o takie webasto chodzi.

A no właśnie o takim niewiele wiem ale po co webasto pracujące razem z silnikiem to co ja miałem super sprawa kiedy była potrzeba odpalało się grzanie silnik nie klekotał a w autku cieplutko jeśli jest tak jak piszesz to może i ma to duży wpływ na spalanie skoro pracuje non stop

wojtekjanus 19-01-2011 19:27

Odp: webasto w coonect
 
Cytat:

Napisał zzzbyś (Post 1580807)
ale po co webasto pracujące razem z silnikiem

Po to, aby dogrzać silnik.
Ja w swoim tdci - jeżdżąc po mieście w duży mróz - nie dogrzeję silnika za Chiny nawet po kilku godzinach. Natomiast w trasie jak odgrzeję ponad 100km/godz, to po 15-20 minutach złapie prawidłową temperaturę.

eMWuGSM 20-01-2011 03:55

Odp: Nietypowe webasto - czy można je odłączyć??
 
Czemu nie założysz więc podgrzewacza PTC?

wojtekjanus 20-01-2011 18:32

Odp: Nietypowe webasto - czy można je odłączyć??
 
Jeżeli bym zakładał, to oryginalne wodne niezależne ogrzewanie - i nie automatycznie włączane bez udziału kierowcy - ale z zegarem i programatorem. Jeżeli znajdę taki kpl z wiązką, zegarem i ... sprawne - to będę miał.

felicjan-f1 20-01-2011 19:06

Odp: webasto w coonect
 
Cytat:

Napisał wojtekjanus (Post 1580782)
Ale są też tzw webasta, które wbudowane w układ cieczy chłodzącej samoczynnie się włączają bez udziału kierowcy - i działają tak długo, aż silnik osiągnie właściwą temperaturę.
Ponieważ działają tylko podczas pracy silnika, nie muszą mieć programatora czasowego i własnej pompy przepływowej - są proste i tanie, a jednocześnie mają olbrzymią moc grzejną. Stosowane w podobnym celu grzałki elektryczne mają kilka-kilkanaście razy mniejszą moc.

Vippitbull-owi chyba o takie webasto chodzi.

To o czym piszesz(piec) włącza się "samoczynnie" dzięki czujnikowi temp. zewn. i nazywa się dogrzewacz(podgrzewacz może również być dogrzewaczem wyposażony w odpowiedni cz. temp zewn.-ma taka opcję w sterowniku).
Moc grzejną(jak i sposób zasilania paliwem) mają taką samą jak podgrzewacze, zarówno WEBASTO jak i EBERSPACHER
http://img832.imageshack.us/img832/9121/d5ws019.th.jpg

(dwie f-my produkujące "pod" i "do"grzewacze), bo są to praktycznie takie same urządzenia -różnią się sterownikiem,wyposażeniem w pompę obiegu płynu ch. i możliwość sterowania zegarem/pilotem...no i ceną.
Grzałka PTC to "przepływka" z zamontowanymi w jej obudowie trzema(specjalnymi) świeczkami żarowymi.Zasilane z aku, grzeją (miejscowo)przepływający przez nie płyn-przepływajacy dzięki pracującej wraz z silnikiem pompie cieczy go, chłodzącej.

http://img576.imageshack.us/img576/1816/d5ws032.th.jpg

jgrz 21-01-2011 10:17

Odp: Nietypowe webasto - czy można je odłączyć??
 
Cytat:

Napisał eMWuGSM (Post 1581171)
Czemu nie założysz więc podgrzewacza PTC?

Koledzy - może coś bliżej o tym podgrzewaczu? Przyznam się, że pierwsze słyszę o takim czymś a po Twoim i kol. felicjan- f1 poście, przeszukałem internet i nic nie znalazłem. Na allegro też nie ma. Miałem u siebie ogrzewanie postojowe, ale siadło a koszt nowego to koszmar! Będę wdzięczny za podpowiedzi.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.