Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Stuki podczas puszczania pedału sprzęgła (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=120245)

Marcinu83 18-01-2011 11:00

Stuki podczas puszczania pedału sprzęgła
 
Witam
Mam pytanie bo może ktos już spotkał sie z podobnym problem albo wie dlaczego słychać te stuknięcia, a mianowicie podczas zmiany biegów zwłaszcza z 1 na 2 i z 2 na 3 podczas puszczania pedału sprzęgła słychać stuknięcie choćbym starał sie powolutku puszczać pedał to i tak jest to samo.Dodam jeszcze że na zimnym silniku jak ruszam rano to przez jakiś czas zanim sie auto nie rozgrzeje to jest cisza nie ma stukania.Moze ktos wie co jest przyczną?
Pozdrawiam Marcin

arcade90 18-01-2011 11:12

Odp: Stuki podczas puszczania pedału sprzęgła
 
może łożysko w skrzyni ?

Marcinu83 18-01-2011 12:05

Odp: Stuki podczas puszczania pedału sprzęgła
 
Zastanawiałem się czy nie jest to związane z olejem w skrzyni bo jeśli jest zimny to zapewne gęsty i wtedy nie słychać stukania.

sebo86 18-01-2011 13:01

Odp: Stuki podczas puszczania pedału sprzęgła
 
U mnie są podobne objawy. Jednak dzieję się to głównie gdy np dojeżdżam do jakiejś drogi i mam za niskie obroty na dwójce. To wtedy czuje drgania na sprzęgle. Ale u mnie pada dwumasa więc ja te objawy sobie tłumaczę właśnie tym.

karloss 18-01-2011 13:10

Odp: Stuki podczas puszczania pedału sprzęgła
 
To mogą być luzy na mechanizmie różnicowym lub stuka Tobie dwumasa.
Ja mam podobnie, jak szybko puszczę sprzęgło słychać takie klak.
Jaki masz przebieg w swoim aucie?

Marcinu83 18-01-2011 13:17

Odp: Stuki podczas puszczania pedału sprzęgła
 
ja mam 240 tys nalatane, a w benzyniakach też pada dwumasa??

sebo86 18-01-2011 16:11

Odp: Stuki podczas puszczania pedału sprzęgła
 
Kolego Marcinu83 nie zauważyłem że masz benzynę. U Ciebie nie ma dwumasy czyli to musi być coś innego.
Karloss ja mam nalatane prawie 240 tysięcy i u mnie te drgania na pedale sprzęgła nasilają się jak właśnie z niskich obrotów chce pojechać z dwójki czy też trójki

Marcinu83 18-01-2011 18:51

Odp: Stuki podczas puszczania pedału sprzęgła
 
Może ktoś miał podobny przypadek i pomoże mi zdiagnozować co może byc przyczyną tego stukania przy puszczaniu pedału sprzęgła

junior89 18-01-2011 19:37

Odp: Stuki podczas puszczania pedału sprzęgła
 
Cytat:

Napisał karloss (Post 1579691)
To mogą być luzy na mechanizmie różnicowym

Prawdopodobnie masz racje. Mam to samo w moim mondeo. Stukniecie podczas ruszania , zmiany biegu z 1 na 2 i z 2 na 3 ale bardzo lekkie. Mialem to samo w Oplu Vectrze A. Tam sypal sie mechanizm roznicowy ale na forum vectry chlopaki pisali, zeby tego nie robic bo sie nie oplaca a skrzynia ze starej vectry objezdzi jeszcze nie jedna nowsza skrzynie. I faktycznie zrobilem tak 10 tys km po Wroclawiu a Vectry nie oszczedzalem, czasami vectra musiala znosic bardzo ostre i szybkie zmiany biegow.

U mnie stuknie tylko wtedy gdy sprzeglo puszcze , az "zalapie" a nie dodam lekko gazu i silnik mi delikatnie przydlawi. Podczas rozpedzania i zmiany biegow przy niskich obrotach rowniez wystepuje stukniecie. Nie stuka gdy ruszam z wysokich obrotow. Gdy rozpedzam auto dosyc dynamicznie, i kiedy najpierw dodam lekko gazu a pozniej puszczam sprzeglo.

karloss 18-01-2011 19:59

Odp: Stuki podczas puszczania pedału sprzęgła
 
Cytat:

Napisał sebo86 (Post 1579824)
Kolego Marcinu83 nie zauważyłem że masz benzynę. U Ciebie nie ma dwumasy czyli to musi być coś innego.
Karloss ja mam nalatane prawie 240 tysięcy i u mnie te drgania na pedale sprzęgła nasilają się jak właśnie z niskich obrotów chce pojechać z dwójki czy też trójki

Mylisz się, w benzynach Duratec HE też jest dwumasa, tylko przenosi mniejsze obciążenia i stąd rzadziej pada.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.