Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 1995-2001] Dziwny dźwięk, pisk po odpaleniu świateł mijania. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=116715)

koniecznosc 07-12-2010 12:24

Dziwny dźwięk, pisk po odpaleniu świateł mijania.
 
Witam. Proszę o pomoc ponieważ od wczoraj z mojej Fiesty dochodzą dziwne dźwięki. Gdy zapalę światła mijania to zaczyna spod maski wydobywać się dziwny dźwięk jakieś charczenie, piszczenie itp. Dźwięk dochodzi z lewej strony tam gdzie jest pasek rozrządu (czy coś takiego). Oczywiście jak pojechałam do mechanika to z auta nie wydobywał się żaden dźwięk :/... Pan powiedział, że to chyba pasek rozrządu jest za luźny i w ciągu tygodnia dobrze jak przyjadę na wymianę... Tylko, że to piszczy nawet jak silnik jest wyłączony a włączone są same światła... Zapewne żenujące te moje pytanie ale proszę o rade co zrobić? Udać się do innego mechanika czy wyczekiwać, aż będzie piszczeć i gnać do niego na oględziny?

mariano.k 07-12-2010 12:52

Odp: Dziwny dźwięk, pisk po odpaleniu świateł mijania.
 
nie jest to czasem piszczek sygnalizujacy otwarte drzwi przy zapalonych swiatlach?

koniecznosc 07-12-2010 13:21

Odp: Dziwny dźwięk, pisk po odpaleniu świateł mijania.
 
haha nie no aż tak źle ze mną nie jest ;)

mariano.k 07-12-2010 13:46

Odp: Dziwny dźwięk, pisk po odpaleniu świateł mijania.
 
moze pasek napedzajacy alternator jest luzny. czasem tez dziwne odglosy moga pochodzic z okolic korka wlewu zbiorniczka wyrownawczego

skola 07-12-2010 14:58

Odp: Dziwny dźwięk, pisk po odpaleniu świateł mijania.
 
też miałem taki objaw i mam częściej jak jest wilgoć i deszcz psikam wd 40 w łożysko alternatora (uwaga aby nie spryskać paska)

JoeMix 07-12-2010 18:26

Odp: Dziwny dźwięk, pisk po odpaleniu świateł mijania.
 
Cytat:

Napisał koniecznosc (Post 1553963)
Pan powiedział, że to chyba pasek rozrządu jest za luźny i w ciągu tygodnia dobrze jak przyjadę na wymianę...

Pasek rozrządu zaluźny,,, pasek rozrządu to ma ząbki i nie może się ślizgać na kołach, a jak się ślizgnie (przeskoczy) to naprawa idzie w tysiące złotych - Ty opijaj tego pana z daleka,,,

Co do dźwięku - jeśli występuje zawsze jak coś włączysz w aucie (np. zamiast świateł mijania tylną szybę grzaną) i dźwięk się pojawia to może piszczeć pasek ale nie rozrządu tylko osprzętu, a jeśli dźwięk pojawia się tylko na światłach mijania to rzuca się silniczek pozycjonowania klosza (ten co ustawia jak daleko mają światła świecić - coś się zblokowało i nie może ustawić jak trzeba i se brzęczy)

koniecznosc 07-12-2010 21:29

Odp: Dziwny dźwięk, pisk po odpaleniu świateł mijania.
 
Dziękuję za odpowiedzi...Tak zaczęłam się zastanawiać i jak wczoraj wracałam z wojaży to było już ciemno i chciałam sobie ustawić światła i ciągle nimi kręciłam to w górę to w dół może to właśnie przez to...

TKr 09-12-2010 14:18

Odp: Dziwny dźwięk, pisk po odpaleniu świateł mijania.
 
Cytat:

Napisał koniecznosc (Post 1553963)
Tylko, że to piszczy nawet jak silnik jest wyłączony a włączone są same światła...

Też przychylam się do silniczka od świateł, ale może to być również powód elektroniki sterującej tym silniczkiem.Może coś się złamało/pękło w kloszu ?

PS. Panowie sugerujący że piszczenie pochodzi od paska alternatora nie czytają dokładnie pierwszego postu.
Oj nieładnie :)

koniecznosc 12-12-2010 08:53

Odp: Dziwny dźwięk, pisk po odpaleniu świateł mijania.
 
Od kilku dni jest spokój i nic nie piszczy... To znaczy, że nie mam się czym martwić?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.