Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   LPG (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=105)
-   -   mondeo mk3, silnik 1,8 duratec he a lpg (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=112439)

Dziabor 17-10-2010 13:07

mondeo mk3, silnik 1,8 duratec he a lpg
 
czy ktos montowal do takiego silnika instalacje lpg?? da sie wogole?? bo ponoc do niektorych typow silnika sie nie da, bylem u jednego gazownika i mowil ze sie da tylko trzeba zamontowac lubryfikator, bylem u innego mowil ze nie wie czy sie da ale sprawdzi i da mi znac, ktos jezdzi z gazem w takim silniku?? jakie wrazenia?? jaki koszt?? jak sie sprawuje auto??

gorny7 17-10-2010 18:10

Odp: mondeo mk3, silnik 1,8 duratec he a lpg
 
da się prawie dla każdego jedynie problemy sa z wtryskiem bepośrednim - bez lubryfikacji bo jest zbędna
tylko :
dobry gazownik (nie tzw druciarz)
dobre komponęty
doczytaj sobie i wyrób pogląd na tej stronie za czym do kogoś pojedziesz
najczęsciej montowane
to stag (odpowiedni reduktor i wtryski)
BRC
i wyższa półka Landi Renzo

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

konrad_b 18-10-2010 07:03

Odp: mondeo mk3, silnik 1,8 duratec he a lpg
 
ja mam co prawda w maksie, ale to chyba ten sam silnik co w mondeo
zrobiłem 20kkm, więc ciężko coś powiedzieć, jedno jest pewne, założyć się da i jeździć będzie ;)
mam BRC SQ24, z lubrą
jedyny problem jaki występuje po założeniu LPG, to "przyduszanie" po odpaleniu na zimnym przez jakieś 10-15sek, potem już nie czuć różnicy
prawdopodobnie minimalnie rozjechała się mapa benzynowa i zanim sonda zacznie pracować to go zalewa
trzeba delikatnie dodawać gazu i jedzie

bolek-tarnow 18-10-2010 17:27

Odp: mondeo mk3, silnik 1,8 duratec he a lpg
 
jesli twoj silnik to nie SCI to sie da. moj tata ma 1.8 instalka landi renzo i smiga az milo. we wszystkich trzech MDO ktore mamy znajomy monotwal instalacje LPG, ani jedna nie ma lubryfikacji i z tego co wiem to jest zbedna dla tych silnikow, jedyny do ktorego jest zalecany to silnik z MDO mk2 z czarna pokrywa zaworow, niestety nie pamietam jego oznaczenia literowego. gaziarze chca wszystkim to wpychac bo kasa na tym sie kreci (montaz + serwisowanie). Smialo moge Ci polecic Landi Renzo i MTM BRC EcoDrive + wtryski Khein

gorny7 18-10-2010 18:04

Odp: mondeo mk3, silnik 1,8 duratec he a lpg
 
potwierzam
Landi Renzo Omegas
MTM na kehinah
Stag....

z naciskiem na to pierwsze ,ale primo gazownik

rad99 18-10-2010 19:52

Odp: mondeo mk3, silnik 1,8 duratec he a lpg
 
jedź do dobrego gazownika, dobierzecie komponenty takie jakie potrafi montować, a nie takie których będzie uczył się na twoim aucie, co wiele razy było pisane "nie ważny producent, ważny montaż", jedna rada nie warto oszczędzać na wtryskiwaczach bo to one są najważniejsze, elektronika wszędzie jest praktycznie taka sama, powtórzę też kolejny raz że staga naprawi i ustawi praktycznie każdy warsztat, a np brc tylko niektóre a poza tym jest przereklamowany (czytaj za drogi na to co oferuje)

konrad_b 19-10-2010 06:57

Odp: mondeo mk3, silnik 1,8 duratec he a lpg
 
Cytat:

Napisał rad99 (Post 1525377)
jedna rada nie warto oszczędzać na wtryskiwaczach bo to one są najważniejsze, elektronika wszędzie jest praktycznie taka sama, powtórzę też kolejny raz że staga naprawi i ustawi praktycznie każdy warsztat, a np brc tylko niektóre a poza tym jest przereklamowany (czytaj za drogi na to co oferuje)

ile będzie kosztował zestaw na stag'u z dobrymi wtryskiwaczami - np keihin?
(wtryskiwacze BRC to odpowiednik keihinów, może min gorszej jakości, choć 100kkm wytrzymują bez problemów)

co do każdego warsztatu, to tak nie do końca, bo gwarancję masz tam gdzie montowałeś, a sam montaż i dobranie podzespołów w stagu jest przypadkowe
(widzimisię gazownika), może być tak, że jak pojedziesz do innego zakładu to będą mieli pierwszy raz do czynienia z takim zestawem

w brc masz typówkę, a zakłady serwisowe są każdym większym mieście, masz też 2 lata pełnego serwisu w każdym z tych zakładów

samo ustawienie instalacji jest w stagu bardziej skomplikowane, ma to plusy i minusy (wymaga wiedzy i staranności)

rustin 19-10-2010 19:11

Odp: mondeo mk3, silnik 1,8 duratec he a lpg
 
Cytat:

Napisał bolek-tarnow (Post 1525246)
jedyny do ktorego jest zalecany to silnik z MDO mk2 z czarna pokrywa

można powiedziec że takie same są silniki w mk3 bo nie ma hydrauliki więc nie wprowadzaj w bład.
Cytat:

Napisał konrad_b (Post 1524888)
jedyny problem jaki występuje po założeniu LPG, to "przyduszanie" po odpaleniu na zimnym przez jakieś 10-15sek, potem już nie czuć różnicy
prawdopodobnie minimalnie rozjechała się mapa benzynowa i zanim sonda zacznie pracować to go zalewa
trzeba delikatnie dodawać gazu i jedzie

masz rację a dlatego tak się dzieje że masz źle wyregulowaną instalkę jest ubogo lub bogato i komp musi korekty wprowadzać albo wydłużać albo skracac czas wtrysku.

a pozatym temat był poruszany dośc nie dawno kilka postów niżej myslisz że coś się zmieniło? wystarczy poszukać.mod powienien zamknąć a nie zaśmiecacie tylko

konrad_b 20-10-2010 06:28

Odp: mondeo mk3, silnik 1,8 duratec he a lpg
 
Cytat:

Napisał rustin (Post 1526009)
masz rację a dlatego tak się dzieje że masz źle wyregulowaną instalkę jest ubogo lub bogato i komp musi korekty wprowadzać albo wydłużać albo skracac czas wtrysku.

owszem jest bogato

Cytat:

a pozatym temat był poruszany dośc nie dawno kilka postów niżej myslisz że coś się zmieniło? wystarczy poszukać.mod powienien zamknąć a nie zaśmiecacie tylko
ale to nie ja założyłem temat, więc czemu piszesz do mnie ?
zgodnie z Twoim rozumowaniem sam zaśmiecasz :roll:

rustin 20-10-2010 07:59

Odp: mondeo mk3, silnik 1,8 duratec he a lpg
 
nie do ciebie, jest oddzielone jakbyś nie zauważył. napisał dlaczego mapa pb ci się rozjeżdza więc to nie zaśmiecanie i dopisałem że temat taki jest ma tej stronie nawet.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.