Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Stukanie-klekotanie ale tylko na włączonej klimie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=103648)

Szym0n 24-06-2010 15:12

Stukanie-klekotanie ale tylko na włączonej klimie
 
Witam
Przejrzałem wszystkie posty odnośnie klimy ale nie znalazłem konkretnej wskazówki.
Otóż po włączeniu klimy gdzieś w okolicy paska wielorowkowego zaczyna klekotać (ale dokładnie po włączeniu klimy zaczyna /wyłączeniu przestaje-mimo chodzącego wentylatora).
Czytałem że mogą to być łożyska ale jak się do nich dobrać? Może jakieś zdjęcie? Ktoś radził też sprawdzić sprzęgło ale nawet nie wiem gdzie ono jest i czy zabierać się samemu za tę robotę czy lepiej nie?
Klimy jeszcze nie dobijałem (auto od 6 m-cy).

Rafał R. 25-06-2010 12:52

Odp: Stukanie-klekotanie ale tylko na włączonej klimie
 
To może być też wibrujący pasek klinowy! Sprawdź! Zdejmij koło i nadkole i odpal auto!

german73 25-06-2010 18:03

Odp: Stukanie-klekotanie ale tylko na włączonej klimie
 
Witam, mam ten sam problem co kolega Szym0n, strasznie klekocze jak odpalam klimę. Nie wiem co to może być, każdy gada coś innego. Jeśli ktoś miał to samo to proszę o pomoc!

Szym0n 25-06-2010 18:18

Odp: Stukanie-klekotanie ale tylko na włączonej klimie
 
Dziś orientowałem sie w serwisie - wymiana łożysk w klimie, połączona z odgrzybieniem i nabiciem oraz (dobrze by było jak stwierdził mechanik) wymiana paska wielorowkowego i napinacza 600zł+materiały. Ale czy to akurat to-nie mam pojęcia-jadąc klekoczę (bez urazy) jak diesel z lat 80tych.

maku123 25-06-2010 19:47

Odp: Stukanie-klekotanie ale tylko na włączonej klimie
 
Ja miałem coś takiego - można tutaj poczytać bo opisywałem kilka razy. Cały temat: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]. Moje posty nr 20,32,35.

janusz72 25-06-2010 22:33

Odp: Stukanie-klekotanie ale tylko na włączonej klimie
 
Ostatnio przerabialem rozwalone lożysko sprężarki, spalilo nawet elektromagnes, trzeba bylo kupić calą sprężarke bo nikt napędu nie chcial sprzedać. Jeśli klekocze to mogly się wyrobić gumki w sprzągielku i niedlugo odpadną jak u mnie, ale lożysko to gorsza sprawa , bo kolo pasowe tak mi się nagrzalo że jak zgasilem to przepalilo pasek, więc jeśli to lożysko to niema na co czekać . Zeby dobrać się do lożyska trzeba odkręcić sprzęgielko - kluczyk nr 8 , natomiast kolo pasowe jest zebespieczone pierścieniem segera, troche gimnastyki i zejdzie, użylem dlugiej lyżki od opon ale trzeba uważać żeby nie zwalić przy tym elektromagnesu bo jest wprasowany i bardzo trudno jest potem zalożyć a niema szansy użyć mlotka. Lożysko o ile pamiętam też jest w paru miejscach zakute, ale da się wybić. Mi się udalo zrobić przekladke bez wyjmowania sprężarki ale się przyznam że wiązanki przy tym szly, plus- nie musialem klimy napelniać!

Szym0n 26-06-2010 13:19

Odp: Stukanie-klekotanie ale tylko na włączonej klimie
 
Cytat:

Napisał maku123 (Post 1463459)
Ja miałem coś takiego - można tutaj poczytać bo opisywałem kilka razy. Cały temat: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]. Moje posty nr 20,32,35.

Tak kolego ale ja mam benzyniaka a Twój problem dotyczył diesla więc raczej odpada :-(


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.