Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   Tylne światła -Choinka (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=25087)

sly321 18-05-2007 20:46

Tylne światła -Choinka
 
Witam wszystkich.

Mam taki problem.
Kiedy nacisnę pedał hamulca zaczyna żarzyć mi się kontrolka świateł przeciwmgielnych,
a gdy dodatkowo włącze kierunkowskaz kierunki zaczynają szybciej chodzić.
Z tyłu oczywiście choinka :fcp11

Ktoś wie może co z tym zrobić ?

batman 18-05-2007 20:50

to moze brak masy

Pinki 18-05-2007 20:54

może Ci sie ścieżki w tylnej lampie zaśniedziały i idzie jakieś zwarcie zobacz zdejmij wkłądjke i przeczyść ścieżki . to się dzieje w obu lampach czy w jednej ? również może być przebicie na wiązce co juz jest mniej ciekawe bo trzeba szukać

[ Dodano: 2007-05-18, 21:55 ]
Cytat:

Napisał batman
to moze brak masy

jak by był brak masy to nic by nie świeciło :)

Kefir 18-05-2007 21:03

Wygląda jakby plus hamulca, gdzieś zwierał się z przeciwmgielnym.
a gdy włączasz kierunki bez hamowania, to działają normalnie? Bo zazwyczaj szybciejsze mryganie = spalona żarówka.

MANIEK70 18-05-2007 21:26

Cytat:

Napisał batman
to moze brak masy

Zdecydowanie

motorek26 18-05-2007 21:30

srawdz mase brak masy powoduje ze zarówka pobiera mase poprzez inną żarówkę i stąd sie pojawia taka choinka

Kefir 18-05-2007 21:41

ciekawa teoria - a którędy żarówka miałaby pobierać tą inną masę, skoro sama jej nie ma, a poza tym żarówka zaczyna świecić jak dojdzie do niej prąd a nie masa, czyli jak np. zaczynają świecić długie bez ich włączenia, to znaczy, że kabelek plusowy się zwiera z już świecącymi - ja to tak rozumiem.

krzysieksa 18-05-2007 21:46

na 1000% brak masy !!

Miałem podobnie kiedyś w Ładzie 2107 :D Naciskając hamulec przygasały tylne światła i zapalały sie kierunki i cofania :D Masę przeczyścilem i wszysstko wróciło do normy.

Kefir 18-05-2007 21:55

wytłumaczcie żesz w końcu o co wam chodzi z tą masą? co brak masy ma wspulnego z zapalaniem się świateł?
krzysieksa, może przy okazji trąciłeś inny kabelek i zaczęło być normalnie?

luckie 18-05-2007 22:06

Ja niedawno mialem podobnie - gdy hamowalem zapalal sie lewy kierunek i swiatla pozycyjne z przodu... ale przypomnialem sobie ze auto kiedys tam mialo hak i jest cala instalacja ktora po tym pozostala. Troche mialem fuksa bo pierwsze to sprawdzilem i okazalo sie ze po prostu kabelki sie w tym przewodzie zwarly :) Oczywiscie to pewnie zadna podpowiedz, ale moze kiedys komus pomoze.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.