Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Czy to awaria dwumasy ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=212516)

maciejdm1 02-10-2014 09:01

Czy to awaria dwumasy ?
 
Witam. Temat też poruszałem na innym forum, ale chciałbym zobaczyć Wasze opinie.
Usłyszałem dziwne dzwięki na postoju - takie chrobotanie,które ustepuje po wciśnięciu sprzęgła. Nagrałem filmik , czy to dwumasa mówi papa? Pedał sprzęgła leciutko drga, gdy wcisnę go ok. 3-4 cm drganie zwiększa się ,gdy wcisnę mocniej słychać szum a na końcu cisza.Słychać to na filmie. Poza tym innych objawów nie ma.
Jaki jest koszt naprawy?
Dzięki i pozdrawiam.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

dodi 02-10-2014 10:18

Odp: Czy to awaria dwumasy ?
 
jezeli samo chrobotanie to wysprzęglik... a jezeli dodatkowo dochodzą do tego drgania to juz i dwumasa daje znac o sobie...

maciejdm1 02-10-2014 11:15

Odp: Czy to awaria dwumasy ?
 
Mam diagnozę dwóch mechaników to dwumasa i wysprzeglik. Kpl. nowe Sachs u jednego mechanika 2800zł + robocizna 600. Drugi mechanik kpl regenerowane 800zł + 400 robocizna. Nowy gwarancja 2 lata , regenerowane 1 rok. Jakbym nie liczył to i tak opłaca się wziąć regenerowane.Kpl mam na myśli ze sprzeglem.
Pozdrawiam.

dodi 02-10-2014 13:14

Odp: Czy to awaria dwumasy ?
 
a ten drugi mechanik powiedział Ci kpl. z wysprzeglikiem? bo wątpie... sam wysprzeglik kosztuje ponad 500 zł nowy, bo ich sie nie regeneruje...

maciejdm1 02-10-2014 13:16

Odp: Czy to awaria dwumasy ?
 
Wysprzęglik ma być używka w tej cenie.

bruneros 02-10-2014 13:16

Odp: Czy to awaria dwumasy ?
 
Cytat:

Napisał maciejdm1 (Post 2278828)
Mam diagnozę dwóch mechaników to dwumasa i wysprzeglik. Kpl. nowe Sachs u jednego mechanika 2800zł + robocizna 600. Drugi mechanik kpl regenerowane 800zł + 400 robocizna. Nowy gwarancja 2 lata , regenerowane 1 rok. Jakbym nie liczył to i tak opłaca się wziąć regenerowane.Kpl mam na myśli ze sprzeglem.
Pozdrawiam.

nie znam nikogo, kto polecałby i był zadowolony z montażu regenerowanego... w moim warsztacie tez mowia ze oni czegos takiego nie montują bo to proszenie sie o problemy...

maciejdm1 02-10-2014 13:34

Odp: Czy to awaria dwumasy ?
 
Trudno- może będę pierwszy co to sprawdzi. Mnie przekonuje cena-na alledrogo znalazłem nowy kpl. bez wysprzeglika za 2000zł-czyli ponad dwa razy drożej. Wg mnie warto zaryzykować.
Pozdro...

siebek 02-10-2014 14:55

Odp: Czy to awaria dwumasy ?
 
Jak to mówią: oszczędny dwa razy traci;)
Jak planujesz dłużej pojeździć tym samochodem to nie pakowałbym się w żadne regenerowane części.

enjoypoznan 02-10-2014 15:06

Odp: Czy to awaria dwumasy ?
 
Przenigdy nie polecałbym Ci regenerowanego sprzęgła. To już lepiej kompletną używkę w dobrym stanie, po weryfikacji przez wprawione oko.

Niestety w PL słowo regeneracja to naprawa a nie prawidłowa regeneracja.

reinmeiker 02-10-2014 15:14

Odp: Czy to awaria dwumasy ?
 
Cytat:

Napisał maciejdm1 (Post 2278828)
Mam diagnozę dwóch mechaników to dwumasa i wysprzeglik. Kpl. nowe Sachs u jednego mechanika 2800zł + robocizna 600. Drugi mechanik kpl regenerowane 800zł + 400 robocizna. Nowy gwarancja 2 lata , regenerowane 1 rok. Jakbym nie liczył to i tak opłaca się wziąć regenerowane.Kpl mam na myśli ze sprzeglem.
Pozdrawiam.


Kolego jak kupiłem komplet w ubiegłym roku na jednym z portali aukcyjnych może spróbować tam poszukać zawsze uda się zaoszczędzić parę złotych. Na przykład tutaj:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.