Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] piasta kola przedniego-wymiana,koszta? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=182448)

Maniak 21-03-2016 18:37

Odp: piasta kola przedniego-wymiana,koszta?
 
potrzebuje wymienić szpilki z przodu na dłuższe, czy da się wypchać piastę/ łożysko bez uszkodzenia?

miru73 21-03-2016 20:28

Odp: piasta kola przedniego-wymiana,koszta?
 
Cytat:

Napisał koszka (Post 2561543)
W sumie to nic trudnego, musisz wydostać generalnie zwrotnice na zewnątrz, czyli odkecić Macphersona, oddzielić od wahacza i na prasę - wycisnąć starą piaste z łożyskiem i wcisnąć nową tylko trzeba uważać jak mechanik to robi. Nie można wciskać przez zewnętrzną bieznie . i najlepiej oryginał a nie zamienniki.

Pytam z ciekawosci bo bede wymienial tarcze i klocki z przodu.Poniewaz mam urwana szpilke a auto ma juz troche przejechane wiec postanowilem przy okazji wymienic piaste z lozyskiem.Co do wymiany tarcz to ma mi to zrobic kumpel bo tu filozofi niema,ale jesli chodzi o piaste z lozyskiem to chyba bez porzadnego sprzetu sie nie obedzie.Niewiew czy jednak nie oddam auta do warsztatu.

koszka 21-03-2016 21:00

Odp: piasta kola przedniego-wymiana,koszta?
 
generalnie musisz mieć dobre klucze nie pamiętam jaki rozmiar ale chyba 18 , 15,, żeby odkręcić Macphersona i wahacz od dołu, Odkręcasz i wybijasz półośkę i masz wszystko na wierzchu. Dalej potrzebna jest prasa do wyprasowania starego i wprasowania nowego łożyska. Ja wyjąłem wszystko na wierzch i pojechałem do mechanika na prasę , który skasował mnie 20 zł za wyprasowanie i wprasowanie.

miru73 21-03-2016 21:15

Odp: piasta kola przedniego-wymiana,koszta?
 
Ok dzieki.

ustian 04-07-2016 12:57

Odp: piasta kola przedniego-wymiana,koszta?
 
Jaki jest koszt wymiany w ASO na dzień disiejszy? Ktoś się orientuje?

czarek1985 01-04-2018 20:25

Wymiana piasty przód 1.8 125 tdci
 
Cześć,

W zeszym roku wymieniłem tarcze przez bicie na kierownicy. Mechanik wymienił komplet tarcz textara z informacją ze jedna piasta ma 0.03 mm a druga 0.05 bicia. I ze na razie nie mam sensu wymieniać. Teraz po roku czasu juz czuje ze przy hamowaniu z 140 km juz czuc na kierownicy małe drgania. Wiec chyba pora na wymianę. Czy ktos z Was poleca cos w dobrych pieniądzach?

Mariusz 01-04-2018 22:00

Odp: Wymiana piasty przod mk4 1.8 125 tdci
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

marooo9 16-04-2018 11:05

Odp: piasta kola przedniego-wymiana,koszta?
 
Witam,

Czy stosował ktoś u siebie takie łożysko?

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

koszka 16-04-2018 11:14

Odp: piasta kola przedniego-wymiana,koszta?
 
Dołóż trochę i kup oryginał żeby dwa razy ne robić tego samego.

Junior-j20 26-09-2018 10:11

Odp: piasta kola przedniego-wymiana,koszta?
 
Witam. Piasta podobna do mojej w Focusie. Samemu lepiej nie wymieniaj jak to koledzy mówili. Do włożenia tej piasty potrzebny jest specjalny klucz który umożliwi ci wciągnięcie jej w zwrotnice - jak zaprowadzisz do dziadowskiego mechanika albo mechanika który się nie zna to za 10-20tysi wymienisz na nową i powiesz że tamta to chłam a samemu nie kupisz klucza bo kosztuje dość dużo np taki ( [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ) dlatego jak cię ktoś skasuje za napychanie tej piasty to się nie dziw. Ja mam u siebie piast tanie latam na nich już pewnie 6 rok i jest git. Na tych samych teść zrobił 5tysi i do wymiany obie :) tylko mechanik inny hehe także polecam jechać i zapłacić za porządną wymianę a nie u Heńka na prasie bo wciskanie przez nacisk na bieżnie wewnętrzną zawsze kończy się tak samo..


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.