Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Ząbkowane opony z przodu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=184995)

maciek.wawro 27-06-2013 10:06

Ząbkowane opony z przodu
 
Witam.
Wyząbkowało mi opony z przody i mam pytanie czy przyczyną tego mogły być hamulce, bo miałem krzywe tarcze hamulcowe bardzo biła kierownica przy hamowaniu przez parę miesięcy jak teraz po przetoczeniu tarcz auto hamuje bardzo dobrze. Co do zawieszenia to nie mam żadnych luzów a amortyzatory w tamtym roku wymieniłem na KRAFTY i mają sprawność 60-65%. Opony mam goodyear założone. Czy może jeszcze gdzieś szukać przyczyny ząbkowania i czy zamienić opony miejscami?
Dzięki za podpowiedź.

1olek 27-06-2013 11:21

Odp: Ząbkowane opony z przodu
 
Kolego 65 procent sprawnosci to zlom a nie amor, ile zaplaciles za ta tandete ?

janosik 27-06-2013 12:08

Odp: Ząbkowane opony z przodu
 
Przepraszam ale moim zdaniem złom to raczej poniżej 40%. 65% to całkiem niezły wynik biorąc pod uwagę że nowe rzadko mają choć 90%.

maciek.wawro 27-06-2013 12:34

Odp: Ząbkowane opony z przodu
 
Koledzy ale ma takie najważniejsze pytanie czy te padnięte tarcze hamulcowe mogły mieć taki wpływ na opony. Tarcze były takie że bicie kierownicy przy hamowaniu ustępowało dopiero przy 45 km/h. Amortyzatory to nie są jakiś ideał ale jak zmieniałem np. z tyłu amortyzatory na KAYABA to po przejechaniu 5000 km sprawność wyszła 40 %, autem nie dało się jeździć bo tyłu nie trzymało nic i po tym wszystkim wymieniłem je też na KRAFT i sprawność też wyszła na 60%. Patrząc na to ile jeżdżę to jazda jest bardzo przyjemna i z tyłu też są opony goodyear i ich nie ząbkuje przy zawieszeniu wielowachaczowym.

Keram-1 27-06-2013 16:18

Odp: Ząbkowane opony z przodu
 
Jak pisze w instrukcji przyczyną ząbkowania opon jest przeciążenie .Czego to dokładnie dotyczy tego już nie piszą.

Rafti 27-06-2013 17:15

Odp: Ząbkowane opony z przodu
 
Moje amorki od nowości maja tył 70 % przod 68 % ^^ ( czyli jakies 180 tys km) :) Wierzcie lub nie ale tak jest i na kontroli diagnosta powiedzial ze nie jeden wlasciciel forda chcial by miec takie wyniki na trzesiawce jak ja mam :D

jakubzawarty 27-06-2013 17:46

Odp: Ząbkowane opony z przodu
 
Ja w swoim 11 letnim na oryginalnych amorkach przód 70% 70% i tył 70% 68%. W służbowym 4-latku mam po 60%.
Złom to jest jak mają 7% tak jak miałem kiedyś w nissanie micra na monroe'ach po roku od wymiany amortyzatorów!

Rafti 27-06-2013 22:15

Odp: Ząbkowane opony z przodu
 
dokladnie 11 tal a smigają jak dziekie ^^. Sluchajcie kiedys jak robili i tu jeszcze nasze roczniki to w miare porzadne wszystko bylo niestety teraz kupisz amorki czy tuleje czy bog wie co tam jeszcze to jak wytrzyma rok to jest dobrze :)

1olek 28-06-2013 07:37

Odp: Ząbkowane opony z przodu
 
proponuje podejsc do wynikow tych szarpakow z duzym dystansem bo nie jeden pisal juz ze mial sprawnosc 70% a po wyjeciu okazywalo sie ze amor to totalny szrot, zreszta mozna uzyc szukajki i poczytac.

Co do zabkowania tu jest fajny artykul, warto przeczytac: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

karloss 28-06-2013 08:37

Odp: Ząbkowane opony z przodu
 
Cytat:

Napisał maciek.wawro (Post 2036342)
Witam.
Wyząbkowało mi opony z przody i mam pytanie czy przyczyną tego mogły być hamulce, bo miałem krzywe tarcze hamulcowe bardzo biła kierownica przy hamowaniu przez parę miesięcy jak teraz po przetoczeniu tarcz auto hamuje bardzo dobrze. Co do zawieszenia to nie mam żadnych luzów a amortyzatory w tamtym roku wymieniłem na KRAFTY i mają sprawność 60-65%. Opony mam goodyear założone. Czy może jeszcze gdzieś szukać przyczyny ząbkowania i czy zamienić opony miejscami?
Dzięki za podpowiedź.

A jakie ciśnienie utrzymujesz w oponach?
I jak sprawdziłeś wyząbkowanie tych opon? Hałasują w trakcie jazdy?
Moim zdaniem wystarczy trochę pojeździć i na przodzie powinny się przyciąć.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.