Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Diesel (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=139)
-   -   [1,4 TDCi] 1.4 TDCi Wyciek ropy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=139352)

ŁukaszD 13-09-2011 07:10

1.4 TDCi Wyciek ropy
 
Witam. Od soboty jestem, nie do końca szczęśliwym, posiadaczem fiesty z 2004 roku z silnikiem 1.4 TDCi. Samochód podczas zakupu był ok, natomiast następnego dnia po zakupie pojawił się potężny wyciek paliwa. Wyciek ów nasila się, kiedy auto stoi oraz maleje, kiedy auto jedzie oraz całkowicie zanika kiedy silnik jest wyłączony. Wygląda na to, że wyciek znajduje się gdzieś w okolicach silnika poniżej filtra powietrza. U mechanika okazało się, że spadł jakiś przewód. Mimo poprawienia w/w przewodu dzisiaj znowu pojawiła się ta sama awaria. Obawiam się, że w warsztacie nie wiedzą co może być przyczyną zsuwania się przewodu. Po cichu liczę, że jest to jakaś typowa usterka silników 1,4 TDCi i proszę o pomoc :). Dodam jeszcze, że pomimo wycieku nie ma najmniejszych problemów z odpalaniem i jazdą. Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

JoeMix 13-09-2011 10:17

Odp: 1.4 TDCi Wyciek ropy
 
Cytat:

Napisał ŁukaszD (Post 1707950)
Obawiam się, że w warsztacie nie wiedzą co może być przyczyną zsuwania się przewodu.

Albo za wysokie ciśnienie, np. zapchany przewód, albo do bani jego zatrzask, mocowanie, czy opaska (nie wiem jak tam jest)

ŁukaszD 13-09-2011 18:08

Odp: 1.4 TDCi Wyciek ropy
 
Ok, samochód ponownie wrócił z warsztatu. Mechanik wymienił jakiś zatrzask (?). Powiedział, że jeśli to nie pomoże to wtryskiwacze do rozbiórki. Czy aby na pewno to dobra droga do poprawy sytuacji?

ber 13-09-2011 20:02

Odp: 1.4 TDCi Wyciek ropy
 
A czy to tak trudno zobaczyć gdzie cieknie ?Jeśli mechanik tego nie widzi to nie mechanik .

ŁukaszD 13-09-2011 20:35

Odp: 1.4 TDCi Wyciek ropy
 
Wiadomo gdzie cieknie - jakaś końcówka przewodu paliwowego w okolicach górnej części silnika. Ciężko mi rozebrać cokolwiek, bo nie ma mnie w Polsce i z samochodem męczy się żona.

Szeryf455 14-09-2011 06:31

Odp: 1.4 TDCi Wyciek ropy
 
Cytat:

Napisał ŁukaszD (Post 1708484)
Wiadomo gdzie cieknie - jakaś końcówka przewodu paliwowego w okolicach górnej części silnika.

Podjedź w takim razie do takiego mechanika, który nie będzie bredził o wtryskach.

ŁukaszD 14-09-2011 07:14

Odp: 1.4 TDCi Wyciek ropy
 
Idąc tokiem rozumowania mechanika, to wtryski nie przepuszczają odpowiedniej ilości paliwa co powoduje zbyt wysokie ciśnienie w układzie i zsunięcie wężyka. No ale z drugiej strony skoro samochód ładnie pracuje, normalnie odpala i przyspiesza to chyba rzeczywiście trzeba zmienić mechanika.

aab 14-09-2011 08:31

Odp: 1.4 TDCi Wyciek ropy
 
U mnie były podobne objawy. Okazało się, że przewód przelewowy od wtrysków był przetarty.

JoeMix 14-09-2011 09:14

Odp: 1.4 TDCi Wyciek ropy
 
Cytat:

Napisał ŁukaszD (Post 1708624)
Idąc tokiem rozumowania mechanika, to wtryski nie przepuszczają odpowiedniej ilości paliwa co powoduje zbyt wysokie ciśnienie w układzie i zsunięcie wężyka.

Nie, nie ma takiej opcji, nadmiar paliwa zazwyczaj ma przewód powrotny, jak go za dużo jednak to jak pisałem zatkany wężyk jest,

ŁukaszD 14-09-2011 11:01

Odp: 1.4 TDCi Wyciek ropy
 
Ok, dziękuję za sugestie. Jak tylko sytuacja się powtórzy będę wiedział, że jednak należy zmienić mechanika. Jakby ktoś miał jeszcze coś do dodania, chętnie poczytam.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.