Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Wibracje kierownicy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=223427)

wierzchon24 17-04-2015 18:36

Wibracje kierownicy
 
Witam czy ktoś zna rozwiązanie problemu z wibracja mi w 1,6 EB, szczególnie odczuwalne na zimnym aucie od 70km/h opony i felgi odpadają, szukam innej przyczyny, serwis nie widzi problemy, przebieg 1 tyś, bicie zauważalne od przebiegu 4 tyś przebiegu, czy zimne tarcze mogą bić podczas jazdy..?..

kris1978 18-04-2015 06:52

Odp: wibracje kierownicy
 
Tarcze to przy hamowaniu,udaj się na stacje diagnostyczna niech sprawdza tobie auto może znajdą przyczynę
Pozdrawiam

Gregonio 18-04-2015 13:26

Odp: wibracje kierownicy
 
A nie kupiłeś kolego samochodu, który stał długo przed sprzedażą?
Jeśi tak, to jedź na wyważarkę typu Hunter i sprawdź opony. Problemem może być deformacja opony z biciem pionowym. Normalne wyważanie nie pomoże.
U mnie Ford wymienił wszystkie 4 opony na nowe.

motorek4612 18-04-2015 18:48

Odp: wibracje kierownicy
 
hamulce opony, złe wyważenie, luz na drążkach, źle dobrane pierścienie centrujące.

woro_woro 20-04-2015 16:15

Cytat:

Napisał wierzchon24 (Post 2389666)
szczególnie odczuwalne na zimnym aucie od 70km/h opony i felgi odpadają


Był wątek o zimnych oponach Michelin i wibracjach kierownicy. Piszesz ze odpada - jak to sprawdziles?

Chomiczek 20-04-2015 17:42

Odp: wibracje kierownicy
 
Ja mam ten sam problem powyzej 100km\h ( nie ma znaczenia czy ciepły czy zimny) też kiera leciutko sie trzesie opony też moge wykluczyc bo przy ich zmianie jest to samo, nic na stacji u mnie tez nie wykryli twierdzą ze wszystko jest ok... Jak coś bedziecie wiedziec dajcie znać :)

wierzchon24 21-04-2015 13:34

Odp: Wibracje kierownicy
 
Panowie na zimówkach też kiera wibrowała tylko w mniejszym stopniu,

dikileiden 21-04-2015 13:55

Odp: Wibracje kierownicy
 
a czy masz śruby zabezpieczające do kół ? Pytam dlatego że u mnie występowało bicie jak i również pokrzywiło mi komplet tarcz z powodu śrub zabezpieczających (oryginalne ford) . Jak wiadomo (lub nie) że te śruby dokręca się słabszym momentem (słabiej ) niż resztę (4szt.) . Właśnie słabsze dokręcenie spowodowało nierówne osadzenie . Dziwne ale prawdziwe , sam byłem mocno zdziwiony.

wierzchon24 22-04-2015 08:40

Odp: Wibracje kierownicy
 
Mam zwykłe śruby wszystko w oryginale bez antykradzieżowych, nie wiem co podejrzewać?, po każdym wyważeniu charakterystyka drgań się zmienia, np jednym razem wibruje od 70km/h a drugim od 90km/h, głupieję.

Bump: Mam założone michelin hp, nie wiem już czy te opony mają jakąś wadę konstrukcyjną?? Faktem jest że auto jest z 2013r a odebrane w 2014R. Pół roku stało na placu ale czy to może zdeformować opony?

Kayu 22-04-2015 15:49

Odp: Wibracje kierownicy
 
Moje Micheliny po pierwszym lub drugim sezonie powodowały spore wibracje i jazdę wężykiem, skończyło się na zakupie nowych opon (na zimówkach było idealnie, zimówki właśnie wyrzucam teraz po 6 zimach). Samochód stał po wyprodukowaniu do momentu zakupu przeze mnie 9 miesięcy.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.