Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] Która opcja wspomagania kierownicy jest najlepsza na zimę? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=146576)

baca7 22-12-2011 15:49

Która opcja wspomagania kierownicy jest najlepsza na zimę?
 
Chciałem się dowiedzieć która opcja wspomagania kierownicy będzie najodpowiedniejsza na zimowe warunki? W menu komputera mamy do wyboru 3 opcje - czy ktoś to testował, czy jest wyczuwalna podczas jazdy jakaś różnica w poszczególnych ustawieniach?

norbi1150 22-12-2011 18:17

Odp: Która opcja wspomagania kierownicy jest najlepsza na zimę?
 
witam .ja ustawiam na komfortową szybciej sie załącza esp bo sport daje nam troche pobrykac na śliskich drogach

W15 25-12-2011 18:28

Odp: Która opcja wspomagania kierownicy jest najlepsza na zimę?
 
Witam Czy to aby napewno prawda ze na komforcie szybciej zalancza sie ESP??

norbi1150 26-12-2011 08:29

Odp: Która opcja wspomagania kierownicy jest najlepsza na zimę?
 
witam .u mnie tak

djatom 26-12-2011 09:58

Odp: Która opcja wspomagania kierownicy jest najlepsza na zimę?
 
witam
A jak to sie ustawia?? u mnie w ustawieniach jest tylko język i jednostki ale ja mam popsute esp czyżby dlatego tego nie było czy może wersje 90KM nie mają takich ustawień.

Franuśś 26-12-2011 12:02

Odp: Która opcja wspomagania kierownicy jest najlepsza na zimę?
 
Cytat:

Napisał djatom (Post 1756685)
witam
A jak to sie ustawia?? u mnie w ustawieniach jest tylko język i jednostki ale ja mam popsute esp czyżby dlatego tego nie było czy może wersje 90KM nie mają takich ustawień.

Nie wszystkie maksie maja takie bajery :surprise:

akogo 26-12-2011 22:56

Odp: Która opcja wspomagania kierownicy jest najlepsza na zimę?
 
Ja odczuwam różnicę w każdym ustawieniu. Na komfortowym zbyt lekko się koło kręci - dobre na miasto ale w trasie brak czucia drogi i w dodatku prowadzenie jedną ręką z łokciem na "parapecie" jest już niebezpieczne (łatwo o niekontrolowane wahnięcie kierownicą). Tryb normalny dla mnie optymalny - czuć prowadzenie. Sportowy - u mnie na względnie prostej drodze ewidentnie czuć nierówności na kierownicy (delikatnie drga). ESP nie mam więc nie powiem jak on reaguje na ustawienia.

baca7 27-12-2011 16:10

Odp: Która opcja wspomagania kierownicy jest najlepsza na zimę?
 
Ja też nie mam niestety ESP ale po ostatnim wpisie wnioskuję, że optymalne ustawienie to będzie to pośrednie. Tak też cały czas jeżdżę choć muszę spróbować przestawić na sport - skoro na sport najwięcej czuć to na śliskim śniegu lub lodzie to ustawienie może będzie najlepsze?

ari4 07-03-2014 21:26

Odp: Która opcja wspomagania kierownicy jest najlepsza na zimę?
 
Chciałbym odgrzać kotleta.
Obecnie w Foce nie mam opcji w menu ustawienia mocy wspomagania.
W planach mam kupno elm'a i myślałem tę funkcję włączyć.
Czy aby ta funkcja działała sprawnie, to trzeba coś dokupić do układu, czy standardowy układ wystarcza.
Na jakiej zasadzie te tryby działają? Jakieś zawory, czy inna pompa wspomagania?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.