Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] brak ładowania i brak kontrolki braku ładowania (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=329848)

pacp 09-07-2022 20:28

brak ładowania i brak kontrolki braku ładowania
 
Witam. Postanowiłem założyć nowy wątek bo wszędzie czytam o tym, że ktoś nie ma ładowania to zapala się kontrolka akumulatora albo zapala się kontrolka a alternator ładuje.

Ja mam nieco inny przypadek.

Alternator nie ładuje. Był regenerowany rok temu, wymieniony regulator napięcia, sprzęgiełko i łożyska. Część kablowa i zaciskowa jest w porządku. Akumulator jest roczny. Na zaciskach alternatora jest 11,8 V niezależnie od włączonych odbiorników (takie same wskazania są na akumulatorze). Prąd na przewodzie dodatnim alternatora podczas uruchomionego samochodu to 0,2 A niezależnie od odbiorników. Przy włączeniu wszystkich świateł, nadmuchu i grzanych szyb spada napięcie do 11,4 V.

Jednak kontrolka akumulatora na desce się nie świeci. Dlaczego skoro brak ładowania?

Dodam, że obroty silnika nie mają wpływu na parametry alternatora oraz informację, że ostatnio robiłem długie dystanse więc akumulator mógł sie dobrze naładować - może to jakaś forma sterowania forda że akumulator nie potrzebuje i dlatego nie ładuje?

Zrobiłem na takim spadającym napięciu już 40 km. Zaczeło spadać od 12,7 V a aktualnie jest 11,8 V. Silnik odpala prawidłowo.

Juzek 09-07-2022 21:31

Odp: brak ładowania i brak kontrolki braku ładowania
 
Kiedyś musiałem podjechać do mechanika bez paska PK osprzętu. Kontrolka ładowania nie zaświeciła się pomimo braku ładowania. Także to chyba normalne w tym modelu

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

pacp 09-07-2022 22:38

Odp: brak ładowania i brak kontrolki braku ładowania
 
To by się zgadzało. Jaki że się tak wyrażę miałeś zasięg.. na akumulatorze do pokonania?

Antej 09-07-2022 22:56

Odp: brak ładowania i brak kontrolki braku ładowania
 
30km bez świateł, na świeżo naładowanym Aku wytrzymał.
Innym razem 50km auto jechało na dwóch Aku.

pacp 18-07-2022 10:51

Odp: brak ładowania i brak kontrolki braku ładowania
 
A więc skończyło się na urwanej szczotce w regulatorze ładowania.

W sumie przecierpiał nie mniej niż 45 km przejechane bez ładowania na światłach mijania, z klimatyzacją i radiem, około 10 rozruchów. Kontrolka akumulatora nie pojawiła się do samego końca - przy końcu jedynie komunikat o rozładowanym aku.

Polecam wszystkim wpięcie jakiegoś woltomierza w gniazdo zapalniczki bo o braku ładowania dowiecie się już przy rozładowanym aku.

Dzięki wszystkim za pomoc.

rajman 18-07-2022 10:53

Odp: brak ładowania i brak kontrolki braku ładowania
 
Cytat:

Napisał pacp (Post 3417930)
Polecam wszystkim wpięcie jakiegoś woltomierza w gniazdo zapalniczki bo o braku ładowania dowiecie się już przy rozładowanym aku.

albo mod zegarow ze wskazaniem napiecia :)

pacp 18-07-2022 11:01

Odp: brak ładowania i brak kontrolki braku ładowania
 
Albo. :wink:

Myślę też że na świeżym naładowanym aku, bez świateł, radia, nadmuchu przy małym zatłoczeniu na drodze spokojnie by można było 100-150 km zrobić. Mam na myśli oczywiście zapłon samoczynny.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.