Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] remont tylnego zawieszenia (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=128617)

maciej_m 15-04-2011 21:44

remont tylnego zawieszenia
 
Witam kolegów,

Mam pytanie, byłem u mechanika i okazało się, że do remontu mam całe zawieszenie z tyłu, kupa tulejek, tuleje przy wahaczach. Krzyknął, że będzie to kosztowało ok. 1000 pln (części+robocizna).

Co sądzicie o kosztach, uczciwa oferta?

maureliusz 16-04-2011 00:08

Odp: remont tylnego zawieszenia
 
Jeżeli całość, to coś mało...

- komplet wahaczy oryginał: 3000zł
- komplet wahaczy mahle: 1500zł

A robocizna? Dowiedz się na czym będzie to składał. Jak byle co, a chciałbyś tym pojeździć to szkoda oszczędzać - moje zdanie. Musisz na tym potem geometrię ustawić. Dodatkowo te kupa tulejek, to twój komfort jazdy.

marlut 11-05-2012 12:33

Odp: remont tylnego zawieszenia
 
za kompletny remont tyłu w kombi w aso chcieli około 7 000zł

walek77 11-05-2012 14:06

Odp: remont tylnego zawieszenia
 
Tutaj masz zestaw tulei: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Robocizna moim zdaniem 500-600 zł, więc mechanik podał Ci realny koszt.

wrzoch 11-05-2012 14:25

Odp: remont tylnego zawieszenia
 
może skoro padło stwierdzenie "kupa tulejek", to majster chce kupić nowe tulejki i wprasować w stare wahacze? Podobno w ten sposób też się "naprawia" zawieszenie. Wtedy cena mogłaby się zgadzać. Prawie połowę tego to zapłaciłem za oryginalne łączniki stabilizatora do tyłu i wahacze proste Ruville z wymianą, gdzie robocizna wcale jakaś droga nie była.

korek007 11-05-2012 18:38

Odp: remont tylnego zawieszenia
 
Wg mnie na wymianę samych tulejek, i to nie wiadomo jakiego producenta, szkoda kasy. Jedynie w przypadku wahaczy wzdłużnych ma to sens. Nawet producent samochodów to przewidział, skoro są w sprzedaży oryginały tych tulejek.

welyk 23-05-2013 21:46

Odp: remont tylnego zawieszenia
 
Chciałbym odświeżyć wątek, byłem ostatnio na przeglądzie rejestracyjnym i diagnosta powiedział że muszę pomyśleć o remoncie tylnego zawieszenia, szczególnie przednie tuleje wahaczy (tych dużych) - do tej pory tylko w ASO chcieli mnie naciągnąć na wymianę, przeglądy rejestracyjne przechodził bez zająknięcia.
Na początku wątku jest link do zestawu naprawczego ale do MK1.
Czy do MK2 kombi są takie zestawy?
W ASO wymieniają całe wahacze i taka operacja kosztuje 6tys. co przy wartości auta ok 20 tys. jest nieporozumieniem kompletnym.
Czy ktoś z Was już przerabiał remont tylnego zawieszenia nie w ASO i może podzielić się wrażeniami? Co, gdzie, jak i za ile ?

rafalg 23-05-2013 22:28

Odp: remont tylnego zawieszenia
 
To już wiem czemu połowa kombi jeździ jakaś taka "rozkraczona".

Peter3 24-05-2013 04:27

Odp: remont tylnego zawieszenia
 
Cytat:

Napisał welyk (Post 2017582)
Czy do MK2 kombi są takie zestawy?

Tak. Jest wszystko. Miesiąc temu kupowałem zestaw tulei + wahacze dolne poprzeczne.
Napisz [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] to Ci przygotują ofertę.

wrzoch 24-05-2013 05:56

Odp: remont tylnego zawieszenia
 
Cytat:

Napisał welyk (Post 2017582)
Czy ktoś z Was już przerabiał remont tylnego zawieszenia nie w ASO i może podzielić się wrażeniami? Co, gdzie, jak i za ile ?

Gdzie w Wawie to Ci nie powiem, bo tam warsztatów nie znam, ale zdecydowanie nie ASO. Ja u siebie wymieniłem tylko to co zdechło albo zdechłoby wkrótce, części, które nie wykazują luzów zostały na posterunku.
Do wymiany poszły łączniki stabilizatora, wahacze "kości", wahacze z regulacją geometrii, amortyzatory kompletne z odbojami, osłonami i łożyskami. To wszystko zmieściło się poniżej 2k. Kości Ruville, reszta części Ford z ABC Focus i Grosel, nie z ASO.

Po tym zawieszenie jest ciche, nic nie puka na nierównościach, przy przejeżdżaniu przez hopki też nie, także na razie nie inwestuję dalej w to.

W tulejki można się bawić na pewno w "kościach" i "bananach", cukierki też są wymienialne osobno, nie trzeba całego wahacza kupować, ale jak spojrzysz na konstrukcję tego wahacza od geometrii, to się grubo zastanowisz czy prasowanie tam tulejek ma sens.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.