Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] SPRĘŻYNY o seryjnej wysokości - jakie wybrać (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=139781)

O.G. 19-09-2011 16:32

SPRĘŻYNY o seryjnej wysokości - jakie wybrać
 
Szukam dobrych sprężyn o seryjnej wysokości do Mondeo MK3.
Może ktoś coś polecić? Osobiście przekonałem się o beznadziejności Lesjofors i CS Germany. FOTA poleca sprężyny K+F, jako rzekomo lepsze, o których nigdy nie słyszałem. Może ktoś coś poradzić?

Poza tym gdzieś obiło mi się o uszy, że niektórzy do benzyniaków wkładają na przód sprężyny od diesli, jako lepiej przystosowane do dużych ciężarów. Prawda to i dobry pomysł?

FrogsterPL 19-09-2011 16:35

Odp: SPRĘŻYNY o seryjnej wysokości - jakie wybrać
 
Cytat:

Napisał O.G. (Post 1710940)
Poza tym gdzieś obiło mi się o uszy, że niektórzy do benzyniaków wkładają na przód sprężyny od diesli, jako lepiej przystosowane do dużych ciężarów. Prawda to i dobry pomysł?

Czy dobry pomysł to nie wiem, bo sam czegoś takiego nie próbowałem. Ale fakt faktem, silniki dieslowskie są cięższe od benzynowych, więc nie byłoby to niczym dziwnym, jeśli sprężyny do diesli byłyby inne niż do benzyniaków. Ale osobiście bym nie bawił się w taką podmianę, bo w benzyniaku z takimi sprężynami zawieszenie mogłoby być za twarde...

O.G. 19-09-2011 16:40

Odp: SPRĘŻYNY o seryjnej wysokości - jakie wybrać
 
Dziękuję za radę. Jaką zatem firmę wybrać?

Cobretti 19-09-2011 18:10

Odp: SPRĘŻYNY o seryjnej wysokości - jakie wybrać
 
może KYB ?? seria (raczej określenie) K-Flex
sprężyny przód RH2634
sprężyny tył RH6069 lub RH6069 (wzmocnione - np. w przypadku holowania przyczep)

sprawdź sam tutaj -> [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

jendrekmak 19-09-2011 21:25

Odp: SPRĘŻYNY o seryjnej wysokości - jakie wybrać
 
Cytat:

Napisał O.G. (Post 1710940)
Osobiście przekonałem się o beznadziejności Lesjofors

to ciekawe bo lesjofors ma taki wybór, że pewnie robiło na pierwszy montaż. inne firmy mają tylko 2 rodzaje a w zasadzie na przód jeden rodzaj i wmawiają, że wchodzi ten jeden rodzaj do każdego mondka mk3. osobiscie nie polecam kyb

może te twoje lesjofors były źle dobrane. np. założone od diesla albo v6

Cobretti 19-09-2011 22:06

Odp: SPRĘŻYNY o seryjnej wysokości - jakie wybrać
 
Cytat:

Napisał jendrekmak (Post 1711177)
osobiscie nie polecam kyb

a to dlaczego ?

jendrekmak 20-09-2011 15:43

Odp: SPRĘŻYNY o seryjnej wysokości - jakie wybrać
 
bo po ich założeniu mam wrażenie, że zmieniła się charakterystyka przodu. bardziej skacze na krótkich nierównościach i taki jest odgłos jak by dobijało zawieszenie. właśnie jestem na etapie ich zmiany na eibachy. na seryjnych było ok ale pękła jedna. wkładałem kyb-y przeznaczone do diesla i zmieniłem w tym czasie 2 pary amorków i nic się nie poprawiło. pozostałe elementy zawieszenia przedniego były niewiele wcześniej wymienione na nowe markowe

PIOTR_1 10-03-2012 17:21

Odp: SPRĘŻYNY o seryjnej wysokości - jakie wybrać
 
Odnowię temat bo zastanawiam się nad wymianą sprężyn przedniego zawieszenia.Mam diesla i gdy mi jedna pękła kupiłem dwie nowe POWER SPRINX-niemieckie.Po ponad rocznym użytkowaniu mogę stwierdzić,że nadają się na złom bo na małych nierównościach przód dobija i jest miękki.Podzielcie się swoimi doświadczeniami i poradzcie jakiej marki najlepiej kupić.

O.G. 10-03-2012 20:40

Odp: SPRĘŻYNY o seryjnej wysokości - jakie wybrać
 
Swoje wrażenia opisałem tutaj: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Nic się nie zmieniło od tamtej pory. To chyba naprawdę niezłe sprężyny. Choć ja włożyłem dieslowskie do 1,8 benzyna. Nie ma więc gwarancji, że przy ciężkim dieslu zachowają się tak samo dobrze. Powodzenia.

corneliusab 11-03-2012 11:02

Odp: SPRĘŻYNY o seryjnej wysokości - jakie wybrać
 
Ja bede chcial wymienic w swoim kombiaku tylne sprezyny na seryjne (mam w tej chwili obnizone) [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] firmy KYB, mial lub ma je ktos u siebie zalozone i moglby sie podzielic opinia, a moze polecacie jakies inne, linki mile widziane.

Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.