Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Diesel (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=139)
-   -   [1,8 D i TD] diesel zimny nie odpala (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=112422)

draker90 17-10-2010 11:29

diesel zimny nie odpala
 
Witam. Mam taki problem z moim autkiem, wszystko było ok, czwartek odpalam i zapalił-nagle zgasł. Kręciłem go z 10 min z bieda zapalił kopcił na biało. po pracy (10h pod chmurka) to samo męczyłem go tragedia. Następny dzień to samo rano ale w ciągu dnia co 3h chodziłem go zapalać nie był całkiem zimny ale odpalał bez niczego. w sobotę rano stał zimny u mechanika diagnoza swiece żarowe-po wymianie dalej to samo a na dodatek padł teraz rozrusznik. Pompa wtryskowa po regeneracji nie ma nawet roku, filtry i cała reszta wymieniona niecały rok temu. druga diagnoza zapowietrzenie i cofanie sie paliwa gdy zimny. co robic...

uro2 17-10-2010 14:38

Odp: diesel zimny nie odpala
 
Jak kopci na biało po dłuższym postoju to sprawdź czy po odpaleniu nie bulgocze w zbiorniku wyrównawczym.Wygląda na uszkodzoną uszczelkę pod głowicą.

jantemplar 17-10-2010 16:20

Odp: diesel zimny nie odpala
 
ciekawe bo mam to samo z tym że mi nie dymi na biało ale puszcza niebieskiego bąka no i łapie mi trochę szybciej ale po nocy muszę cisnąć pedał gazu i przytrzymać na rozruszniku bo inaczej nie łapie potem w ciągu dnia odpala bez niczego nawet świec nie podgrzewam fakt że mam mały akumulator od jakiegoś benzyniaka i chyba już umiera bo klema plusowa zasiarczona . Pytanie czy zapowietrzanie i cofanie się paliwa to to samo czy dwie różne usterki? Bo jak pompuje go pompką na filtrze to odpala w sumie nienajgorzej i zobaczymy na mrozach kupie baterie a jak sie nie poprawi to do widzenia giełda a szkoda bo to w sumie fajne auto i nawet dużo nie pali i kawał bryki jest

hirotaro 17-10-2010 22:55

Odp: diesel zimny nie odpala
 
jak co roku te same problemy....ale u mnie jest to samo wymiana filtra z pompką na filtr od golfa wywalone szybkozłączki przewodów paliwowych radą na zapowietrzanie się jest zawór zwrotny kilka razy czytałem o tym juz na forum nigdy nie zakładałem. nie wiem dokładnie w którym miejscu ma być założony

Emmm 17-10-2010 23:07

Odp: diesel zimny nie odpala
 
Zawór zwrotny zakłada się pomiędzy filtrem paliwa a pompą wtryskową. Jeśli zawór jest zamontowany i układ nie zapowietrza się, świece są ok., końcówki wtrysków również a trudności z uruchomieniem zimnego silnika nadal występują, to kolej na korektor kąta wtrysku. W piątek regenerowałem korektor w swoim mondeuszu i jest cacy.
Pozdrawiam

draker90 18-10-2010 09:43

Odp: diesel zimny nie odpala
 
Koledzy póki co dzis albo jutro bedzie rozbierany rozrusznik a potem walka co sie dzieje. spokoju mi nie daje to ze ciepły pali na dotyk nawet 3h po zgaszeniu przy temp 5st. a po całej nocy krecic co skonczyło sie awarią rozrusznika własnie. po wymianie swiec zapalil i zgasł i tak 2 razy potem krecilem i nic az padl. Koncówki wtryskiwaczy czym to sie objawia, i nie ubywa mi wogóle płynu chłodzącego.

konger 18-10-2010 13:24

Odp: diesel zimny nie odpala
 
Stawiam na cofające się paliwo. Było już opisywane kilkanaście razy. Spróbuj przed odpaleniem podpompować paliwo ręczną pompką, jeśli odpali no to przyczynę masz podaną na tacy.
Powodzenia!!!:roll:

draker90 18-10-2010 13:36

Odp: diesel zimny nie odpala
 
Cytat:

Napisał konger (Post 1525064)
Stawiam na cofające się paliwo. Było już opisywane kilkanaście razy. Spróbuj przed odpaleniem podpompować paliwo ręczną pompką, jeśli odpali no to przyczynę masz podaną na tacy.
Powodzenia!!!:roll:

Jeżeli to cofające paliwo to jak temu zapobiec i czy to przez to sie zapowietrza . auto z trudem zapalało z wcisnietym gazem do konca. ok 10 min męczenia rozrusznikiem, kiedy zimny jak trzymalem na gazie to trzymal a jak puscilem to zgasł.

Emmm 18-10-2010 13:46

Odp: diesel zimny nie odpala
 
Kolego, załóż przezroczysty przewód paliwowy i wówczas będzie wiadomo czy cofa się paliwo, powodując zapowietrzenie układu, czy nie. Co do korektora kąta wtrysku, o którym wcześniej pisałem, to wycofuję ten kierunek, w Twoim autku jest raczej termostat woskowy, co nie znaczy, że jest sprawny :)
Pozdrawiam

draker90 18-10-2010 14:28

Odp: diesel zimny nie odpala
 
Termostat woskowy odpowiada chyba tylko za cięgno linki, przed zapalaniem kulką szmaty zastawiłem te cięgno i było tak jakby termostat ją pociągnął. i uzyskałem taki efekt-(zdjecie zapożyczone)
http://img690.imageshack.us/img690/8066/20100106381.jpg


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.