Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2010-2015] Bagażnik na rowery na tylną klapę. Ktoś posiada ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=159859)

nozda 16-06-2012 20:44

Bagażnik na rowery na tylną klapę. Ktoś posiada ?
 
Witam!

chce kupić do swojego C-Maxa bagażnik rowerowy. Z uwagi na wysokość auta nie chcę dachowego, z uwagi na brak haka - odpada montowany na haku. Pytanie, czy ktoś z Was ma taki bagażnik na tylnej klapie? nie zasłania on świateł/rejestracji?
Może macie coś innego godnego polecenia?

pzdr
N.

Guliwer01 16-06-2012 22:30

Odp: Akcesoria do auta
 
Kolega trochę poszuka w sieci, to znajdzie gotowe obrazki ;-), np tutaj:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Sorki nie zerknąłem na rocznik.

Wojtek 16-06-2012 23:15

Odp: Akcesoria do auta
 
Proszę poprawić tytuł tematu na bardziej konkretny.

nozda 17-06-2012 22:39

Odp: Bagażnik na rowery na tylną klapę. Ktoś posiada ?
 
usłyszałem dzisiaj opinię, że taki bagażnik może nadwyrężyć zawiasy klapy bagażnika (dodatkowe, duże obciążenie)....

...czy ktoś może to potwierdzić lub zdementować?

Franuśś 18-06-2012 10:32

Odp: Bagażnik na rowery na tylną klapę. Ktoś posiada ?
 
Słyszałem że nawet konstrukcje klapy niszczy, wygina itp.

komar18 19-06-2012 19:36

Odp: Bagażnik na rowery na tylną klapę. Ktoś posiada ?
 
odradzam. lepiej zamontuj hak i kup do niego bagażnik. wyjdzie taniej bo nie będziesz musiał naprawiać klapy. a kto wie czy nie przyda ci się kiedyś przyczepka

Peet_peet 20-06-2012 18:41

Odp: Bagażnik na rowery na tylną klapę. Ktoś posiada ?
 
miałem kiedyś takie cudo na 3 rowery.... akurat przy innym samochodzie - SEAT Cordoba... opierał się na zderzaku i na podszybiu a taśmami był chwycony do klapy bagażnika... wybraliśmy się na wczasy z trzema rowerami... koło Łodzi już żałowałem, a to była połowa drogi... zderzak opadł nieco pod ciężarem co spowodowało odczepienie się taśm z dolnej krawędzi klapy... dobrze, że tego nie odkryłem gubiąc rowery na autostradzie pod Łodzią. Potem było już tylko gorzej... rowery latały na lewo i prawo... Powrót to był koszmar do potęgi bo wiedziałem co się może stać... No i na dodatek o ironio... nie jeździliśmy ani razu na rowerach w ten urlop :(
Tak więc zdecydowanie odradzam.... jeszcze jeden rower na krótką trasę... OK, nawet komfortowo... ale nic więcej... na dodatek oczywiście zasłania światła i rejestrację... więc kłopoty mogą być.

augusti 21-06-2012 22:42

Odp: Bagażnik na rowery na tylną klapę. Ktoś posiada ?
 
Witam, przechodziłem temat i analizowałem zalety wszystkich opcji ponieważ grand jest chyba ciut wyższy od zwykłego C-MAX-a i montaż na dach nie jest wcale taki straszny.

Moje subiektywne odczucia to takie:

1. hak odpada- drogi montaż haka i sam uchwyt na hak do tanich nie należy- dochodzą jeszcze dziwne adaptery na ramy damki itp., rowery się strasznie brudzą, zasłania światła, rejestrację.

2. Klapa wszystko jw. możliwe uszkodzenia zawiasów podnośnika klapy, wygięcia rantów klapy i wątpliwy montaż, brak lub utrudniony dostęp do bagażnika, zasłania światła i tablicę.

3. Dach (polecam Firmę T i uchwyty Pro Ride) sam montaż jest szybki, odpowiednio łapiesz i masz rower pewnie zamontowany w 2 minuty, nie brudzi się rowerów na trasie, nic nie zasłania, masz normalny dostęp do kufra.

I dla mnie najważniejsza zaleta dachowego : w razie dzwonu mam uszkodzony np tył sam zderzak a nie dodatkowo np 3-4 szt rowerów które nie są tanie.

Minus to taki ze trzeba pamiętać o wysokości przy parkowaniu w garażu... :)

Biperek 21-06-2012 22:52

Odp: Bagażnik na rowery na tylną klapę. Ktoś posiada ?
 
Ja też mam na dachu i sobie chwalę, ale mam prawie 190 cm wzrostu i ułomkiem nie jestem, więc postawienie roweru na uchwycie dachowym nie jest problemem. Jakbym miał poniżej 180 to już bym się chyba nie zdecydował. Dodatkowy minus (jeśli ktoś używa) - CB sporo traci na sprawności, przynajmniej u mnie tak jest.

augusti 22-06-2012 10:44

Odp: Bagażnik na rowery na tylną klapę. Ktoś posiada ?
 
Ja mam 170 i daje radę wrzucić 4 szt bez krzesła....:wink:


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.