Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Stuki wału korbowego a głowica oraz turbo. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=208043)

Compresed 12-07-2014 17:52

Stuki wału korbowego a głowica oraz turbo.
 
Witam, jestem tu pierwszy raz i pierwszy raz piszę post, więc proszę o wyrozumiałość.
Kupiłem Forda 1,6 TDCI 109km rok 2008 ( służbowe )
przebieg aktualny 198 000km
po usunięciu DPF i wgraniu nowej wraz z chip tuningiem )( zwiększenie mocy o 10% ) mapy autko pojeździło mi ok 6 m-cy
potem zaczęły się problemy, padła mi turbina- myślę ok swoje przejechała, wymieniłem na używkę po czym ta padła po ok 1 miesiącu.
auto stało w serwisie Forda we Wrocławiu.
Wymieniłem turbinę na regenerowaną z gwarancją itp. dodatkowo musiałem zapłacić 500zł za nową mapę ( związana z DPF) bo jak powiedziano mi na serwisie tamta stara co mi DPF-a wywalili była żle wgrana miała bity poprzesuwane itp.
przejechałem autem ok 100km , gdzie ostatnie km przepędziłem auto na autostradzie po czym jechałem już do domu i na 4 biegu podczas dodawania gazu auto zaczęło mi się dziwnie zachowywać ( jak by skakało delikatnie )
zaraz zaczęło coś stukać w silniku, byłem akurat 2 km od serwisu.
W serwisie powiedzieli mi że to najprawdopodobniej padła tuleja na wale korbowym, zadzwonili do mnie na następny dzień i powiedziano mi że jest gorzej, że została uszkodzona głowica.

Mam pytanie czy jest to normalne, czy może na serwisie mi coś namieszali.?
czy opłaca się naprawiać silnik czy wymienić na nowy ?

backdel 12-07-2014 19:08

Odp: Stuki wału korbowego a głowica oraz turbo.
 
Jeśli kolega wspomina o kupnie nowego silnika, byłoby to najlepsze rozwiązanie. Wprawdzie auto nie jest takie stare ale już ma wyeksploatowany silnik, skrzynie biegów no i sprzęgło. Wstawienie nowego silnika i skrzyni od razu by poprawiło komfort jazdy. Wyeksploatowany napęd to jedno z najbardziej drażniących wad jakie posiada samochód. Problemy z uruchamianiem silnika to nie wszystko ale najgorsze to różne odgłosy stukania i zgrzyty, hałas nie do wytrzymania na dłuższą jazdę. Niedomagania chłodzenia i ładowania też należą nie do przyjemności.

Compresed 13-07-2014 15:01

Odp: Stuki wału korbowego a głowica oraz turbo.
 
Ok, tylko silnik jak kupie to albo po remoncie albo przed :)
Jakieś wskazówki pzy kupnie silnika ?
najgorsze jest to, że nie wiadomo jaki silnik się kupi :/

Fulara 13-07-2014 16:08

Odp: Stuki wału korbowego a głowica oraz turbo.
 
remontuj, kupno nowego to 80/20 dla szrotu

MIREKTERAZPOLSKA 13-07-2014 16:15

Odp: Stuki wału korbowego a głowica oraz turbo.
 
A co w tej głowicy jest uszkodzone????

salom 13-07-2014 16:24

Odp: Stuki wału korbowego a głowica oraz turbo.
 
Głowicę to się sprawdza, naprawia, lub jak się nie nadaje do naprawy, to kupuje się drugą używaną, naprawia i zakłada. Ale żeby zaraz silnik drugi kupować dla uszkodzonej głowicy ??
A jak mechanik stwierdzil że uszkodzona, optycznie, czy zdemontował, dał do sprawdzenia do specjalistycznego warsztatu, ale sądząc po czasie rozbiórki ew, nic ztych rzeczy. Uważaj na portel, bo cię wydoją porządnie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.