Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   strefa|dolnośląska (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=124)
-   -   Falujace obroty silnika na jałowym biegu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=159186)

nordvik 05-06-2012 12:59

Falujace obroty silnika na jałowym biegu
 
Witam,

Od zimy mam taki problem. Gdy daje samochód na jałowy bieg to tak po 1-2 minutach słyszę charakterystyczne falowanie obrotów (wskazówka obrotomierza drga). Początkowo myślałem że to silnik krokowy. Niestety po wyczyszczeniu nadal mam to samo. Świece zmieniałem około 8 tys km temu. Moje pytanie brzmi. Czy dysponuje ktoś może komputerem na terenie Wrocławia i za jakąś niewielką cenę sprawdzi mi błędy na komputerze? Wiem że w ASO na Bardzkiej za samo sczytanie błędów chcą 100 zł.

Marek 05-06-2012 15:15

Odp: Falujace obroty silnika na jałowym biegu
 
Mam Elm327 i jak chcesz to podjedź na bielany to za darmo Ci podłączę.

kacperix 13-11-2012 13:19

Odp: Falujace obroty silnika na jałowym biegu
 
Witam,
masz może jeszcze ten tester diagnostyczny?
mam problem z kaczką dziewczyny 1.3 gdyż gasnie przy dojeżdzaniu do swiateł,
czyscilem a także podmieniałem krokowca, mierzyłem sondę sprawdzałem wszelkie styki i nadal to samo, chciałbym się podłączyć pod kompa jeśli to jest mozliwe za przysłowiowe "piwko" powiedz mi czy jest taka szansa.
z góry dzięki i pozdrawiam

leon805 24-11-2012 18:55

Odp: Falujace obroty silnika na jałowym biegu
 
u mnie w mondku bylo to samo, było to spowodowane zbyt starym oprogramowaniem, po wgraniu nowego jest ok

bartstep 04-12-2012 10:42

Re: Falujace obroty silnika na jałowym biegu
 
Nie wgrywaj nowego oprogramowania... Sprawa jest prosta i banalna. Standardowa niedoroba w silnikach ZETEC. Masz zle podlaczona mase silnika i stad megailosc falszywych odczytow kompa (bez wywalenia bledow na kompie).

smyk28 11-12-2012 20:14

Odp: Falujace obroty silnika na jałowym biegu
 
mam ten san kłopot.
bartstep - muszę to sprawdzić. Jak jest jak mówisz to z góry wielkie dzięki

bartstep 13-12-2012 10:09

Re: Falujace obroty silnika na jałowym biegu
 
Juz to gdzies opisywalem, ale niech tam... jeszcze raz:

1. Otworz klape silnika
2. stojac z przodu samochodu twarza do silnika, mniej wiecej po srodku i z tylu bloku silnika jest kabel masowy przykrecony do bloku silnika.
3. material z jakiego wykonana jest sruba i koncowka konektorowa to dno i wodorosty.
4. odkrec to (oczywiscie na odlaczonym aku. Jak odkrecisz kleme "-" z aku wlacz swiatla, a raczej zamknij ten obwod! WAZNE) i wyczysc bardzo drobnym papierem sciernym (koncowke konektorowa, srube i blok silnika w tych okolicach)
5. kup w sklepie elektronicznym preparat kontakt-S (albo inny o tym samym dzialaniu)
6. spryskaj wszystkie ww. elementy i chwile poczekaj.
7. mozesz teraz to splukac preparatem kontakt-U (ale nie jest to konieczne)
8. skrec to wszystko razem ze soba
9. zabezpiecz przed dostawaniem sie wilgoci (np. wazelina techniczna, ale bez przesady)
10. podlacz aku
11. uruchom silnik i niech pracuje na wolnych obrotach 3-4 minuty (wazne)
12. wylacz silnik
13. poskladaj narzedzia, zrob porzadek, umyj sie...
14. wsiadaj do samochodu, uruchom auto i pojedz w trase. Conajmniej 15 km w swoim stylu.
15. OPERATION DONE!

paflef 26-02-2013 19:38

Odp: Falujace obroty silnika na jałowym biegu
 
witam wszystkich mam problem z mondeo mk 2 1.8 benzyna.Na jalowym biegu obroty skacza od 400 do 1200 a po podlaczeniu kompa pokazuja sie bledy:P1131-zbyt bogzta mieszanka i PO171-sonda lambda.Moje pytanie czy jak skasuje bledy to bedzie juz o czy co trzeba zrobic? pozdrawiam paflef

Bump: --------------------------------------------------------------------------------

witam wszystkich mam problem z mondeo mk 2 1.8 benzyna.Na jalowym biegu obroty skacza od 400 do 1200 a po podlaczeniu kompa pokazuja sie bledy P1131-zbyt bogzta mieszanka i PO171-sonda lambda.Moje pytanie czy jak skasuje bledy to bedzie juz ok czy co trzeba zrobic? pozdrawiam paflef

Marek 26-02-2013 20:32

Odp: Falujace obroty silnika na jałowym biegu
 
Nie będzie ok. Auto trzeba naprawić....

paflef 27-02-2013 07:54

Odp: Falujace obroty silnika na jałowym biegu
 
czyli moglbys mi kolego powiedziec dokladnie co musze zrobic?pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.