Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2012-2017] Reflektor soczewkowy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=325217)

aprox99 21-11-2021 20:07

Reflektor soczewkowy
 
Witam, mam we fieście z 2016 reflektory soczewkowe z paskiem LED i chciałbym je wymienić na normalne bez soczewek. Światło z soczewek jest tragiczne o do normalnych można kupić legalnie żarówki Led firmy Osram. Pytanie:Czy mogę je tak sobie wymienić czy trzeba coś przeprogramować? Pozdr

maic-71 21-11-2021 22:41

Odp: Reflektor soczewkowy
 
Cytat:

Napisał aprox99 (Post 3380767)
Witam, mam we fieście z 2016 reflektory soczewkowe z paskiem LED i chciałbym je wymienić na normalne bez soczewek. Światło z soczewek jest tragiczne o do normalnych można kupić legalnie żarówki Led firmy Osram. Pytanie:Czy mogę je tak sobie wymienić czy trzeba coś przeprogramować? Pozdr

Zgodnie z Polskim Prawem homologacja lampy dokładnie określa rodzaj oświetlenia zastosowanego w niej.
I każda manipulacja oraz ingerencja w samą lampę powoduje utratę homologacji Lampy nie pojazdu.
Nikt nie stwierdzi czy miałeś soczewki czy zwykle chyba ze różnią się samym montażem i nieźle na rzeźbisz . Co wyjdzie na przeglądzie.
Nie ma takiego jak legalny led.
Uzbrojenie przedniego reflektora musi być zgodne opisem wydrukowanym na samej obudowie lampy.
Tez w swojej fieście mam soczewki i szczerze mówiąc nie ma tragedii.

aprox99 22-11-2021 12:21

Odp: Reflektor soczewkowy
 
Mylisz się kolego, Osram wypuścił legalne h7 Led z homologacją, tylko niestety do standardowych lamp nie do soczewek. I nic nie musi być jak piszesz, poza tym nie odpowiedziałeś na pytanie Jeśli będzie mi chodziło o sprawy prawne to zadam takie pytanie. Pozdr.

wilku30 22-11-2021 15:33

Odp: Reflektor soczewkowy
 
Ja mam soczewki w Fieście. Poprzedni właściciel włożył h7 led, ale świeciło to marnie, więc włożyłem H7 hid xenon. Zapłaciłem około 200pln. Roboty nie ma dużo. Świeci mi to nie gorzej niż oryginalny bixenon w Focusie. Od razu dodam, że nie ma problemu z oślepianiem innych kierowców, druga sprawa to weź sobie barwę około 4000k, bo to światło daję radę też w trudnych warunkach atmosferycznych.

Speedo 24-11-2021 13:21

Odp: Reflektor soczewkowy
 
ta, tylko jest jeden problem - na przeglądy trzeba będzie jeździć do Legionowa bo gdzie indziej to mogą dowód zatrzymać elektronicznie, zabronić dlaszej jazdy i wezwać lawetę na koszt właściciela... Ale dla miejscowych to spoko opcja ;)

wilku30 25-11-2021 20:39

Odp: Reflektor soczewkowy
 
Takie WULGARYZM , nikogo nie oślepiasz, widzisz dużo więcej, jest bezpieczniej, a właściciele punktów diagnostycznych nie działają hobbistycznie tylko mają prywatny biznes który ma zarabiać. W Polsce jest prawo teoretyczne i praktyczne. A ledy nawet fabryczne świecą na razie bez szału.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.