Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Obsługa serwisowa klimatyzacji (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=128817)

pezet3 18-04-2011 15:58

Obsługa serwisowa klimatyzacji
 
Witam, kupiłem kupon poprzez groupon na pełen serwis klimatyzacji wart 160 zł przeceniony na 78zł :

Oferta obejmuje pełen serwis klimatyzacji: odzyskanie czynnika chłodzącego w A/C, oczyszczanie czynnika z zanieczyszczeń mechanicznych, odwadnianie czynnika poprzez filtrowanie, separacja czynnika od oleju zawartego w układzie, automatyczny wtrysk oleju, automatyczny wtrysk czynnika UV, automatyczne napełnianie układu odpowiednią ilością czynnika R 134a, (w cenie ubytek czynnika do 200 g,).

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Oferta nie obejmuje odgrzybiania metodą ultradźwiękową, usługa dodatkowo kosztuje 95 zł.
Pytanie co sądzicie o tej obsłudze? Warto bo mam 10 dni na zwrot tego kuponu.

Pozdrawiam

maureliusz 18-04-2011 19:33

Odp: Obsługa serwisowa klimatyzacji
 
He he he. To wszystko niby gratis:) robi maszynka jednym przyciśnięciem przycisku.

Jesteś z okolic Kraka, zadzwoń tutaj:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Ja u nich robiłem. Może warsztat nie grzeszy pięknością, ale właściciel to profeska i nie nacina klientów. W Gemmie przekonywali mnie, że czynnik wymieniają...bullshit!

korek007 19-04-2011 07:41

Odp: Obsługa serwisowa klimatyzacji
 
Cytat:

Napisał pezet3 (Post 1640468)
Witam, kupiłem kupon poprzez groupon na pełen serwis klimatyzacji wart 160 zł przeceniony na 78zł ...Oferta obejmuje pełen serwis klimatyzacji... Oferta nie obejmuje odgrzybiania metodą ultradźwiękową, usługa dodatkowo kosztuje 95 zł. ....

W zeszłym roku za taki serwis plus ozonowanie plus wymiana filtra kabinowego (filtr oczywiście mój) płaciłem 200 zł, więc ta oferta to żadna super atrakcja.

Bodzlo 19-04-2011 18:30

Odp: Obsługa serwisowa klimatyzacji
 
Cena jest jak najbardziej spoko i nie słuchaj tych wyżej bo i tak pewnie płaca podobnie :lol:

W Poz normalna cena za wymiane czynnika to 150-200zł bez grzyba itd

Oczywiście taniej robia to wulkanizacje ale sami wiecie jak sie to czasem kończy gdy jest dziura lub coś innego nawala

Matych 19-04-2011 20:35

Odp: Obsługa serwisowa klimatyzacji
 
Polecicie mi jakiegoś dobrego fachurę od klimy w Wawie trza by nabić bo od 4 lat nic nie było ruszane

mjprzem 19-04-2011 21:22

Odp: Obsługa serwisowa klimatyzacji
 
Matych- I dalej bym nie ruszał, jesli dobrze chlodzi a sprzeglo nie wyłącza sie po chwili od załączenia.
Czy Panowie wiecie ze potwierdzenie nabitej klimatyzacji
to nie ilosc czynnika lecz cisnienie w okreslonej temperaturze?
Da sie zauwazyc ze nawet Ci co obsługują stacjie klimatyzacji nie mają często zielonego pojecia czasami o zasadzie działania klimatyzacji.

pezet3-jesli nie miales robione nic przy klimie przez okres 3-5 lat to mozesz jechac i wykorzystac kupon..niech ci nabiją dodatkowo 200g do tego co ci zważą.

Jesli bedzie Ci brakowało tylko 100g to mozesz tez nabic wiecej..bedziesz mial zapas.

skylla1 19-04-2011 21:28

Odp: Obsługa serwisowa klimatyzacji
 
Cytat:

Napisał mjprzem (Post 1641331)
Jesli bedzie Ci brakowało tylko 100g to mozesz tez nabic wiecej..bedziesz mial zapas.

To jest dobre :-).

mjprzem 19-04-2011 21:37

Odp: Obsługa serwisowa klimatyzacji
 
Dobre czy nie ale okazuje sie ze producenci podają jak najmniejsze wartosci czynnika...
takie sa wymagania ekologiczne aby im nowszy samochod tym mniej czynnika a w rzeczywistosci okazuje sie ze potrzeba go wiecej nabijac aby dojsc do wlasciwego poziomu.

Niejestem pewien czy wlasnie okolo 100-200g wiecej nie powinno faktycznie byc nabite do klimy w foce ale to juz czeba inywidualnie sprawdzac.

dlatego pozniej jest tak ze nam sie sprzegla szybciej zuzywaja bo sprezarka sie musi wczesniej wylaczac...i wiecej zalaczac bo zaczyna czynnika brakowac.

A w interesie kazdego serwisu jest to aby tego czynnika nabic jak najmniej :)

Bodzlo 20-04-2011 19:19

Odp: Obsługa serwisowa klimatyzacji
 
Ale bzdury piszesz z tym oszczędzaniem producentów , nowsze układy nie potrzebuja takiej ilości jak kiedys a to ze względu na inne konstrukcje itd .

Proponuje sprawdzić jak dział klima gdy nabijesz 100-200g więcej :)

mjprzem 20-04-2011 20:50

Odp: Obsługa serwisowa klimatyzacji
 
Cytat:

Napisał Bodzlo (Post 1641849)
Ale bzdury piszesz z tym oszczędzaniem producentów , nowsze układy nie potrzebuja takiej ilości jak kiedys a to ze względu na inne konstrukcje itd .

Proponuje sprawdzić jak dział klima gdy nabijesz 100-200g więcej :)

Bodzlo przecierz pisałem ze wszystko sprawdziłem nie tylko teoretycznie ale i praktycznie i tak robiłem!!!. Pisałem też zenie chodzi o ilość czynnika ale o ciśnienie!!!
I to jest prawda...moze zamiast się kłócić to sobie sam sprawdz..to sie przekonasz, bo ja już wiem.
Zobacz załączniki które przytoczyłem w temacie
Klimatyzacja-Prawidłowe nabijanie i jaka ilość czynnika.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Jesli zrozumiesz co tam piszesz to bedziesz wiedział dlaczego ważne jest ciśnienie a nie ilość czynnika który ma pewne tolerancjie i może mieć różną ściśliwość.
Nie jestem pierwszą osobą która zauważyła że do foki musi wejść więcej czynnika. I mówię tutaj o samochodzie bez wypadkowym z salonu!!! w 100% na oryginalnych częściach.

A pisałem dlaczego klimatyzacje w nowych pojazdach muszą mieć mniej czynnika -to są wymogi ekologiczne..tak samo jak katalizator...czy dpf. Silnik przez to wiecej pali ale ma czystsze spaliny. Bodzlo...Nie wiem co sie tak chcesz kłócić..napisz lepiej coś mądrego... :) bo teraz piszesz rzeczy o których nie masz pojęcia.

R134a jest tak samo szkodliwy dla srodowiska i z tego względu producenci mają obowiązki mieścić sie w jak najmniejszych ilościach tak samo jak w przypadku zawartości substancji szkodliwych w spalinach.

Bodzlo
a tu jeszcze taki gratisik dla Ciebie gdy bys dalej się chciał kłócić o ilość czynnika w klimatyzacji :)
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
przeczytaj sobie ile miał mjopek=834g po ilu latach w samochodzie ktory mial od nowosci :)
28-03-09, 13:24 mjopek
oraz co mu napisał
22-05-09, 18:18 huascar
PS. ja nie jestem projektantem stacji serwisowych.
Jestem tylko konstruktorem.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.