Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 1994-2000] Brak ogrzewania w 2,3 benzyna (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=171401)

attila82 11-12-2012 17:55

Brak ogrzewania w 2,3 benzyna
 
Zakupiłem w końcu Galaxie (2.3 DOHC 16v + LPG) i od początku były problemy- po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów zobaczyłem że wydmuc***e mi płyn z chłodnicy, okazało się na szczęście że to chyba tylko membrana w parowniku bo po odłączeniu gazu i ominięciu ogrzewania parownika już nie wydmuc***e. Obawiałem się że to uszczelka pod głowicą. Niestety teraz nie działa ogrzewanie na postoju a czujnik temperatury trochę ,,wędruje" po wskaźniku. Wcześniej też ,,grzało jak chciało". Co może mieć na to wpływ? Uszkodzony czujnik? Zanieczyszczona nagrzewnica? Macie jakieś sugestie? Może ktoś poleci mi dobrego mechaniora w okolicach Łodzi?

Jeżeli temat jest nie w tym miejscu w którym powinien, proszę moderatora o przesunięcie go w miejsce dla niego odpowiednie.

bartixr 11-12-2012 18:09

Odp: Zakupiłem Galaxie-problemy
 
chyba faktyznie uszczelka pod głowicą.... mozę coś jescze.
dawaj do mechanika.

przykro ,że świeży zakup i auto ktoś sprzedał z problemami - nieuczciwie, chyba , że o tym wiedziałeś kupując.

Bump: co od warsztatów, przejrzyj wątek: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=45453

może jest cos z twojego miasta.

attila82 11-12-2012 18:22

Odp: Zakupiłem Galaxie-problemy
 
Tego się obawiałem ale po odłączeniu gazu nie śmierdzi ze zbiorniczka wyrównawczego gazem (a wcześniej capiło strasznie) i nie spada moc w trakcie jazdy. Moc silnika nie spadała również gdy jeszcze jechałem na gazie. Stan oleju nie zmienia się. Nie wiedziałem o tym kupując to autko. Po prostu nie ma ogrzewania na postoju.

djibiza 11-12-2012 19:15

Odp: Zakupiłem Galaxie-problemy
 
Co do grzania to może zwyczajnie termostat?

attila82 11-12-2012 19:22

Odp: Zakupiłem Galaxie-problemy
 
No nie znam się na tych autach dlatego próbuję się czegoś dowiedzieć. Na postoju nie grzeje, w trakcie jazdy grzeje. Chłodnica gorąca, węże też. Wskaźnik temperatury dochodzi do środka wskazań a poźniej troche opada i tak cały czas.

Peterson2141 11-12-2012 19:34

Odp: Zakupiłem Galaxie-problemy
 
Termostatu bym nie obstawiał - na postoju by prędzej grzało niż podczas jazdy. Co do wskaźnika to u mnie jak się nagrzeje to trzyma na 90 stopni i tak bez przerwy w tym samym miejscu. Skoro wywalało płyn to może jest układ gdzieś zapowietrzony. W którym miejscu odłączyłeś węże wody - przy parowniku czy przy trójnikach? Może faktycznie jest problem tylko z parownikiem a pomieszałeś coś z wężami!?

attila82 11-12-2012 19:54

Odp: Zakupiłem Galaxie-problemy
 
Raczej nie pomieszane bo przekładał je mechanik pod moim i kolegi okiem. Ominieto parownik. Na razie jadę tylko na benzynie. Ale przy jeździe i na gazie też było ok tylko to ogrzewanie no i ten czujnik...

deku 12-12-2012 10:25

Odp: Zakupiłem Galaxie-problemy
 
Są reduktory (np. magic), które puszczają gaz do układu chłodzenia - dlatego wielu gazowników nie chce tego montować.

tu masz gaziarzy z okolic Łodzi:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Daj fotki spod maski jak masz podpięty reduktor.

jvc 12-12-2012 11:30

Odp: Zakupiłem Galaxie-problemy
 
Proszę poprawić tytuł temat na zgodny z tym
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

kpkeeam 13-12-2012 23:02

Odp: Brak ogrzewania w 2,3 benzyna
 
Taki objaw sugeruje odwrotne podłączenie nagrzewnicy. Płyn na mniejszej powierzchni oddaje ciepło, a co za tym idzie nie nagrzewa powierzchni radiatora. Również podobny objaw może wystąpić przy uszkodzonej pompie wody. Uszkodzony wirnik nie daje odpowiedniego wymuszenia przepływu.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.