Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] Nieprawidłowy wskaźnik poziomu paliwa - jak wyjąć pompę paliwa z pływakiem (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=155055)

Elvis166 01-04-2012 22:48

Nieprawidłowy wskaźnik poziomu paliwa - jak wyjąć pompę paliwa z pływakiem
 
Witam,

Mam następujący problem - jak zaleje samochód do pełna, to wskazówka poziomu paliwa dochodzi tylko do połowy skali(czyli, że niby jest tylko pół baku pełne) i zaczyna powoli schodzić, wraz z przejechanymi km. Rezerwa zapala się, jak w baku jest jeszcze około 40 litrów(można na rezerwie przejechać 300-400 km - więcej nie probowaem :wink:).

Wie ktoś co to może być?

Zastanawiam się nad wymianą pompy paliwa razem z pływakiem, ale nie wiem jak się do tego zabrać. Gdzie jest bak i czy jest dostęp do pompy od góry, bez demontażu całego baku.

Proszę o pomoc?

Pozdrawiam!!!

wojtekn 02-04-2012 07:38

Odp: Nieprawidłowy wskaźnik poziomu paliwa - jak wyjąć pompę paliwa z pływakiem
 
1 załącznik(i)
Bak wiadomo masz pod autem odkręcasz śrubki na rysunku pod numerem 3 opuszczasz bak wypinasz przewody z pompy z czujnikiem a potem masz nakrętkę na rys. numer 5 ściągasz uszczelkę na rys. numer 26 i już go masz na wierzchu.
Rysunek poglądowy. ;)

Elvis166 02-04-2012 20:25

Odp: Nieprawidłowy wskaźnik poziomu paliwa - jak wyjąć pompę paliwa z pływakiem
 
Dzięki Wojtek za pomoc!

Czyli rozumiem, że nie ma dojścia do baku od góry(ktoś mi mówił, że jest pod wykładziną...)? Czyli bez kanału się nie obejdzie.


Pozdrawiam!

PiotraChorzów 02-04-2012 21:50

Odp: Nieprawidłowy wskaźnik poziomu paliwa - jak wyjąć pompę paliwa z pływakiem
 
W GALU MK1 - 2,0 - jest dojście przez podłogę po zdemontowaniu tapicerki podłogi

Abund 04-04-2012 19:20

Odp: Nieprawidłowy wskaźnik poziomu paliwa - jak wyjąć pompę paliwa z pływakiem
 
W MK2 też jest klapa rewizyjna w podlodze, miałem taki sam problem i uwinąłem się z tym w około 2h, najlepiej robić to gdy bak jest prawie pusty.

Elvis166 04-04-2012 19:57

Odp: Nieprawidłowy wskaźnik poziomu paliwa - jak wyjąć pompę paliwa z pływakiem
 
Hej Abund!

Możesz podać trochę więcej szczegółów?

- W którym miejscu dokładnie w podłodze jest ta klapa rewizyjna?
- Co dokładnie zrobiłeś, żeby ususnąć usterkę? Wymieniłeś całą pompę z pływakiem?

Pozdrawiam

Abund 07-04-2012 13:34

Odp: Nieprawidłowy wskaźnik poziomu paliwa - jak wyjąć pompę paliwa z pływakiem
 
Klapa jak się pewnie domyślasz jest w podłodze mniej więcej pomiędzy prawym i środkowym fotelem drugiego rzędu. Musisz wymontować fotele, mocowania foteli i zdjąć tapicerkę z podłogi. U mnie wystarczyło wyjąć pompę oczyścić czujnik poziomu i prawidłowo to wszystko zmontować.


Pozdrawiam

zuraw 1 08-04-2012 08:05

Odp: Nieprawidłowy wskaźnik poziomu paliwa - jak wyjąć pompę paliwa z pływakiem
 
Licznika czasami nie wyciągałeś? Nieraz po wyciągnięciu trzeba wskażnik adoptować vagiem,było o tym na forum .

Elvis166 08-04-2012 12:11

Odp: Nieprawidłowy wskaźnik poziomu paliwa - jak wyjąć pompę paliwa z pływakiem
 
Abund - dzieki za odpowiedź. Poczekam, az bak sie troche opróżni i spróbuje do niego zajrzeć. Co do wyciągania licznika, to nic mi na temat nie wiadomo, bo auto mam od dwóch miesięcy.

Elvis166 19-05-2012 20:16

Odp: Nieprawidłowy wskaźnik poziomu paliwa - jak wyjąć pompę paliwa z pływakiem
 
Dobrałem się do baku tak jak pisał Abund. Udało mi się wyjąć całą pompę z pływakiem na zewnątrz. Okazało się, że pompa była rozłączona w połowie(jest takie łaczenie białym plastikiem) i górna jej częśc była przymocowana do baku, a dolna leżała na jego dnie. Pływak, który jest właśnie w tej dolnej części pompy nie miał szans się przez to podnieść i stąd nieprawidłowe wskazanie poziomu paliwa.

Dziękuję wszystkim za pomoc i pozdrawiam :wink:


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.