Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2006-2015] Nie włączają się czujniki parkowania (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=226253)

ZenObi 05-01-2010 21:45

czujniki parkowania tył - piszczą na wciąż
 
Witam,

mam problem z czujnikami parkowania w moim Galaxy.
Po ostatniej fali mrozów, kiedy autko mi nieco śniegiem zapadało włączają się na stałe.

Na początku nie przejmowałem się wiele bo czytałem, że czasem przy mrozie mogą nawalać, ale pomimo kilku dni w miarę ciepłym garażu, pomimo dokładnego umycia ich z zewnątrz. wciąż bez zmian :-|

a przyzwyczaiłem się już do tego udogodnienia..

RafałB 06-01-2010 09:32

Odp: Problem z czujnikami parkowania tył - piszczą na wciąż
 
Stały pisk = awaria jedngo lub wiecej czujników.Może być zwarcie np na którymś,po podłączeniu do kompa zobaczysz który "poleciał".

ZenObi 06-01-2010 11:35

Odp: Problem z czujnikami parkowania tył - piszczą na wciąż
 
Też tak podejrzewam,
ale nie wiedząc co znaczy "podłączenie do kompa" - w szczególności jak to się robi z Galaxy MK3 niewiele mogę zdziałać..

RafałB 06-01-2010 11:40

Odp: Problem z czujnikami parkowania tył - piszczą na wciąż
 
Znajdź kogoś kto ma kabel i program do Forda (najłatwiej ASO) opisany tu szeroko VAG nic nie da bo masz wszystko fordowskie :(

andree74 06-01-2010 16:21

Odp: Problem z czujnikami parkowania tył - piszczą na wciąż
 
ZenObi napisal:mam problem z czujnikami parkowania w moim Galaxy.
Po ostatniej fali mrozów, kiedy autko mi nieco śniegiem zapadało włączają się na stałe
.

Mialem kiedys taki przypadek ze tylne czujniki cos mi piszczaly: raz dzialaly ok, raz szwankowaly. I ktoregos dnia postanowilem rzucic okiem czy czasem nie ma jakis mechanicznych uszkodzen kabli przy czujnikach. Zaczalem od czujnika ktory byl najlepiej dostepny i na moje szczescie, kiedy wyciagnalem z niego wtyczke i wyjalem ze zderzaka sensor, wowczas zobaczylem ze jeden z biegunow jest lekko zagiety.Wyprostowalem go, zalozylem wtyczke zmontowalem reszte i ...do dzis (odpukac dziala). Musze tez powiedziec ze najprawdopodobniej usterka ta powstala podczas montowania haka (posiadam hak holowniczy) tyle ze dopiero po jakims czasie sie pokazala.Zapewne montazysta nie do konca byl rozgarniety i na sile probowal wcisnac wtyczke co mu sie zreszta udalo...Jesli kolega mial cos montowane przy zderzaku, badz mial przyjemnosc zostawiac gdzies u mechanikow lub w ASO samochodzik bez swojej opieki, sugerowalbym podejsc od tej strony do tematu. Oczywiscie nie uwazam ze u kolegi bedzie taka sama sytuacja ale sprawdzic mozna.

ZenObi 01-02-2010 22:00

Odp: Problem z czujnikami parkowania tył - piszczą na wciąż
 
no i w serwisie pomogli...
podłączyli do komputera - okazało się że wszystko jest OK
Wystarczyło pozbyć się śniegu który zgromadził się od środka zderzaka...
Chłopaki od Złomańczuka w Toruniu wypłukali, wysuszyli i śmiga jak trzeba..

pozdr.
ZenObi

RafałB 02-02-2010 08:45

Odp: Problem z czujnikami parkowania tył - piszczą na wciąż
 
W zime wiadomo że trzeba zacząć od śniegu...

ZenObi 02-02-2010 10:29

Odp: Problem z czujnikami parkowania tył - piszczą na wciąż
 
wydawało mi się że wystarczy go z zewnątrz umyć i oczyścić,
nie miałem pojęcia że od środka może się tyle śniegu nawbijać pod zderzak..

człowiek uczy się całe życie... ;- )

RafałB 02-02-2010 10:58

Odp: Problem z czujnikami parkowania tył - piszczą na wciąż
 
Może może ;) Jak trzymasz pod blokiem a nie w garażu i jak ostro po śniegu jeździłeś,jak dobrze nie oczyścisz to klapa.Tak samo z kołami,wbija sie śnieg w felge od wew i tam zamarzna i potem telepie kierą...

simmon 02-02-2010 13:08

Odp: Problem z czujnikami parkowania tył - piszczą na wciąż
 
Mialem taki sam objaw raz farba sie zaczela luszczyc na czujce - trzeba bylo wymienic, choc z zewnatrz na pierwszy rzut oka nie bylo widac ze farba odeszla to przy blizszych ogledzinach rzeczywiscie tak bylo.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.