Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Jakie lampy tylne? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=163908)

Superafi 19-08-2012 10:10

Jakie lampy tylne?
 
Witam,

Kilka dni temu wjechał na mnie pijany rowerzysta, niby nic wielkiego się się stało, tylko lampa tylna prawa poszła, ale z tym właśnie mam problem.

Na aukcjach czytam opisy: "wersja angielska", "wersja europejska"...

Pomóżcie, czym się różnią te wszystkie wersje, jeżeli chodzi o nadwozie, a najbardziej moje nieszczęsne lampy.

PS. u mnie prawa tylna lampa wygląda jak standardowa(cała czerwona), bez białego elemantu, który występuje prawdopodobnie w wersji angielskiej po tej stronie...

Dla ułatwienia podaję VIN do identyfikacji:
WF0NXXGCDN3C00897

qrczakos 19-08-2012 11:00

Odp: Jakie lampy tylnie?
 
pewny jestes ze prawą lampę masz całą czerwoną? w europejczyku jest tak, że lewa lampa jest czerwona+pomarańcz, a prawa czerwona+pomarańcz+biały na wsteczny..

moons 19-08-2012 11:19

Odp: Jakie lampy tylnie?
 
Przydało by się najpierw coś powiedzieć jakie nadwozie się ma :)
Pozdrawiam

luki6262 19-08-2012 11:55

Odp: Jakie lampy tylnie?
 
z tego co widze to kolega ma czerwone combi?

Btw. Wiem, że z przodu lampy się różnią u anglika i europejczyka ale o tyle nie wiem. Wydaje mi się to bez róznicy. Bierz te które pasuja kolorystycznie.

pit76 19-08-2012 12:09

Odp: Jakie lampy tylnie?
 
anglik ma przeciwmgielne po innej stronie niż europa

Bump: anglik ma przeciwmgielne po innej stronie niż europa

luki6262 19-08-2012 12:34

Odp: Jakie lampy tylnie?
 
Cytat:

Napisał pit76 (Post 1865559)
anglik ma przeciwmgielne po innej stronie niż europa

W sumie racja, tylko hatchback nie ma przeciwmgielnych w kloszu razem ze wszystkimi

Superafi 19-08-2012 15:15

Odp: Jakie lampy tylnie?
 
Cytat:

Napisał qrczakos (Post 1865541)
pewny jestes ze prawą lampę masz całą czerwoną? w europejczyku jest tak, że lewa lampa jest czerwona+pomarańcz, a prawa czerwona+pomarańcz+biały na wsteczny..

Tak, czerwona z pomarańczowym kierunkowskazem, wyprodukowano w niemczech, reszta danych tak jak w opisie

Bump:
Cytat:

Napisał moons (Post 1865544)
Przydało by się najpierw coś powiedzieć jakie nadwozie się ma :)
Pozdrawiam

kombi

Bump:
Cytat:

Napisał luki6262 (Post 1865557)
z tego co widze to kolega ma czerwone combi?

Btw. Wiem, że z przodu lampy się różnią u anglika i europejczyka ale o tyle nie wiem. Wydaje mi się to bez róznicy. Bierz te które pasuja kolorystycznie.

bordowe kombi

Reasumując:

Chodzi o tylną prawą lampę do focusa kombi 1,6 16V wyprodukowany 2003 roku w Niemczech, zakupiony w tym samym roku w salonie w Polsce.
Swoją drogą stwierdzenie "europejczyk" odnosi się zarówno do wszystkich modeli, bo jak pamiętam z geografii to Anglia zalicza się do Europy.

Będę wdzięczny za używanie w odpowiedziach nazw stron, prawa czy lewa.

Dzięki za wszystkie informacje i chętnie poczytam jeszcze.

Poniżej aukcje, nad którymi zastanawiam się przy kupnie lamp:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

qrczakos 19-08-2012 15:46

Odp: Jakie lampy tylne?
 
a lewą lampę masz też czerwony + pomarańcz, czy czerwony + pomarańcz + biały?;d

jeżeli pierwsza opcja to jest ok, a jeżeli druga to masz obie tylne lampy od anglika bo w 'naszych' jest tak że biały do wstecznego jest po prawej stronie..

Regis_____ 19-08-2012 15:59

Odp: Jakie lampy tylne?
 
Koledzy... Prawy tylni reflektor w Focusie Kombi musi zawierać światło cofania, gdyż w przypadku samochodu, który posiada tylko jedno światło przeciwmgielne, ów światło musi być od strony środkowej jezdni (kwestia bezpieczeństwa, żeby podczas mgły kierowca za nami nie myślał, że przed nim jedzie motor) Tak więc kolego ŻADNA z tych aukcji...

Tutaj masz dobrą lampę:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

moons 19-08-2012 16:24

Odp: Jakie lampy tylne?
 
Kurde ależ kombinujesz. Wchodzisz choćby na Allegro gdzie masz milion pięćset focusów kombi i po dwóch obrazkach widzisz jakie mają lampy. Wszystko inne co założysz to już Twoja fantazja tuningowa. Jedynie należy pamiętać o przepisach o lampie cofania oraz przeciwmgielnym. Czyli przeciwmgielne po stronie lewej auta (stronie kierowcy) a cofania po stronie prawej auta (stronie pasażera)
Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.