Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] 1.6 tdci odpala i gaśnie po 2 sekundach. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=181916)

tomasz_focus 10-05-2013 00:45

1.6 tdci odpala i gaśnie po 2 sekundach.
 
Witajcie, niedawno w moim focusie pojawił się problem- mianowicie auto nie chce odpalać. A teraz dokładniej:
Auto odpala tylko wtedy gdy stoi mniej niż około 20 godzin. Później odpali owszem, ale po 2 sekundach zgaśnie, wtedy pozostaje uruchomienie jedynie na "starter". Jeśli jest uruchamiane rano i wieczorem jednego dnia, wszystko chodzi jak trzeba. Silnik pracuje równo, pali normalnie. Niestety czasem auto nie jest używane i wtedy pojawia się problem.
Co może być przyczyną? Skoro auto odpala i chodzi, gdy jest często używane to na pewno nie immo. Rozrusznik kręci jak trzeba, akumulator skoro pozwala uruchomić silnik (mimo że na 2 sekundy) też jest ok. Sprawdzone są rury- wszystko szczelne. Ratujcie bo ręce opadają.
1.6 tdci 109

MIREKTERAZPOLSKA 10-05-2013 08:52

Odp: Odpala i gaśnie po 2 sekundach
 
Szukaj przyczyny w paliwie-a dokładniej w szczelności przewodów, filtra paliwa

tomasz_focus 10-05-2013 10:18

Odp: Odpala i gaśnie po 2 sekundach
 
no i zaczyna się coraz ciekawiej robić. Teraz nie chce odpalić nawet jak postoi 2 godziny...

tomfoc2 10-05-2013 16:10

Odp: Odpala i gaśnie po 2 sekundach
 
Bo jest cieplej i przewody paliwowe "rzadsze",zaciąga samoistnie powietrze przez micro-pęknięcia,paliwo cofa się i się zapowietrza.

Pietro71 11-05-2013 17:24

Odp: Odpala i gaśnie po 2 sekundach
 
J miałem podobny przypadek, ale nie wiem czy to masz to samo, auto zapaliło i pojechałem do celu po chwili postoju chciałem zapalić i dupa zgasło ,raz drugi i nic zapaliło i gasło, Po podniesionemu maski wyczułem zapach on , zacząłem dotykać ręką filtr paliwa i co ???? spod spodu go przeżarło i zasysał powietrze ,po wymianie filtra paliwa i odpowietrzeniu focusa wszystko wróciło do normy.

bodar 11-05-2013 20:33

Odp: Odpala i gaśnie po 2 sekundach
 
Miałem podobnie. Rano odpalał po kilkunastu razach, a potem cały dzień na dotyk. Postał całą noc i rano znowu to samo. Na kompie pokazało błąd -chwilowy spadek ciśnienia w układzie paliwowym. Okazało się, że po wymianie wkładu filtra źle przylegała uszczelka i układ się zapowietrzał.

tomasz_focus 11-05-2013 23:14

Odp: Odpala i gaśnie po 2 sekundach
 
dzisiaj wymieniłem filtr paliwa, auto odpaliło jak trzeba. Troche jeździłem, na 10 odpaleń, 10 trafionych. Zobaczymy co będzie jutro, gdy auto postoi przez noc.

tomasz_focus 13-05-2013 13:05

Odp: Odpala i gaśnie po 2 sekundach
 
auto chodzi po wymianie filtra. Silnik pracuje też jakoś równiej... Dziękuję za dobrą radę :>

loku29 03-02-2015 21:55

1.6 tdci pali i gasnie
 
Witam.Tak jak w temacie Ford nie pali z rana odpala dopiero za 20 razem.Albo wcale nie łapie albo lekko łapie i gaśnie,na rozgrzanym bardzo silniku tego nie ma ale postoi z godzinę nawet nie i znowu jest to samo.Stało to się chyba ale nie jestem pewny po jeździe autostrada z prędkością okolo 170.Próba przelewowa wychodzi dobrze ,Wtryski OK filtr paliwa OK.Na dolotach bark strat powietrza przy wtryskach ropa nie ucieka(na nakrętkach przewodów ciśnieniowych).Macie może jakiś pomysł co należy jeszcze sprawdzić ?

salom 03-02-2015 22:25

Odp: 1.6 tdci odpala i gaśnie po 2 sekundach.
 
To pewnie silnk wyzionął ducha.Sprawdż kompresję w cylindrach.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.