Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   [Mk3] Mondeo Benzyna do oceny (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=121084)

alucard4 27-01-2011 18:00

[Mk3] Mondeo Benzyna do oceny
 
Witam wszystkich forumowiczów,

zamierzam zakupić Forda Mondeo MkIII w benzynie silnik 1.8 lub 2.0 najchętniej hachtback, rocznik 2003-2004.

Chciałbym się zapytać o ocenę niżej podanych aut ludzi bardziej obeznanych w temacie:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

lub

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

lub

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Proszę o opinie i sugestie.

Kubuch 28-01-2011 09:17

Odp: [Mk3] Mondeo Benzyna do oceny
 
15 tyś to dobra kwota na 2001 r. ;)

alucard4 28-01-2011 20:09

Odp: [Mk3] Mondeo Benzyna do oceny
 
W sensie że są za tanie jak na swoje roczniki???

Jutro jadę jeden albo dwa obejrzeć.

alucard4 29-01-2011 15:51

Odp: [Mk3] Mondeo Benzyna do oceny
 
3 załącznik(i)
No i byłem oglądać dwa pierwsze. Zacznę od drugiego linku z niebieskim,

całkowicie odpada, dwóch właścicieli obie firmy,z przodu brak osłonki reflektora lewego i rozwalony zderzak w tej okolicy, sprzedawca w komisie nic specjalnie nie mówił. Tylny zderzak przy nadkolu też jakiś taki pokiereszowany. Lewy przedni reflektor był wymieniany+zderzak+nadkole-ktoś cofał i przychaczył.

Pierwszy srebrny wyglądał nawet i jeździł przyzwoicie. Poza tym że już jest lekko przytarty na tylnym nadkolu, posiada rysę na masce od klucza i 2 na dachu. Sprawdzałem drzwi od dołu i nie wiem co o tym myśleć właściciel mówił że to jest przybrudzone. Proszę oceńcie sami.

Ponadto na gumowych uszczelkach od szyb są jakieś purchle-sparciała guma, ponoć w tych gumach jest listwa aluminiowa i tam może się coś dziać, pytanie czy nie przechodzi na drzwi, niestety nie mam zdjęcia.

To tyle co miałbym do zarzucenia. Co myślicie o nim?

Po rozmowie telefonicznej z właścicielem 3 auta chyba sobie daruje, 1-właściciel firma, 2-on, nic nie serwisowany, maska malowana po kamieniu.

krzychu3073 29-01-2011 16:09

Odp: [Mk3] Mondeo Benzyna do oceny
 
te drzwi na zdjęciu 2 i 3 rdza w zawansowanym stadium:569:

To_Ja_L45Y 29-01-2011 18:10

Odp: [Mk3] Mondeo Benzyna do oceny
 
Każde Mondeo mk3, które w życiu oglądałem, miało te purchle pod uszczelką od okna, moje też. Według mnie to typowe dla tego modelu i nie powinieneś się martwić tym. U mnie nic złego się z tego powodu nie działo.
To na dole tych drzwi to nie brud, tylko rdza. Typowe miejsce rdzewienia w mk3.
Co do tych rys: w końcu to samochód rocznikowo 8-letni! On nie ma prawa wyglądać jak prosto z salonu, i nie zwracaj w ogóle uwagi na takie pierdoły. Skoro mówisz, że jeździł i wyglądał przyzwoicie to znaczy że warto się nim bliżej zainteresować.

A co do właścicieli firm. Ja nie widzę w tym powodu do dyskwalifikacji samochodu. Dla przykładu: oba moje samochody są zarejestrowane na firmę taty, i ani (za mojej kadencji) nie były katowane, ani na oczy nie widziały ciężkich towarów. Znam wiele innych osób, które rejestruje samochód na firmę i używa prywatnie, bo się to z jakiś powodów opłaca. Szczególnie że Mondeo hatchback w benzynie raczej jako dostawczak nie było używane, bo się do tego nie nadaje.

A co do 3. samochodu. Koleś Ci po prostu powiedział że samochodu nie serwisuje i jak jest tak jeździ? To się nazywa samobój...

michu 30-01-2011 07:00

Odp: [Mk3] Mondeo Benzyna do oceny
 
Jak chcesz pewnego mondka (tyle, że obecnie ma 192 tyś przebiegu) - to się odezwij na priva - będę swojego sprzedawał niedługo , to możemy się dogadać

WolfieKiel 31-01-2011 08:30

Odp: [Mk3] Mondeo Benzyna do oceny
 
Cytat:

Napisał To_Ja_L45Y (Post 1587722)

bo się to z jakiś powodów opłaca.

Bo odliczysz sobie VAT przy zakupie samochodu, kupisz taniej o 22-23% oraz możesz odliczyć sobie koszty paliwa. Sam używam taki samochód i traktuje go jako prywatny nie służbowy. Tak więc to nie musi być "-".

alucard4 14-02-2011 21:34

Odp: [Mk3] Mondeo Benzyna do oceny
 
Witam ponownie, mam kolejne dwa mondeo do oceny, co powiecie o nich ??

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

i

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


z tego co już zacząłem się rozglądać po forum to auto z drugiego linku nie powinno mieć takich tylnych reflektorów. Poprawcie mnie jeśli się mylę ale chyba po 2005 takie występowały.

Czy jest coś jeszcze czego nie widać na pierwszy rzut oka??

michu 17-02-2011 19:43

Odp: [Mk3] Mondeo Benzyna do oceny
 
no nie powinien mieć - szukaj dalej
radzę zajrzeć do zakładki sprzedam - tam jest jeden taki co ma wszystko na miejscu i w oryginale :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.