Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Chwilowy brak mocy 1.8 TDCi (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=301070)

robertos132 19-03-2009 20:53

Dziwny Focusik
 
Mam taki problem Focus podczas jazdy dziwnie sie zachowuje podczas jazdy przy zmianie biegów czasami zachowuje jakby miał zejść z tego świata ma prawie zawał i arytmię chce iść ale się zastanawia i nagle kop prądu i adrenalina działa,leci dalej.Ktoś zna jego patologię?Opis z dr.House ale to się dzieje napraedę dajcie opinie dla pacjenta :)TDCI 1.8 2004 100KM

PantherBlack 19-03-2009 21:06

Odp: Dziwny Focusik
 
mógłbyś jaśniej to opisać ? bo w takim żartobliwym kontekście to trudno zrozumieć sens techniczny

Może po każdej zmianie biegu następuje chwila zanim turbina zacznie dmuchać i to jest powód dla którego odczuwach chwilowy brak mocy ?

heon 20-03-2009 09:43

Odp: Dziwny Focusik
 
Nie wiem w ogóle co kolega pisze wiec nie da się pomóc.

sapienti 20-03-2009 12:31

Odp: Dziwny Focusik
 
1. Może turbina?
2. Może wtryski?
3. Może bałwanki od intercoolera nieszczelne?

Mało danych...

robertos132 21-03-2009 12:10

Odp: Dziwny Focusik
 
Już jest zdiagnozowany paliwko na Shellu go załatwiło.Nowe tankowanie na Lukoil i środek do diesla /STP do czyszczenia wtrysków/ poczyniło cuda i foczka śmiga znów radośnie.

tomasz2010 21-03-2009 17:22

Odp: Dziwny Focusik
 
a mój czasami to robi taki klekot, jakby miały mu tłoki wylecieć.

fantozzi 22-03-2009 08:55

Odp: Dziwny Focusik
 
Taki klekot to zawory, za wysoki bieg do prędkości. Upierdliwe oszczedzanie paliwa, ale jazda 50KM/h na 4 biegu z czasem te oszczędności zredukuje i wpakuje w koszty: sprzęgło, przegłuby i może ktoś dopowie czy coś jeszcze. Mój w trybie mieszanym pali 6,7L/100Km.

thermalfake 22-03-2009 09:39

Odp: Dziwny Focusik
 
duszenie auta powoduje niedopalenie mieszanki paliwowej co w konsekwencji daje problemy z zapieczony kierownicami turbiny, ogólnym jej przytkaniem, przytkaniem katalizatora i problemy z egr
przeniesienie napędu dostaje po tyłku właśnie też gdy jedziemy na niskich obrotach i nagle dajemy na maksa bo momentalnie wzrasta moment obrotowy

marbo5 11-05-2009 11:03

focus 1.8 tdii chwilowy brak mocy
 
witam ma podczas jazdy zabrkało mocy w fordzie tak ja by sie turbina nie załaanczała po zatankowaniu paliwa i chwili postoju wrociło wszystko do normy co mogło byc przyczyną ze ja mu na gas o on jak zółw?

cezarg1410 05-06-2015 12:12

1.8 TDCI Chwilowy brak mocy przy 120-130 km/h.
 
Witajcie. Sprawa Wygląda tak: wyprzedzam na 5 biegu rozpędzam się i przy prędkości około 120-130 km/h następuje delikatny spadek mocy - tak jakby silnik się czymś zachłysnął. Trwa to dosłownie sekundę i dalej ciągnie. Auto ma 230 kkm przebiegu. Pompa, wtryski, turbo, egr - od fabryki nie ruszane.
Miałem kiedyś identyczną sytuację w 1.9 TDI syna. Tylko tam później auto zaczęło wpadać w tryb awaryjny - winowajcą okazał się zaworek sterowania turbiną N75.
Tutaj wygląda to identycznie więc podejrzewam 2 sprawy:
- zawór sterowania turbiną - gdzie takowy się w tym silniku znajduje?
- zapieczona geometria turbiny.
Pytanie: jak sprawdzić poprawne działanie geometrii? Czy tylko rozbiórka, czy może da się to zrobić jakoś na postoju? ELMa w razie coś posiadam.
Pozdrawiam
P.S - dodam że problem nie zawsze występuje. Czasami na 10 przyspieszeń 10 razy poczuję zanik mocy a czasami raz albo nawet wcale.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.