Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Glosno w srodku ! (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=181875)

Mclaren 09-05-2013 14:24

Glosno w srodku !
 
Witam wszystkich .,

Mam takie pytanko co tu robic gdyz moje Mondeo 05r jest strasznie glosne w srodku ... Mocno mnie to denerwuje ale wiem ,ze niestety ten typ tak ma . Juz nie chodzi mi o dzwiek silnika bo to 2.2 Tdci ale ogolnie.
Mocno slychac szum kol , zawieszenie itd itp .
Sprawdzone mam wszystko , opony , lozyska , przekladanie przod na tyl i odwrotnie , nic lepiej...

Czy robil ktos z Was wyciszanie wnetrza ?
Nie chodzi mi tu o mega profesjonalne z serii sciagnie deski rozdzielczej
bo o tym tez juz czytalem tylko bardziej cos metoda " domowa "
cos powtykac gdzies itd itp.

Marek 09-05-2013 20:16

Odp: Glosno w srodku !
 
Maty wygłuszające masz choćby na allegro... a domowym sposobem to sobie możesz.....gazet napchać;)

Mclaren 09-05-2013 21:04

Odp: Glosno w srodku !
 
Domowym sposobem to nie chodzilo mi ,ze na Mc Gyvera
ze z zapalek igly i nici zrobic sobie helikopter....

A gdzie te maty dac najlepiej ?
Tzn ktore miejsca sa ,ze tak powiem najglosniejsze?

krzysiuus 10-05-2013 10:23

Odp: Glosno w srodku !
 
Hmm jeżeli chodzi o silnik to ja mam tddi (dopiero klekot) ale od miesiąca tankuję i dolewam mixola i chodzi ciszej na 100%.

Co do opon to może na zimówkach jeździsz latem? Ja jeździłem tak z miesiąc... opony praktycznie na ciepłym asfalcie wyły...

TomekM_1983 10-05-2013 10:30

Odp: Glosno w srodku !
 
Też stawiałbym na opony.

Powiem ci z własnego doświadczenia że MK3 w TDCI to jest bardzo ciche auto. Miałem na kilka dni jako auto zastępcze Octavię 2.0 TDI na pompowtryskach z 2009 roku to mnie po 150km głowa bolała. Przecież tym się nie da jeździć, albo trzeba mieć stopery w uszach! :)

eddek 10-05-2013 10:52

Re: Glosno w srodku !
 
Podłoga od fotela po ścianę grodziową i drzwi.

Mclaren 10-05-2013 13:02

Odp: Glosno w srodku !
 
Cytat:

Napisał TomekM_1983 (Post 2010138)
Też stawiałbym na opony.

Powiem ci z własnego doświadczenia że MK3 w TDCI to jest bardzo ciche auto. Miałem na kilka dni jako auto zastępcze Octavię 2.0 TDI na pompowtryskach z 2009 roku to mnie po 150km głowa bolała. Przecież tym się nie da jeździć, albo trzeba mieć stopery w uszach! :)


Mi juz nie chodzi o silnik bo to diesel wiec nie ma co oczekiwac cudow ,ze bedzie cichutko jak w Maybachu :wink:
Chodzi o cala reszte , szum opon , ogolnie jest mega glosno.
Nie wiem moze ja jestem przewrazliwiony bo to moj 1 wszy Ford a poprzednio mialem starego okulara i BMW E46 2.0 kombi diesel.
Takze moze wszystko jest w normie tylko mi sie cos wydaje a moze poprostu to Ford....
Ale to by nie byla dobra wiadomosc...
Co d o opon to mam wszystko sprawdzone , zadnych zimowek ani nic .
Yokohamy przod i tyl takze zadna tam chinszczyzna czy cos w razie gdyby ktos sugerowal . Wywazone itd itp.
Lozyska sprawdzone .
A dalej szumi .


Nawet pies nie chce spac w bagazniku gdzie w poprzednich autach zasypiala po trasie dluzszej niz 5 km :D

narc 10-05-2013 13:07

Odp: Glosno w srodku !
 
Jak będziesz wyciszał to zrób fotorelacje.. też jestem zainteresowany. Ojciec ma Mazdę 3 1.6 "HDI" i jest sporo cichsza od Mondka... Ja ze swojej strony mogę poradzić na szybko - zrobić konserwację.. tym: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]. Na żywo nie widziałem / słyszałem efektów, ale na forum mazdy chwalili. Nawet jakaś fotorelacja był z konserwacji Mazdy 626.

weteran bezdroży 10-05-2013 19:26

Odp: Glosno w srodku !
 
Czy jest może różnica w fabrycznym wyciszeniu poszczególnych wersji mk3 ambiente - trend - ghia - titanium? Zawsze mnie to nurtowało.

krzysiuus 11-05-2013 08:32

Odp: Glosno w srodku !
 
Hmm sprawdź może jeszcze uszczelki do dole od drzwi może są popękane... i wiatr szumi.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.