Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] auto nie chce odpalić (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=249903)

lertep 30-08-2016 13:57

auto nie chce odpalić
 
Witam,
przewertowałem tematy dotyczące kłopotów z odpaleniem mondziaka i być może mój przypadek jest podobny do opisywanych na forum i skończy się dużymi nakładami finansowymi, ale mimo wszystko opiszę historię choroby.

Kilka dni temu, bardzo daleko od domu, rano odpaliłem auto i po dosłownie dwóch sekundach, na jałowym biegu zgasło. Ponowna próba odpalenia nie przyniosła żadnego efektu. Silnik kręcił, ale nie odpalało. Odpiąłem kabel+ od akumulatora na jakieś 30s i po podłączeniu dalej nic. Po kolejnym takim zabiegu (odkręciłem też na chwilę zaworek na filtrze paliwa - syknęło powietrze) auto odpaliło i wróciłem do domu (550 km) z 1 przystankiem na 1 godz. Następnego dnia odpaliłem auto od strzała i po jakichś 10 s na jałowym zgasło i już nie odpaliło. Auto mam od niedawna, przejechałem nim do felernego poranka ok. 2000 km bez żadnych problemów (przebieg 160kkm). Na blacie nie palą się, nie migają żadne niepokojące lampki. Aku jest raczej ok, bo kręci ładnie. Po kupnie zmieniłem tylko olej z filtrem i filtr powietrza. Od czego zacząć badanie tematu?
pozdrawiam,
Robert

Psilocke 30-08-2016 14:13

Odp: problem z odpaleniem auta
 
Od szczelności układu paliwowego.

lertep 01-09-2016 09:29

Odp: problem z odpaleniem auta
 
1 załącznik(i)
Gdzie mogę kupić końcówkę, którą zaznaczyłem na zdjęciu:
Szukałem w sklepach internetowych i na portalach aukcyjnych i niczego nie znalazłem.

dario6273 01-09-2016 13:27

Odp: auto nie chce odpalić
 
Mojego mondka 1,8tdci dwa razy wieżli na lawecie bo nie odpalił układ zapowietrzony .Przy ostatnim razie odpaliłem go na plaka i śmigał jeden dzień aż do czasu jak wjechałem do garażu .Zdechł po dwudniowym postoju.Bardzo byłem zdziwiony o co chodzi ale pierwsza rzecz jaka zrobiłem to dokręciłem pokrywę od filtra paliwa o dziwo poszła tak pół obrotu (dodam że garaż mam wpuszczany lekko w zięmię i jest w nim chłodno ) wcześniej próbowałem też dokręcać ale na gorącym silniku i nie szło nic:roll: Po tym zabiegu mondek smigał aż miło.

lertep 02-09-2016 12:09

Odp: auto nie chce odpalić
 
Póki co nie mam czasu się zająć mondziakiem, ale ten element, który pokazałem na zdjęciu ma połamaną jedną z części zatrzasku. Być może to jest problemem. Niestety po kilku telefonach na szroty i do ASO okazuje się, że plastikowy wężyk paliwa jest zagrzewany fabrycznie z tą wtyczką, więc jak chce się ją wymienić trzeba kupić cały wężyk. W ASO Plaza Warszawa koszt 428zł :shock: używki około 100 zł. Przy okazji wymienię wkład do filtra bo obecny jest w stanie przedagonalnym. Jak założę filtr i wężyk dam znać czy pomogło.

Psilocke 02-09-2016 12:23

Odp: auto nie chce odpalić
 
Zwykły wąż do paliwa 2 pln metr bieżący. Opaski po 1,5 pln.
Ja bym tak zrobił.

thendzor 27-06-2021 18:07

Problemy z odpaleniem po wymianie filtru paliwa 1.8tdci
 
Witam,

Moj kochany ojczulek zaczal wymieniac filter paliwa Bez mojej wiedzy.
Wylal Cale paliwo ze zbiorniczka, wymienil filtr I zaczal krecic Bez odpowietrzenia ukladu I Bez paliwa w zbiorniczku.
Po kilku nieudanych probowach zobaczylem co zrobil I zaczalem odpowietrzac uklad pompka.
Jednak po okolo 10probach uklad ciagle sie zapowietrza I nie chce odpalic. Uklad strasznie dlugo sie odpowietrza (okolo5l paliwa zanim przestana pojawiac sie pecherzyki powietrza) I po probie odpalenia nie Pali i uklad ponownie jest zapowietrzony.

Gdzie szukac problemu?
Uszczelki sa na 100% dobrze zalozone, wtyczki zaskakuja normalnie.



Gdzie szukac problemu?

MikiS933 27-06-2021 20:42

Odp: auto nie chce odpalić
 
Spróbuj poluzować na ostatnim wtrysku nakrętkę, przy odpalaniu wypluje powietrze i trochę paliwa. Powinno pomóc

Wysłane z budki telefonicznej

rajman 28-06-2021 07:19

Odp: Problemy z odpaleniem po wymianie filtru paliwa 1.8tdci
 
Cytat:

Napisał thendzor (Post 3352451)
Gdzie szukac problemu?

jesli tylko filtr wymienial to musi gdzies na obudowie popuszczac, no chyba ze rozpinaliscie jakies zlaczki to wtedy tam bedzie problem...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.