Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] Wymiana węży od klimy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=208103)

lichu10 13-07-2014 19:55

Wymiana węży od klimy
 
Witam. Mam pytanie. Jak trudno się wymienia te wszystkie węże od klimatyzacji? Kupiłem auto z nie działająca klimatyzacją automatyczną. Pojechałem do serwisu który napełnia i stwierdzili wyciek na wężu. Stwierdziłem że wymienię wszystkie żeby mieć spokój i pewność że żaden inny nie ma wycieku bo mieszkam w UK i niedługo będę jechał do Polski z dzieckiem i chce mieć jak największą szansę że klima będzie działać. Różnica w cenie nie jest taka duża. Jeden wąż - ten co ma stwierdzone pęknięcie kosztuje 250 zł plus przesyłka 40 zł a wszystkie 3 węże 550 zł i przesyłka gratis. Znalazłem takie nowe (ten pierwszy jest pęknięty):

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Sprzedawca zapewnia że te są właściwe do mojego auta. Możecie to koledzy potwierdzić?

Chcę je wymienić sam. Stąd pytanie jak trudno to się robi, jakie narzędzia potrzebne i czy wystarczy mi podnieść auto na tzw. "koziołkach"?

markiz323 13-07-2014 20:28

Odp: Wymiana węży od klimy
 
Do wymiany rurek musisz ściągnąć zderzak, belkę i pas przedni.
Zabawy na około 1,5 godziny w średnim tempie. Do rozpięcia przewodów potrzebujesz specjalnych nakładek [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] .
Ja ostatnio spawałem obie rurki i całość roboty zajęła mi około 4, 5 godziny.
Powodzenia

lichu10 13-07-2014 21:16

Ok dzięki. Kupię sobie te narzędzia. A czy wskazane 3 rurki z Allegro będą właściwe?

Stefano 13-07-2014 23:35

Odp: Wymiana węży od klimy
 
Pierwszy bedzie pasował i ten kup, natomiast pozostałe dwa to po co kiedy masz dobre?
Ostatni jest do jednostrefowej klimy, jak masz nawiewy w dachu to ten przwód nie pasuje.

lichu10 14-07-2014 00:36

W międzyczasie doszedłem do podobnego wniosku. Kupię ten co potrzeba i go wymienię. Dzieki za potwierdzenie.

lichu10 17-07-2014 21:40

Mam pytanie. Czy trzeba ściągać po kolei chłodnice itd? Czy można zdjąć cały pas w jednym kawałku? Może to głupie pytanie ale tego nie robiłem. Może jest jakiś tutorial gdzieś krok po kroku? Ja takiego nie znalazłem. Czy to coś do rozłączania jest niezbędne czy może jest jakiś patent?

markiz323 18-07-2014 05:35

Odp: Wymiana węży od klimy
 
Chłodnicę odkręcasz ( dwie śruby od dołu)i delikatnie wyciągasz z pasa nie odpinając przewodów wodnych. Podczas ściągania pasa zostaje ona w aucie. Musisz ją tylko jakoś podeprzeć.
Jeśli chodzi o rozdzielenie węży, to coś mi świta, że gdzieś chyba Stefano ( przepraszam jeśli się mylę) o tym pisał.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.