Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] szumy przy skręcaniu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=127692)

hilary-k 05-04-2011 09:13

szumy przy skręcaniu
 
przy skręcaniu już słychać szumy, czy to są łożyska ,i cz można to wymienić samemu i ewentualnie jakie należy zakupić łożyska.

ethernal 05-04-2011 11:37

Odp: szumy przy skręcaniu
 
Cytat:

Napisał hilary-k (Post 1632173)
przy skręcaniu już słychać szumy, czy to są łożyska ,i cz można to wymienić samemu i ewentualnie jakie należy zakupić łożyska.

Jedna z możliwości, całkiem prawdopodobnych są łożyska do wymiany, ale jeżeli je słyszysz tylko przy skręcaniu to mogą jeszcze pojeździc parę tys km. Jeżeli je słychac już przy jeździe na wprost to należy sie szykowac do wymiany. Jaki masz oryginalny przebieg auta?? Bo łożyska z przodu padają w okolicach 200tys km (trochę przed lub trochę po).
Drugą sprawą jest że nie opłaca się oszczędzać na łożyskach, dlatego proponuję firmy SKF (ja takie założyłem) lub FAG. Być może są jeszcze jakieś inne warte uwagi firmy, ale na pewno nie w rodzaju Maxgear itp.

Heruur 05-04-2011 12:12

Odp: szumy przy skręcaniu
 
Raczej samemu ciężko wymienić łożyska, tj. wyjąć/zdjąć łatwo, ale potem z prawidłowym założeniem może być problem.
Łożyska do tyłu masz z piastą więc to koszt 300-400 zł na jedno koło (FAG,SKF), na przód jest samo łożysko 120-150 zł na koło. No i do tego robocizna. Ja robiłem w "zaprzyjaźnionym" warsztacie to wymiana przód 50 zł a tył 70 zł.
A w serwisie (nie aso) pytałem to wymiana przodu 140 zł...co do tyłu nie pytałem :)

hilary-k 18-04-2011 11:54

Odp: szumy przy skręcaniu
 
brak wiedzy kosztuje ,okazało się że szumy powoduje niski stan płynu w układzie wspomagania kierownicy a co za tym idzie nie3szczelności na tym układzie.

ethernal 18-04-2011 13:06

Odp: szumy przy skręcaniu
 
Cytat:

Napisał hilary-k (Post 1640364)
brak wiedzy kosztuje ,okazało się że szumy powoduje niski stan płynu w układzie wspomagania kierownicy a co za tym idzie nie3szczelności na tym układzie.

Czy to są szumy czy takie syczenie podczas skręcania kierownicą?

asd11 29-04-2011 16:23

Odp: szumy przy skręcaniu
 
Syczenie to mam i ja, ale płyn jest.

sebo86 06-06-2011 15:37

Odp: szumy przy skręcaniu
 
Koledzy ja tez mam ostatnio problem z dziwnym piskliwym skrzypieniem podczas skręcania. Objawia się to prawie zawsze podczas skręcania w lewo. W prawo - chyba tylko raz słyszałem. podczas jazdy na wprost wszystko jest w porządku. Jeśli chodzi o skręcanie w lewo to takie piskliwe skrzypienie objawia się dosyć często - nie zawsze ale ostatnio bardzo często. W momencie tego skrzypienia czuć to na dodatek dosyć wyraźnie na kierownicy. Jeszcze jako ciekawostkę powiem, że objawia sie to tylko podczas jazdy kiedy skręcam. W czasie postoju nic się nie dzieje.....kręcę do oporu w obie strony i nic - cisza.
Jak uważacie czego to mogą być objawy....zużycia pompy wspomagania czy czegoś w którymś kole np łożyska jak już ktoś tutaj opisywał.

Jak myślicie co te wymienione objawy mogą sugerować?

janosik 06-06-2011 19:43

Odp: szumy przy skręcaniu
 
sebo86 obejrzyj dokładnie tarcze i klocki

sebo86 07-06-2011 18:04

Odp: szumy przy skręcaniu
 
Jeśli chodzi o klocki to są od niedawna nowe założone (TRW). Tarczy póki co nie wymieniałem.

A jakie jeszcze macie sugestie? Bo najbardziej niepokoi mnie że to piskliwe ocieranie słychać dosyć wyraźnie i na dodatek przenosi się to na koło kierownicy. Po prostu wraz z tym dźwiękiem czuć na kierownicy lekkie drżenie (pocieranie).


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.