Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Automatyczne domykanie szyb (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=237426)

mario13021 23-01-2016 10:19

Automatyczne domykanie szyb
 
Witam panowie mam pewien problem z domykaniem szyb. Auto bylo u mechanika i odlaczyl on akumulator. Teraz automatyczne domykanie szyb dziala tylko po stronie kierowcy i pasazera za kierowca. Po stronie pasazera domykanie nie dziala. Zarowno z przycisku jak i z pilota. Dodam ze automatyczne opuszczanie szyb dziala na wszystkich szybach... Macie jakies pomysly co jest grane?

maaju 23-01-2016 10:23

Odp: Automatyczne domykanie szyb
 
Stawiam że zaraz dostaniesz opiernicz za nieszukanie....:P Procedura programowania i wszystko działa.... opisane czarno na białym w identycznym temacie

mario13021 23-01-2016 10:26

Odp: Automatyczne domykanie szyb
 
Ok nie bylo tematu juz znalazlem:
zaprogramowanie domykania szyb
1. Otwierasz szyby do końca.
2. Zamykasz do końca.
3. Po zamknięciu wciskasz ponownie przycisk zamykania i przytrzymujesz chwilę (2-3s).

Przepraszam moja wina. Moglem najpierw poszukac

MaXyM 23-01-2016 11:38

Odp: Automatyczne domykanie szyb
 
W pkt pierwszym nie musza byc otwarte do konca. Wystarcza lekko uchylone. W punkcie trzecim przy ponownym nacisnieciu po chwili slychac tykniecie przekaznika.

Du_poid 24-01-2016 23:29

Odp: Automatyczne domykanie szyb
 
Nie ma potrzeby otwierać szyb, wystarczy jeżeli są zamknięte, przytrzymać zamykanie, żeby przekaźnik "cyknął" (przetestowane)

koska1 09-10-2023 17:31

Odp: Automatyczne domykanie szyb
 
Witam.
Wypróbowałem różne metody programowania szyb ale nie mogę trafić na potrzebną metodę do modelu Ford Mondeo mk4 2.0 ecoboost 240KM 2011r.
Chodzi o to że jak wyłączam akumulator i później podłączam to wiadomo że szyby rozprogramowują się. Później po zaprogramowaniu szyba kierowcy przy naciśnięciu mocniej na drugi klik w dół opuszcza się automatycznie sama, ale kiedy ją zatrzymuje i naciska mocniej na drugi klik żeby sama zamknęła się to skubana otwiera się do końca (idzie w dół). Później od dołu normalnie po drugim kliknięciu idzie automatycznie w górę.
Raz czy dwa razy mi się zdażyło że działało prawidłowo. Robiłem nawet jak w instrukcje pisze i nic.
Może do mojego rocznika jakoś inaczej trzeba zrobić.
Proszę o pomoc.

mrk26 11-10-2023 08:53

Odp: Automatyczne domykanie szyb
 
Prawdopodobnie guma wewnątrz się zadziera i blokuję szybe jak chcesz zamknąć, silnik wykrywa opór i otwiera całą do końca. Takie zabezpieczenie żeby dzieciaczkom paluszków nie ucięło. Zdejmij tapicerkę i sprawdź stan tej listwy gumowej po wewnętrznej stronie, jak będziesz miał zdjętą tapicerkę otwórz i zamknij szybę, od razu będzie widać problem.

Peledinho 26-04-2024 10:34

Odp: Automatyczne domykanie szyb
 
Ja mam inne pytanie ale też w temacie. Potrzebuję jedna z szy rozprogramować, tak aby nie działało automatyczne opuszczenie i podnoszenie. Wiecie może jak to zrobić?

Juzek 26-04-2024 11:08

Odp: Automatyczne domykanie szyb
 
Tak. Po zdjęciu klemy z akumulatora rozprogramują się wszystkie szyby. Zaprogramuj ponownie tylko te, które mają mieć tą funkcję

Wysłane z mojego M2101K7BNY przy użyciu Tapatalka

Peledinho 30-04-2024 11:50

Odp: Automatyczne domykanie szyb
 
No niestety u mnie to tak nie działa. Próbowałem rozpinać akumulator i to na kilkanaście godzin i nic stąd moje pytanie tu na forum. Dodam tylko, że kiedyś jedna z szyb, ta od kierowcy z przodu była rozprogramowana i udało mi się ja zaprogramować wg tej instrukcji. Ale rozprogramowac już w żaden sposób mi się nie udało.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.