Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2008-2012] usuniety dpf i bledy zapchania (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=218840)

ziembat 28-01-2015 11:53

usuniety dpf i bledy zapchania
 
Witam.
Parę dni temu usunąłem fizycznie filtr DPF oraz zostało mi zmodyfikowane oprogramowanie w ecu. Gość twierdził, że uszkodzony mam również czujnik ciśnienia różnicowego DPF, bo pokazywało gigantyczne ciśnienie które się nie zmieniało. Wymieniłem ten czujnik, ciśnienie pokazuje 0 lecz w dalszym ciągu pojawiają się błędy zapchania filtra DPF oraz nagromadzenia sadzy i popiołu.
Moje pytanie brzmi, co w tym przypadku mogę zrobić? Czy po prostu fachowiec spiepszył robotę po całości?

JacaTouran 29-01-2015 08:43

Odp: usuniety dpf i bledy zapchania
 
Cytat:

Napisał ziembat (Post 2341967)
Czy po prostu fachowiec spiepszył robotę po całości?


No raczej spiepszył.
Jedź do niego niech wróci sterownik do serii, o ile wogóle został zmodyfikowany na DPF OFF i jak masz ochotę zapraszam to Ci to zrobię jak należy .

Dla forum mamy promocję więc chyba warto się wstrzelić ;)

Pozdrawiam
Jacek

lotek 29-01-2015 09:06

Odp: usuniety dpf i bledy zapchania
 
Cytat:

Napisał JacaTouran (Post 2342436)
No raczej spiepszył.
Jedź do niego niech wróci sterownik do serii, o ile wogóle został zmodyfikowany na DPF OFF i jak masz ochotę zapraszam to Ci to zrobię jak należy .

Dla forum mamy promocję więc chyba warto się wstrzelić ;)

Pozdrawiam
Jacek

A jaka jest jest cena usunięcia DPF z Mazdy 6 jeśli można spytać?

pozdrawiam

JacaTouran 29-01-2015 16:47

Odp: usuniety dpf i bledy zapchania
 
A z jakim silnikem? ?
Cenę podam na PW jak podasz silnik.
Mazda gj?
Mazda gh ?

ziembat 30-01-2015 16:43

Odp: usuniety dpf i bledy zapchania
 
Po przejechaniu kilkunastu kilometrów po wymianie czujnika różnicowego DPF auto wyszło z trybu awaryjnego i kontrolka silnika znikła też w późniejszym czasie. Błędy skasowałem i już się nie pojawiają.

Natomiast jest nowy błąd:
===PCM DTC P003A-61===
Kod: P003A - Przekroczony limit programowania polozenia mechanizmu sterowania cisnieniem doladowania turbosprezarki/sprezarki doladowujacej A

Dodatkowe symptomy usterki:
- Sygnał powyżej maksymalnej wartości progowej

Status:
- DTC obecny w czasie wydania polecenia
- Lampka sygnalizująca wyłączona przy tym DTC

Moduł: Moduł sterowania pracą silnika (Power Train Chain Control Module).

===END PCM DTC P003A-61===

Może to być związane z usunięciem filtra DPF?

Przemeq 02-02-2015 06:39

Odp: usuniety dpf i bledy zapchania
 
Czemu usunąłeś filtr DPF?
Zużyte opony też palisz w piecu?

Gostek_ 02-02-2015 20:53

Odp: usuniety dpf i bledy zapchania
 
Ale znalazłeś porównanie, miliony razy było o filtrach jakie to badziewie i maszynka do zarabiania pieniędzy dla producentów. Usunięcie to niekiedy jedyna rozsądna broń przeciwko naciągaczom z ASO.

ziembat 02-02-2015 21:56

Odp: usuniety dpf i bledy zapchania
 
Cytat:

Napisał Przemeq (Post 2344679)
Czemu usunąłeś filtr DPF?
Zużyte opony też palisz w piecu?

Ze względu na to, że miałem już dość problemu z nim. Ciągłe przytykanie się co powodowało tryb awaryjny autka i tym samym utrudniało jazdę oraz generowało koszty.

Przemeq 03-02-2015 07:52

Odp: usuniety dpf i bledy zapchania
 
Cytat:

Napisał ziembat (Post 2345234)
Ze względu na to, że miałem już dość problemu z nim. Ciągłe przytykanie się co powodowało tryb awaryjny autka i tym samym utrudniało jazdę oraz generowało koszty.

To czemu kupiłeś auto z DPF do jazdy po mieście?
Z takim podejściem to nic dziwnego, że człowiek nie paląc - tylko oddychając przyjmuje taką dawkę syfu z powietrzu jak gdyby palił codziennie papierosa i żyje przez to ładnych parę lat krócej.

Nie, żeby mi się nie udało nic zarzucić, jak miałem 17 lat to też się cieszyłem jak się katalizator w polonezie spalił, ale z wiekiem wypadało by zmądrzeć. Co innego nastolatek, który nie ma kasy prawie na nic, a co innego człowiek który kupuje auto nowe za 100k+ lub używane za 50k+

JacaTouran 04-02-2015 12:37

Odp: usuniety dpf i bledy zapchania
 
Cytat:

Napisał ziembat (Post 2345234)
Ze względu na to, że miałem już dość problemu z nim. Ciągłe przytykanie się co powodowało tryb awaryjny autka i tym samym utrudniało jazdę oraz generowało koszty.



rozwiązałeś problem??


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.