Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] piasta kola przedniego-wymiana,koszta? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=182448)

lucas4891 26-09-2018 18:24

Odp: piasta kola przedniego-wymiana,koszta?
 
Nie wiem, czy zauwazyles. Ale ten zestaw ktory zalaczyles w linku dziala na takiej samej zasadzie jak prasa hydrauliczna. Roznica jest taka, ze z tymi sciagaczami wymienia sie lozysko na aucie. Lozyska nie znosza nieumiejetnego montazu mlotem, a nie na prasie. No chyba, ze ktos zapomni puscic guzika od sterowania prasy :razz:

fixmax 07-07-2019 11:28

wymiana piasty- łożyska przód
 
W nowym nabytku mk4 lift coś mi huczy, dźwięk podchodzi pod łożyska piast, dla pewności zmienie koła na inne żeby wykluczyć opony, tutaj moje pytanie, czy w mk4 wymienialiście już łożyska? Pytam bo mam też mk3 i przy nalocie 260 tyś nie wymieniałem żadnych .Wstępnie sprawdzałem luzy na łożyskach przednich i ok, tarcze i klocki ok, wydaje mi się że najbardziej słyszę przednie lewe ale pewności nie mam. Macie jakieś bezbłędne sposoby jak sprawdzić przód ? bo tył wydaje się dużo łatwiejszy do sprawdzenia.

_harry 07-07-2019 11:38

Odp: piasty- łożyska
 
A jak sprawdzałeś "luzy na łożyskach" przednich?
Gdyby były luzy to już dawno piasta by się rozsypala, zresztą przy pokręceniu kołem slyszalbys szum bieżni.
Wymienia się całość piasty a nie łożysko.
U mnie po 310 kkm lewy przód wymieniony. Huczało praktycznie tak samo na prostej jak i na zakrętach czy ślimakach w mieście.

fixmax 07-07-2019 11:55

Odp: wymiana piasty- łożyska przód
 
Wiem że całe piasty, sprawdzałem poprzez kręcenie kołem, nic nie słyszałem, poza minimalnym szumem klocków, ale jutro się wezmę powtórnie za wszystkie, zdejmę zaciski i wtedy pokręce. Auto nie ma jeszcze 200tyś, więc trochę wcześnie.

Hansolo 07-07-2019 12:02

Odp: wymiana piasty- łożyska przód
 
Cytat:

Napisał fixmax (Post 3149998)
W nowym nabytku mk4 lift coś mi huczy

Masz 100% pewności że to auto ma poniżej 200 tys ? Łożyska to dość wytrzymały element w Mk4.

fixmax 07-07-2019 12:06

Odp: wymiana piasty- łożyska przód
 
Tak, przed zakupem był sprawdzany przebieg tu na forum.

radkor 07-07-2019 12:17

Odp: wymiana piasty- łożyska przód
 
Cytat:

Napisał fixmax (Post 3149998)
czy w mk4 wymienialiście już łożyska? Pytam bo mam też mk3 i przy nalocie 260 tyś nie wymieniałem żadnych

W Mk4 mam 321kkm i wszystkie łożyska jak na razie OK.
W Mk3 prawe tylne padło mi przy 130kkm a lewe tylne przy 150kkm. Przód OK.

fixmax 07-07-2019 12:32

Odp: wymiana piasty- łożyska przód
 
No to widzę że raczej loteria, czyli w mk3 mam szczęście a w mk4 już nie :)

lucas4891 07-07-2019 13:29

Odp: wymiana piasty- łożyska przód
 
Ja wymienialem przednie lozyska przy przebiegu okolo 200 tys km. O ironio z powodu lewego. Przebieg 100% prawdziwy . Troche ciezko je wycisnac bylo

_harry 07-07-2019 15:08

Odp: wymiana piasty- łożyska przód
 
Cytat:

Napisał fixmax (Post 3150016)
Wiem że całe piasty, sprawdzałem poprzez kręcenie kołem, nic nie słyszałem, poza minimalnym szumem klocków, ale jutro się wezmę powtórnie za wszystkie, zdejmę zaciski i wtedy pokręce. Auto nie ma jeszcze 200tyś, więc trochę wcześnie.

U mnie przy kręceniu na podnośniku nie było objawów a w czasie jazdy wylo.
Bez obciążonej piasty może nic nie szumieć.

fixmax 07-07-2019 21:05

Odp: wymiana piasty- łożyska przód
 
To trochę słabo, bo w ten sposób można wszystkie piasty wymienić

aromaro 12-07-2019 11:05

Odp: wymiana piasty- łożyska przód
 
Ja wymieniałem przy 200kkm i po 3 tyś znów to samo. Okazało się, że do wprasowania jest potrzebny przyrząd o który zapytaj mechanika. W moim mk4 partacz wcisną piastę przez łożysko i je uszkodził. Wystarczyło 3 tyś km i znów wyło. Dorobiłem u tokarza ustrojstwo za 110 zł i wymieniłem drugi raz sam. Mam teraz 350 tyś km i z łożyskiem spokój. Na allegro te przyrządy chodzą po ok 700zł

fixmax 12-07-2019 14:24

Odp: wymiana piasty- łożyska przód
 
Ja mam prasę, może nie dużą ale wystarczy

algreen 15-07-2019 18:42

Odp: wymiana piasty- łożyska przód
 
Cytat:

Napisał aromaro (Post 3151975)
Ja wymieniałem przy 200kkm i po 3 tyś znów to samo. Okazało się, że do wprasowania jest potrzebny przyrząd o który zapytaj mechanika. W moim mk4 partacz wcisną piastę przez łożysko i je uszkodził. Wystarczyło 3 tyś km i znów wyło. Dorobiłem u tokarza ustrojstwo za 110 zł i wymieniłem drugi raz sam. Mam teraz 350 tyś km i z łożyskiem spokój. Na allegro te przyrządy chodzą po ok 700zł

.

Chodzą też po 200 i 300, a łebski mechanik zrobi to na starej poczciwej wyciskarce hydraulicznej stacjonarnej;)

naza13 21-11-2019 17:08

Odp: wymiana piasty- łożyska przód
 
Cześć
Po dźwignięciu auta i poruszaniem koła są odczuwalne luzy i to bardzo. W dodatku przy jeździe i skręcaniu huczy. Więc postawiłem, że ewidentnie piasty. Zakupiłem SKF, przyszły kartoniki SKF, a w środku FAG. No nic, gdzieś wyczytałem, że to jedno i to samo ;q. Pytania mam następujące:
1. Warto dać w ogóle do mechanika, czy lepiej samemu to robić, jakieś praski hydrauliczne 12T widziałem już za 300zł, a mechanicy lubią to spartolić (źle prasować)
2. Jak już do mechanika, ile kosztuje robota w całości z wymianą?
3. Czy może samemu wyjąć zwrotnice i dać mechanikowi same zwrotnice i nowe piasty, czyli tylko prasowanie, jaki tego koszt?

koszka 21-11-2019 18:30

Odp: wymiana piasty- łożyska przód
 
ja u siebie wyjąłem zwrotnice i pojechałem do mechanika. Za strone płaciłem 20 zł. Ale musiałem mechanika uswiadomić jak to zrobić właściwie

naza13 21-11-2019 18:36

Odp: wymiana piasty- łożyska przód
 
Czyli lepiej być przy tym i go kontrolować? Nie wiem czy się nie poirytuje jak będę mechanikowi tłumaczył jak ma to robić :D

naza13 21-11-2019 19:47

Odp: wymiana piasty- łożyska przód
 
Zna ktoś może jakieś zamienniki zestawu od SKF (VKN 600 i VKN 601) do montażu i demontażu piast? Bo od nich te ceny są w tysiącach, nie wiem za co.. cena z kosmosu, lub zna jakaś metodę na wymianę piasty bez użycia presy, ale też nie młotkiem :p
Takim zestawem wymiana to bajka ;]

koszka 21-11-2019 20:55

Odp: wymiana piasty- łożyska przód
 
SKF I FAG . innego badziewia nie zakładaj jak chcesz pojeździć. Bez prasy nie da rady Nie kombinuj.

naza13 21-11-2019 21:24

Odp: wymiana piasty- łożyska przód
 
Nie, nie. Mam już zakupione SKF, tylko widziałem na filmiku właśnie SKF, że mają taki fajny zestaw do wyciągania i wkładania piast nawet bez demontażu zwrotnicy ;p takie łapki co opierają się o zwrotnice i przez środek piasty przechodzi długa śruba. Dokręcając, piasta wychodzi/wchodzi do zwrotnicy. Kurcze, chyba sam sobie stworze takie coś

atari 28-03-2021 12:02

Wymiana piasty przód
 
Witam, myślę żeby wymienić piasty z przodu, chciałbym zrobić to sam wiem że robi się to specialnym narzędziem które pcha za bieżnie zew. łożyska, mam taki pomysł żeby podłożyć jakieś kliny między zew. bieznie A piastę, wtedy będę mógł przyłożyć siłę do piasty nie niszcząc lozyska(teoretycznie). Ma ktoś jakiś inny sposób żeby zrobić to samemu?

Czupa_kabras 28-03-2021 13:24

Odp: Wymiana piasty przód
 
bez prasy bedzie cieżko
nie lepiej zdemontować i zawieźć gdzieś kto ma sprzet?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.