Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Wymiana rozrządu / części (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=189337)

ndrozdowski 06-09-2013 12:23

Wymiana rozrządu / części
 
Cześć,

Mam nabite 159 tyś km z kawałkiem. W grudniu auto skończy 10 lat i zgodnie z tym co podaje ford - 10 lat i 160k nabite, należy wymienić rozrząd.

Zanim wymienię rozrząd to trochę czasu minie bo wymianę planuje na początku listopada.
Myślicie, że jest szansa, że jeszcze pojeżdżę tym samochodem miesiąc/dwa zanim rozrząd pójdzie się kochać?
Wiem, że 160 tyś. to ma większość 10latków, ale w przypadku swojego auta mam pewność na 100% bo do końca był prowadzony w ASO.

Części wolę kupować sam niż korzystać z tego co oferuje warsztat i szukam i mam dwie opcje:

- [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
za 459 PLN

i

- [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

za 358 PLN.

W obu przypadkach piszą, że jest to kompletny zestaw rozrządu do wymiany z czego w tańszym nie ma rolki pośredniej dużej prowadzącej pasek.

Który zestaw brać? Tańszy czy droższy?

Daro19823 06-09-2013 18:23

Odp: Wymiana rozrządu / części
 
ja kupiłem czesc na allegro dobrej firmy ktore były duzo tansze niz w sklepie. kup drozszy zestaw bedziesz spał spokojnie.

ndrozdowski 07-09-2013 12:07

Odp: Wymiana rozrządu / części
 
no dobra czyli rolka pośrednia duża powinna być w zestawie, tak?

Andrzej K. 08-09-2013 16:29

Odp: Wymiana rozrządu / części
 
Szkoda się domyślać w takim temacie.... Napisz zapytanie do sklepu z podaniem numeru VIN, zweryfikują Ci temat i dadzą rzetelną informację co tam u Ciebie "siedzi" dokładnie.
Mam z nimi od czasu do czasu do czynienia i dają konkretne info jeżeli zachodzi taka potrzeba.

matheo92 31-03-2014 15:50

Wymiana rozrządu focus mk1 1.8 zetec
 
Witam!
Chciałem się zapytać o wymianę rozrządu w focusie mk1 1.8 zetec kombi. Mam przejechane 146 tys i wiem że rozrząd kompletny był wymieniany przy 80 tyś. Kiedy powinienem się za to zabrać?
Z góry dzięki za pomoc!

Andrzej K. 31-03-2014 17:53

Odp: Wymiana rozrządu / części
 
Moim zdaniem spokojnie jeszcze ok. 20 tys możesz przejechać. Kojarzysz co miałeś wsadzone w rozrząd (jakiej firmy)?

lee5 31-03-2014 19:29

Odp: Wymiana rozrządu / części
 
Ja wole aby kupował warsztat, bo mam gwarancje na graty i robotę, a nie tylko na robotę. Jeśli części będą do dupy to warsztat się wyprze i zwali winę na mnie że badziew kupiłem.

janek001 31-03-2014 19:30

Odp: Wymiana rozrządu / części
 
dokładnie tak jak pisze lee5

Fulara 31-03-2014 20:30

Re: Wymiana rozrządu / części
 
ja zawsze kupuje oddzielnie i mechanik się cieszy, że nie musi biegać po hurtowni. nigdy mnie nie oszukał a części nie ma problemu, bo kupuje markowe typu valeo, skf magneti marelli czy ford więc zastrzeżeń nie ma

znam przypadki, gdzie się w zakładach wkłada np łożyska za 80 zł padlizne, a na rachunku 200 zł + robocizna

AdoKrycha007 27-04-2014 07:47

Odp: Wymiana rozrządu / części
 
Witajcie. Mam pytanie o wymianę kompletnego rozrządu w MK1 2001 r 1,6 beznyna. Cały rozrząd był wymieniany w ASO przy przebiegu 142 tys km w 2004 roku. Teraz auto ma 269 tys km - i pytanie czy już trzeba wymienić cały rozrząd (z pompą wody też?)? Słyszałem różne opinie co do przebiegu lub lat. Autko miesiąc temu miało gruntowny przegląd i nic mu nie dolega..


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.