Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Blacharstwo/lakiernictwo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=121)
-   -   Wycena naprawy powłoki lakierniczej zderzaka (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=114706)

zielonyshrek 13-11-2010 21:21

Wycena naprawy powłoki lakierniczej zderzaka
 
Witam wszystkich.

Ostatnio byłem w Urzędzie Komunikacji, cała wizyta zajęła mi ok. 15minut. Po powrocie ku mojemu zdziwieniu zobaczyłem "niespodzianke" na zderzaku.
A wyglądało to dokładnie tak:

http://img200.imageshack.us/img200/8905/zdjcie00377.jpg

http://img163.imageshack.us/img163/7259/zdjcie00399.jpg

Pomijam naturalnie sytuacje, że nie wiem kto tego dokonał :)

Jako że w AutoCasco mam udział własny 15% i wynosi on 1075zł :) Ubezpieczyciel nie pokryje mi tej szkody z AC.

I teraz pytanie: 1. Jaki może być orientacyjny koszt pomalowania zderzaka w MKIII ?

2. Czy konieczne jest lakierowanie całego zderzaka czy wystarczy dobrze przetrzeć powierzchnie przygotować do lakierowania i pomalować miejsce uszkodzenia?

Byłem u kilku lakierników naturalnie prawie wszyscy chcą malować cały zderzak. Wycenili mi to na 300-350zł. Na moje oko to cena za takie uszkodzenie wygórowana i to znacznie.

3. Może ktoś z was sie orientuje ile może kosztować przywrócenie zderzaka do stanu sprzed uszkodzenia ? :wink:

4. Czy lepszym rozwiązaniem jest szpachlowanie tego zderzaka czy zakup nowego i pomalowanie ?

Dodam, że nowy zderzak kosztuje 194zł. [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

irlandia1981 13-11-2010 21:27

Odp: Wycena naprawy powłoki lakierniczej zderzaka
 
witam
zamaluj czyms zeby nie bylo widać i ok będzie wczesnj czy puźniej znowu się coś trafi i znowu bedziesz naprawiał :) ale jak kto woli
ja juz sie przyzwyczaiłem ze zderzaki są własnie do tego jak ich nazwa wskazuje i dlatego włąsnie są plastikowe :)
można pomalowac częśc zderzaka ale koszt jak przy malowaniu całęj części ok 250-300 zł i będzie widać musiałbyć polerować miejsce stykania się warstw nowego i starego lakieru
wybó pozostawiam tobie
pozdrawiam

arturek 13-11-2010 21:28

Odp: Wycena naprawy powłoki lakierniczej zderzaka
 
Normalna cena i prawidłowe podejście do sprawy przez lakierników

maluje się całą powierzchnię, a nie "smarka" miejscowo

Trzeba zderzak zdjąć, przygotować, pomalować

Nie rozumiem Twojego podejścia do sprawy
- nie chcesz malować posiadanego zderzaka
- a chcesz kupić inny i malować

Życzę dużo szczęścia w szukaniu uzywanego zderzaka który nie będzie potrzebował interwencji lakiernika.

Radzę, dla porównania - podjechać do ASO i zapytać o cenę - wtedy się zdziwisz.

pozdrawiam
Arturek

zielonyshrek 13-11-2010 21:41

Odp: Wycena naprawy powłoki lakierniczej zderzaka
 
Cytat:

Napisał arturek (Post 1539792)
Normalna cena i prawidłowe podejście do sprawy przez lakierników

maluje się całą powierzchnię, a nie "smarka" miejscowo

Trzeba zderzak zdjąć, przygotować, pomalować

Nie rozumiem Twojego podejścia do sprawy
- nie chcesz malować posiadanego zderzaka
- a chcesz kupić inny i malować

Życzę dużo szczęścia w szukaniu uzywanego zderzaka który nie będzie potrzebował interwencji lakiernika.

Radzę, dla porównania - podjechać do ASO i zapytać o cenę - wtedy się zdziwisz.

pozdrawiam
Arturek

Chodziło mi o to, że kupując nowy zderzak i oddając do polakierowania przy odsprzedaży nie będzie śladu że była jakaś draka. A znając okolicznych lakierników których znam na ten zderzak nałożą mi szpachli tyle ile mogą i pomalują a jak kiedyś będe sprzedawał auto i ktoś wpadnie z profesjonalnym miernikiem lakieru to wszystko wybada.

Poza tym dochodzi fakt, że idzie zima i niech zdarzy się tak że podczas cofania walne w jakąś zaspe.
Miejsce w którym będzie szpachla pęknie i znowu będzie zderzak szedł do lakierowania.

Chyba sam sobie odpowiedziałem :)

donpedro60 13-11-2010 22:16

Odp: Wycena naprawy powłoki lakierniczej zderzaka
 
Jak kolega wczesniej nadmienil:maluje sie cale elementy.
Ale skoro masz takie problemy,co bedzie kiedy......itd itp.Moja rada nie kupuj wiecej samochodu.Kup sobie lepiej rower.

arturek 14-11-2010 07:57

Odp: Wycena naprawy powłoki lakierniczej zderzaka
 
Kolego - poczytaj o miernikach lakieru
Miernik lakieru reaguje na metal a nie na plastik
Miernikiem nie zmierzysz grubości lakieru na plastikowym zderzaku
Już to było wyjaśniane - ktoś mierzył konkretny model auta i wszędzie miernik pokazywał mu dużą grubość lakieru na maskach
Wtedy klient dowiedział się, że ten model auta ma maskę z plastiku i dlatego miernik pokazuje błedne dane

W Twoim przypadku trzeba podszlifować, pomalować i tyle

Dobra rada - przyzwyczajaj się do rys i wgniot parkingowych - będziesz zdrowszy
Jak bedę miał czas to wstawie fotki jak mnie uszkodzili auto i to nie raz i co? będę sobie w głowę strzelał albo wymieniał blacharkę czy malował kilka razy całe auto?

Snajper_881 14-11-2010 09:29

Odp: Wycena naprawy powłoki lakierniczej zderzaka
 
Weź kolego ten nowy zderzak, cena jest wg mnie rewelacyjna, fakt - nie jest to oryginał, ale to tylko zderzak...potem do lakiernika, 300zł za zderzak to moim zdaniem również przyzwoita cena, nawet chyba bardzo przyzwoita.

Jakoob 14-11-2010 09:40

Odp: Wycena naprawy powłoki lakierniczej zderzaka
 
Opinie przyzwyczaj się są trochę śmieszne dla osoby, która dba o auto i chce żeby było naprawdę zadbane :)

Co do zderzaka zielonegoshreka - to co masz uszkodzone na lakierze da się bez problemu zaszpachlować i pomalować ale jest ALE - takie, że jak ktoś znów lekko Ci dotknie tego zderzaka, szpachla pęknie na 100%, bo to część bardzo elastyczna. Druga sprawa to taka, że nie bardzo widzę spachlowanie tych czarnych listew, je po prostu trzeba by założyć nowe.

Zatem jeśli kupisz nawet zamiennik, ale z czarnymi elementami (pytaj czy są w zestawie, bo mogą nie być!) plus pomalowanie i wyniesie to około 500zł czyli chyba najrozsądniejsze.

Marianosik 14-11-2010 10:04

Odp: Wycena naprawy powłoki lakierniczej zderzaka
 
Miałem niedawno mniejsze zarysowania i ze względu na gwarancję powłoki lakierniczej musiałem to naprawić w ASO (demontaż+lakier metalik+lakierowanie+montaż) 1165PN.

Magik123 14-11-2010 10:13

Odp: Wycena naprawy powłoki lakierniczej zderzaka
 
Mozna to smiało polakierowac metoda zaprawkową, i nie bedzie nawet znaku, wazne zeby zrobic to dobrez i zastosowac rozcienczalnik do cieniowania.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.