Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Diesel (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=139)
-   -   [2,0 i 2,2 TDCi] Wymiana rozrządu i ilość kilometrów - automat, 2.0tdci (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=144285)

Strzeszku 21-11-2011 19:44

Odp: Wymiana rozrządu i ilość kilometrów - automat, 2.0tdci
 
Cytat:

Napisał misiekxyz (Post 1741001)
A co z pompą wody? Jak jest dobra to wymieniać czy zostawić?

Kolego ta pompa nie kosztuje aż tyle, żeby ryzykować uszkodzenie silnika w przypadku uszkodzenia pompy. W jaki sposób oceniasz, że jest sprawna? To samo można powiedzieć o pasku. Działa więc jest sprawny, więc może przeleci kolejne 100 tyś km. Jeżeli po wymianie rozrządu coś się popsuje, to żaden warsztat nie uzna Ci reklamacji, bo będą wmawiać, że to wina pompy.

misiekxyz 21-11-2011 21:15

Odp: Wymiana rozrządu i ilość kilometrów - automat, 2.0tdci
 
Cytat:

Napisał Strzeszku (Post 1741045)
Kolego ta pompa nie kosztuje aż tyle, żeby ryzykować uszkodzenie silnika w przypadku uszkodzenia pompy. W jaki sposób oceniasz, że jest sprawna? To samo można powiedzieć o pasku. Działa więc jest sprawny, więc może przeleci kolejne 100 tyś km. Jeżeli po wymianie rozrządu coś się popsuje, to żaden warsztat nie uzna Ci reklamacji, bo będą wmawiać, że to wina pompy.

Pytając się o wymiane (w serwisie)kpl. zapytałem co z pompą wody? E...jak dobra to zostawiamy ;D. We wcześniejszych samochodach wymieniałem kpl. z pompą wody (nawet jak była sprawna).

kosa351 22-11-2011 10:28

Odp: Wymiana rozrządu i ilość kilometrów - automat, 2.0tdci
 
Wracając do mojego tematu. Dzięki uprzejmości jednego z forumowiczów i przetłumaczeniu tekstu napisałem do tego niemieckiego ASO, a w odpowiedzi dostałem.
Cytat:

leider konnte ich den Mondeo in unserer Historie nicht finden, wahrscheinlich haben wir den gelöscht.
Der Zahnriemen ist bei 200,000 Km fällig, ist also bei uns noch nicht gewechselt worden.

Viele Grüße
Teraz ciekawe czy książka podrabiana czy rzeczywiście ASO mogło wykasować historię?
Wracając do rozrządu. Niemiecko ASO twierdzi, że pasek powinien starczyć na 200 000km. Według Waszych podpowiedzi na 100 000km. Normalnie zawrót głowy :roll:

Podpytałem się w jednym z warsztatów ile kosztowałaby wymiana rozrządu z droższą i niby lepszą pompą. Z gwarancją i fakturą wyniosłoby to 1000zł brutto.

Radzicie wymieniać czy poczekać do 200 000km?

wesmond 22-11-2011 21:21

Ja mam 187 000 km i serwisowane auto od nowości. Po ostatnim przeglądzie na 180 000 km zapytałem o wymianę rozrządu. W odpowiedzi dostalem informację, że czekamy do 200 000 km gdyż tak wymieniają w tych motorach i nigdy nie mieli żadnych problemów z rozrządem.
Ja tam czekam do 200 000 km i nie mam zamiaru nic robić zwłaszcza że mam Protecta.

Cytat:

Napisał kosa351 (Post 1741286)
Wracając do mojego tematu. Dzięki uprzejmości jednego z forumowiczów i przetłumaczeniu tekstu napisałem do tego niemieckiego ASO, a w odpowiedzi dostałem.

Teraz ciekawe czy książka podrabiana czy rzeczywiście ASO mogło wykasować historię?
Wracając do rozrządu. Niemiecko ASO twierdzi, że pasek powinien starczyć na 200 000km. Według Waszych podpowiedzi na 100 000km. Normalnie zawrót głowy :roll:

Podpytałem się w jednym z warsztatów ile kosztowałaby wymiana rozrządu z droższą i niby lepszą pompą. Z gwarancją i fakturą wyniosłoby to 1000zł brutto.

Radzicie wymieniać czy poczekać do 200 000km?

Wg mnie książka podrabiana bo raczej nie słyszałem aby kasować tak młodą historię.
Dobrze by było trafić na fakturę zakupu od pierwszego właściciela wtedy jest punkt zaczepienia w ASO

wojtbf1 22-11-2011 21:31

Odp: Wymiana rozrządu i ilość kilometrów - automat, 2.0tdci
 
Cytat:

Napisał wesmond (Post 1741622)
W odpowiedzi dostalem informację, że czekamy do 200 000 km gdyż tak wymieniają w tych motorach i nigdy nie mieli żadnych problemów z rozrządem.

He,he...chyba wszystkie serwisy tak mówią bo usłyszałem to samo w Szczecinie....
Swój wymieniłem przy stanie 187 tkm....po wyjęciu starego widać było już oznaki zużycia....

misiekxyz 22-11-2011 23:01

Odp: Wymiana rozrządu i ilość kilometrów - automat, 2.0tdci
 
Przeglądałem na allegro zestawy kpl. rozrządu - pasuja do wszystkich wersji 2.0 tdci (115 km, 130 km, 140 km.). Jeżeli producent przewidział 200 000 tys dla 140 kM to dla pozostałych wersji powinni być podobnie?

elo120 23-11-2011 09:37

Odp: Wymiana rozrządu i ilość kilometrów - automat, 2.0tdci
 
Witam jestem nowy na forum
Chciałbym opisać swoje spostrzeżenia po wymianie paska .
A wiec od początku, rozsypała się rolka prowadząca paska wieloklinowego, postanowiłem wiec wymienić też rozrząd za jednym zamachem. Na liczniku jest 152 tyś, rolka prowadząca paska rozrządu ledwo dyszała, wiec trafiłem.
Po wymianie paska i rolek okazało się że jest duży luz na kółku napędzającym cały rozrząd luz wynosił 1,80 mm. Nie wiem czy to wada fabryczna czy miałem pecha. Podsumowując moim zdaniem wymiana powinna być 150-160 tyś km .

Jerry292 27-01-2012 20:33

Odp: Wymiana rozrządu i ilość kilometrów - automat, 2.0tdci
 
Lepiej wymien i po problemie ja sie zastanawialem i stwierdzilem ze taniej wymienic rozrzad , caly silnik to koszta

edeks 18-02-2012 17:48

Odp: Wymiana rozrządu i ilość kilometrów - automat, 2.0tdci
 
A ile płaciliście za wymianę rozrządu? Czy warto dopłacić i robić w ASO, czy może ktoś poleci dobrego mechanika w Warszawie?

Jerry292 18-02-2012 19:06

Odp: Wymiana rozrządu i ilość kilometrów - automat, 2.0tdci
 
Witam
mialem ten sam problem kiedy wymienic , kazdy podaje co innego wiec sie nie zastanawialem dalej i wymienilem bo remont silnika bedzie wiecej kosztowal niz wymiana .
Teraz spie spokojnie
ZALECAM WYMIENIC


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.